Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért panaszkodnak egyesek,...

Miért panaszkodnak egyesek, hogy kevés pénzük van, szegények, miközben egy csomó mindenre költenek feleslegesen?

Figyelt kérdés

Nem akarok beleszólni az életükbe, csak nekem is van pár ilyen ismerősöm, és nekem is panaszkodnak non-stop.

Szidják az aktuális kormányt, a bankokat, a gazdag, sikeres vállalkozókat, a tanult(abb) embereket. Nekik nincs pénzük, alig élnek meg, a hó végére nem jönnek ki, ők több pénzt akarnak. (egyik sem kisebbségi)

Közben meg:

- lóg a kezükben a (nem saját kezűleg töltött) cigaretta

- alkoholt isznak, veszik a láda söröket

- drága műsor vagy csatorna előfizetés a TV-n (ami havonta borsos áron van), mert a sorozatot hadd lehessen már visszanézni akármikor, stb.

- 2-3 nagyobb kutya egy házban, prémiumtáp, közben a gyerekre alig jut valami

- a gyerek nem járhat különórára vagy valami klubba (foci, meg ilyesmi), nem mehet táborba, mert az méregdrága, de hetente járnak műkörmöshöz és fodrászhoz

- hatalmas autót tartanak fent tök feleslegesen

- 3-an laknak egy akkora házban ahol 2 család is bőven elférne

- a szülők megvesznek maguknak minden jelentéktelen, felesleges kacatot, a gyereknek meg előadják a "nincs mindenre pénz" szöveget, másoknak meg megy a sírás, hogy hónap közepe van és már alig van pénzük


stb.


Egyik távolabbi rokonomék detto ugyanilyenek. Hatalmas tv, méregdrága előfizetés mindenféle csatornára és lehetőségre, néha cigaretta, meg hetente fodrász, de mindketten minimálbéren vannak és van egy kisgyerekük is. Hozzánk is már jöttek pénzt kunyerálni, de amikor anyum közölte velük, hogy mondják le a méregdrága előfizetést meg szokjanak le a cigiről, akkor meg fel voltak háborodva, hogy még ennyi örömük sem lehet az életben.


Miért ilyenek ezek?

Miért nem fogadják el a pénzspórolós tanácsokat, ha már annyira magyarázzák, hogy alig jönnek ki hó végére?


Nektek van ilyen ismerősötök? Hogyan kezeltétek őket?

Vagy hogyan lehet lekoptatni őket? Mert a panaszkodás engem sem érdekel, de sajnos mindig hallgatnom kell néha.


Miért nem veszik észre, hogy lenne pénzük, de rengeteg pénzt kiadnak a helyzetükhöz képest totál felesleges és "luxus" dolgokra?



2017. aug. 1. 18:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%
Rá kell hagyni. Igazi prolik.Max a szűk családi körben derültök rajtuk egy jót.
2017. aug. 1. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
97%
Amikor befejezi a panaszkodást, panaszkodj te is. Beválik :) szépen lekopnak.
2017. aug. 1. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sok az olyan ember, aki képtelen beosztani a pénzt.

Nekem is van ilyen rokonom. Viszonylag jól keres, de hónap közepére már alig van pénze, mert annyira nem tudja beosztani, és már a hónap elején elszórja mindenre. Mindig tudni, mikor kap fizetést, mert akkor jönnek tucatjával az olyan facebook posztok, hogy épen hol vacsorázik, mit vett, milyen kiránduláson van, stb. A hónap második felében meg koplal, kéreget a rokonságtól, meg panaszkodik. De neki ne adjon senki sem tanácsot, mert az ő pénzét ne ossza be senki.

Ma már senki sem ad neki pénzt. Reménytelen eset.

2017. aug. 1. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Robert T. Kiyosaki, a Gazdag papa, szegény papa c. könyv írója őket nevezi szegény embernek. De a szegénységük nem a pénzük matematikai összegétől függ, hanem a gondolkodásmódjuktól. Ugyanis ha például nyernének a lottón, akkor is értelmetlen dolgokra vernék el az összeset. Közte lenne például az is hogy Dubaiban kivennék a királyi lakosztályt néhány napra napi 1-2 millió Ft-ért. Ők attól érzik gazdagnak magukat ha értelmetlen dolgokra szórhatják el a pénzüket. Nem attól ha olyanra "költik" ami további pénzt, egészséget és szabadságot hoz. Pedig egész tekintélyes összegeket össze lehet hozni ha csak olyanra "költünk" ami pénzt hoz vagy azt takarít meg. Vagy ha makulátlan egészségre költjük egy részét. Hát a kutya az tényleg nem tartozik az egészséghez, sem a befektetések közé.

Azt figyeltem meg hogy nem lehet jobb belátásra bírni őket. Ha tényleg nem akarnának szegények lenni akkor maguktól is rájönnének arra hogy hogyan ne legyenek azok.

2017. aug. 1. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
36%

"Nem akarok beleszólni az életükbe"


Ugyan, dehogy nem akarsz. Máskülönben nem foglalkoztatna annyira más emberek életet, hogy ezzel foglalkozz.

2017. aug. 1. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 kisvuk29 válasza:
74%

A milliomos elme titkaiban sokszor hozta fel az író (T. Harv Eker) az ilyeneket és hogy kerülni kell őket, mert lehúzzák az embert (nem anyagilag)

Én is kivagyok mikor a biciklis megszól hogy milyen jól megy amiért kocsival járok, de ő épp cigizik és a kocsmában is megfordul párszor

csak a cigi napi egy dobozzal 30 ezer havonta és én aki nem szívom meg vagyok szólva pedig 30-nál kevesebb a havi benzin költségem....

Az ilyen embereknek jobban esik a siránkozás mint hogy tegyenek bármit is

Sok olyan van akinek jobb panaszkodni és mások energiáját leszívni :D

2017. aug. 1. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
36%

"de sajnos mindig hallgatnom kell néha."

Na most mindig, vagy néha?

De nem értem miert jó amit Te csinálsz. Kérnek, nem kapnak. Bumm téma lezárva.... arra viszont jó, hogy prolizhassanak, fröcsógjenek a jó emberek.

2017. aug. 1. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Akkor ezek szerint én csak simán csóró vagyok, nem pedig szegény, mert nem költök semmi felesleges dologra.

Ismerek ilyen embereket, mint a kérdésben szereplők. Furcsának és értelmetlennek tartom a költekezési szokásaikat, de nem szólok nekik, mert semmi közöm hozzá, maguktól meg sose beszélgettünk ilyesmiről.

2017. aug. 1. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

"nekem is panaszkodnak"

Hát akkor nekik is ezt kell válaszolnod, amit itt leírsz. Javaslok előkeresni pár vonatkozó cikket a kiszámoló blogból, remélhetőleg azt megértik.

2017. aug. 1. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Rengetegen vannak, akik:

1. nem tudják kezelni a pénzt

2. luxusdolgokat létszükségletnek vesznek


Pl. pár éve volt olyan kérdés, hogy

"Spórolással meg tudok élni x ezer Ft-ból egy évben?"... és akkor alap költségnek ez, hogy "sajnos dohányzom"... mintha ez egy kőbe vésett dolog lenne, és leszokni sem lehetne megpróbálni... simán kiadnak 20-30e Ft-ot egy hónapban cigire.


De lassan már alapszükséglet:

- a 3d műszempilla, mert a 16 éves leányzó "be nem merné tolni a képét nélküle a suliba"

- az, hogy a haverokkal csak a diszkóban lehet találkozni, és akkor muszáj alkoholizálni... nőknek meg minden diszkózáshoz új ruci dukál

- az iPhone alap, mert szegény Pistikét akkor cikizni fogják a suliban... ahelyett, hogy Pistike megértené, hogy nincs pénz, és tojjon a barmok fejére vagy álljon ki magáért

- a műköröm meg a hajfestés sokak szerint már az "alap igényesség" része... no comment (kezdjük ott, hogy igen, van olyan munkahely, ahol jobban veszi ki magát, ha az ősz haját befesti az ember, de az nem is az a munkahely, ahol minimálbért keres és egy hét alatt elveri az egészet)

- a 20ezer csatorna, a videotár meg az akármikori visszanézés... mert tragédia, ha lemaradtál a Szulejmánról... érdekes, én az alap TV előfizetés nélkül is jól elvagyok... youtube-on rengeteg jó tartalom fenn van ingyen, teljes filmeket is tudok nézni...

- hogy mindennap legyen nasi meg rágcsa


Az ilyen ismerősöknek én ált. a 3adszora tanácadás, panaszkodás után keményebben meg szoktam mondani, hogy nem akarom ezt hallani, amíg ennyire szórják a pénzt... főleg hogy az értelmesebbje elsőre is belátja. Unokatesóm volt pl. ilyen helyzetben, megmondtam neki, hogy ha nem bagózna, 30e-t megspórolna... azóta kevesebbet dohányzik és nem is nekem rinyál.

2017. aug. 2. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!