Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a hátránya katonának lenni?

Mi a hátránya katonának lenni?

Figyelt kérdés

Jövőre érettségizem és őszintén megmondva nincs kedvem egyetemre menni, de mivel szakmám sem lesz, ezért úgy döntöttem bevonulok katonának. Tehát nem rendészetin tanult katonának, hanem egyszerű közkatonának.

Ahogy olvasgatom a dolgokat nem tűnik annyira brutálisnak a felvételi és ahhoz képest a kezdőfizetés is korrekt..


Pont emiatt nem egész értem, hogy miért nem hallom minden második embertől (pl a rengeteg egészséges nyolcosztályos munkanélküli a falunkban), hogy beáll katonának?

Tehát oké, fizikailag nehéz, de rengeteg munka van ami nehéz és ennél rosszabb fizetést kapnak érte, ráadásul ehhez nem is kell több évig iskolába járni.


Valami nyilvánvaló hátránya biztos van, de egyszerűen én nem látom.

17/F


2017. júl. 31. 18:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%

Hátránya az, hogy kevesebb lesz a szabadságod, a kiadott parancsot teljesíteni kell, és beosztástól függően nehéz lehet a munka (nem az alakizásra meg a körlettakarításra gondolok, hanem a szakirányú képzésre).

Valamint, ha elkövetsz valamit, az ügyedet a katonai ügyészség fogja tárgyalni, ahol igen keményen megfingatnak.

2017. júl. 31. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
87%
Én pusztán azért nem lennék katona, mert feltétel nélküli engedelmességet követel meg a hivatás. Én meg szeretek gondolkodni, mintsem hogy gondolkodás nélkül teljesítsem egy magasabb rendfokozatban lévő ember parancsait, aki úgy rángathat, mintha bábu lennék.
2017. júl. 31. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
0%

hát nézd, ha az életben többet nincs szándékodban se tanulni se valami civil területen dolgozni, tevékenykedni, akármi, akkor ugye pont az ilyeneknek mindig, minden országban egy nagyon jó lehetőség a hadsereg.


végül is nincs hátránya sztem, persze azt be kell kalkulálni h esetleg fél évet se vagy otthon stb.


viszont a többi amit írt az első, csak addig igaz, amíg nem vagy egy komolyabb posztban. a kiskatonákon a legbatellebb ökörségért is nagyin példát tudnak mutatni, de ha már komolyabb szinten vagy a hadseregben, akkor a katonai ügyészséget pontosan arra találták ki h kimosson a létező legnagyobb ..arból is, ha hű szolga vagy, akkor nem tudsz olyat elkövetni, amiből ne sikálnának ki vhogy, mindegy hogy az éppen gyermekkereskedelem vagy drogcsempészet. de feltételezem, nem ez az elsődleges célod, szal az elején még mindegy, ha meg már elmerültél a maffiában, akkor azért mindegy.

2017. júl. 31. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
36%
Ha fizikailag bírod (márpedig ha bírod, akkor tényleg legény vagy a gáton), akkor nem sok hátrányát fogod látni.
2017. júl. 31. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
9%

Igen érettségivel a Te fizetesed az egeszen pontosan br.228110 ft lesz, ami nettoban 151693 forint lesz.... ez egy alja fizetés, es tegyük hozzá, ha netán történne valami ami miatt nem tudnád ezt a fényes karriert folytatni, akkor nem lesz végzettséged.... maximum mehetsz 24/48 ban security- nek.... én azért bezsebelnék a egy szakmát....


Igaz, hoyg könnyü bekerülni, a megmaradás, az a csücskös....

Én átgondolnám mégegyszer.....

2017. júl. 31. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
70%
#5 ez igaz hogy nemsok pénz, de kosztot-kvártélyt azt ingyért kap, tehát máris nemkell rezsit fizetni, meg kaját vásárolni, kivéve persze ha szolgálatban vagy. Így tehát megéri az a pénz.
2017. júl. 31. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
80%

Feltétel nélküli engedelmesség, - kivéve a népellenes parancsot. (Tömegbe lövés, kegyetlenkedés, nők-, gyerekek, magukat megvédeni képtelen emberek ellen irányuló cselekedetek, sebesültek ellátásának akadályozása, egészségügyi objektumok ellen irányuló támadás, faji- és etnikai tisztogatás, terrorcselekmény, lőfegyverrel és lőszerrel, robbanóanyaggal, bizalmas információval való visszaélés nem játszik.)

Pontosság.

Precizitás,

Határozottság.

Alakiság.

Monotonitás.

Csapatszellem. - Nem szeretik a "partizánokat".

Végrehajtási normák.

Erkölcsi normák.

Menetgyakorlatok.

Kitelepülések - haditechnikával.

Lövészetek.

Álcázás.

Tereptan.

Tájékozódás.

Szakfeladat végrehajtásához igazító tanfolyamok, továbbképzések, gyakorlatok.

Éves egészségügyi szűrések és erőnléti felmérés, illetve teljesítmény-értékelés (a közvetlen parancsnok részéről).

Akadozó ellátás - a felszerelésekben. - Egy határmenti falu zsibvásárában előbb és olcsóbban kapsz meg valamit a felszerelésedhez, mint az arra - hivatalból (és a jelenlegi formájában teljesen feleslegesen) - fentartott "ellátó ponton".

Alkoholizmus nem játszik. - Kiveti magából a szevezet az alkoholistákat, duhajkodókat.

Erőltetett előmeneteli huzavona. - Akadémikus szemlélet, - mindenki polihisztor.


Itéld meg Magad, hogy mi pozitív, s mi negatív a Te értékrended szerint!

2017. júl. 31. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%

#6 Igen még nem kell, de mi van ha lesz család? Az a gond, hogy a legtöbven nem gondolkodnak előre.... mi van ha lesz család, mi van ha véletlen minni kell kelkemetlen helyekre, mi van ha mondjuk 5 év múlva keves lesz a netto 150.000, hova, ha szakma es minden nelkül megy...

Nem lebeszélni es nem rabeszélni akarlak, csak azt, hogy gondolkodj.....

2017. júl. 31. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
65%

#8, az én esetemben ez nem gond, én ugyanis nem akarok családot se most, se máskor.

Mindazonáltal ha van hol laknod, ruhád és kajád is van, akkor még mindig félre tudsz tenni ebből a kis keresetedből is arra, hogy ha családot akarsz, legyen hozzá tőkéd is. Arról nem is szólva, hogy a ház költségeibe a párod is ugyanúgy beszállhat. Ha azt várja, hogy majd te fizess mindent zsebbű', akkor azonnal ott kell hagyni a 3,14csába a golddiggerjét.

2017. júl. 31. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%

Ha nem zavar, hogy egy célorientált önálló gondolatokat nélkülöző sakkbábú leszel a politikai sakktáblán és azt kell csinálnod, amit a feletteseid parancsolnak, akkor nyugodtan menj katonának. Számomra mondjuk a magasabb rendfokozatú pasik is szimpla pártkatonák, akik a mindenkori politikai rendszer se**ét nyalják. Sokkal vonzóbb egy anyagilag, erkölcsileg és kvázi mindenben független, ráadásul tanult/intellektuális mérnök, közgazdász, informatikus, aki háború esetén egyből leléphet egy nyugis országba (Svájc, Norvégia) és nem lesz egy a politikai vezetők által ráncigált kiszolgáltatott és behódoltatott marionett bábu.

23/N

2017. júl. 31. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!