Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek van értelme a...

Szerintetek van értelme a hétköznapi életben a "valaki letett valamit az asztalra" kifejezésnek?

Figyelt kérdés
Szerintem azt az emberek arra használják, amikor valaki elért valamit az életében, és ezért tisztelni kellene. Tapasztalataim szerint ez viszont az esetek nagy részében úgy hangzik el, hogy az illető magáért tett valamit. Tehát dolgozott, hogy ne haljon éhez, és az egyéni képességei alapján például rendelkezik egy jól menő vállalkozással, mert meg tudta csinálni. Szerintem viszont ezen semmi tisztelendő vagy csodáandó sincs, hisz teljes mértékben önérdekből tette. Mi a véleményetek?
2017. aug. 24. 20:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%

"valaki elért valamit az életében, és ezért tisztelni kellene"

.

Ez a jelentése, így használd!

2017. aug. 24. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
77%
Ez a mondás csak arra való, hogy másokat túllicitálva őrjönghessünk egy kicsit. ,, és te mit tettél le az asztalra, hogy igy mersz kritizálni??! " ,, Majd akkor pofázzál, ha letettél annyit az asztalra, mint én/ő " ,, Ki ez az Xy, és mit tett le aasztalraaa" Valójában a kérdés nem arra irányul szinte sosem, hogy te miket értél el, és nem őszinte a maga a kérdés sem. Inkább egyfajta degradáció, egyfajta lenézés kivetülése. Hasonló, mint az "ülj le, egyes " felszólalás.
2017. aug. 24. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem semmi. Aki ténylegesen értékes ember, annak nem kell ezzel a kifejezéssel bizonygatnia. Soha életemben nem hallottam ezt olyan embertől/ről, aki ténylegesen valami kimagaslót ért volna el az életében. Azokkal az emberekkel akik ezt az érvet próbálják használni nem érdemes foglalkozni.


Vagy csak én vagyok túl szigorú és nem tudom értékelni eléggé mások teljesítményét.

2017. aug. 24. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem van ertelme az emlitett kifejezesnek. Az az illeto, aki ezt elmondhatja magarol, hogy o mar letett valamit az asztalra, az a szemely korabban celokat tuzott ki maga ele, majd megvalositotta oket. Az embernek kell, hogy legyenek almai, amiket ha kell, tuzon-vizen at is megtudjon valositani. Az a tisztelendo,hogy nem adta fel, hanem vegigcsinalta az egeszet. Nem a kornyezetert kell jol teljesiteni, hanem sajat magunkert.
2017. aug. 24. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
76%
Véleményem szerint aki ezt a megfogalmazást használja az egy sheggfej, és ahogy már mondták ezzel akarja degradálni a másikat.
2017. aug. 24. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
89%
Nyilvan nem szoktak az emberek ezt sajat magukrol hangoztatni masok elott, azokat a szemelyeket senki se kedveli. Viszont, ha valakirol ezt mondjak, az a tisztelendo.
2017. aug. 24. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
31%

Igen, van értelme.

Nagyon is.

Nem kritizálni kell azokat akik dolgoznak, vagy sikerül beindítaniuk 1 saját vállalkozást hanem példát venni róluk, nem pedig irigykedni rájuk h neki milyen jó, de azt már nem akarja senki se tudni h mennyit kell ezért dolgozni akár heti 7 nap is ha úgy adódik és nem laza 8 órácskába naponta hanem megesik h akár a duplájába is. De aki még soha semmit nem tett le az asztalra az ezt úgysem érti.

2017. aug. 24. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem ez annyira butaság.

Miért kellene más embernek megítélni,hogy ki mit "tett le az asztalra" és emiatt ki tisztelendő?

Anyukám szerint a diploma mindig is többet ért a szakmánál. Én OKJ-n tanultam és elértem a célomat;van munkám,amit szeretek és nem szűkölködöm anyagilag.

Anyu szerint a mai napig "nem tettem le semmit",mert nem vagyok diplomás.

Szerintem mindenki maga döntse el,hogy mit akar elérni. Nyilván szép dolog a tisztelet és elismerés mások iránt,de én attól nem érzem magam kevesebbnek,mert nem azok az életcéljaim,mint akárki másnak és nem kellene ráhúzni senkire egy sémát,hogy csak az vitte valamire,aki vállalkozást vezet,egyetemen tanult stb.

Általában ilyen dolgokkal kapcsolatban hallom ezt a mondást és próbálják ledegradálni a másik személyt vele.

2017. aug. 24. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Ezt nem úgy gondoltam, mint a tisztelet megtagadását. Szerintem valakit lehet csodálni az egyéni teljesítménye miatt, de ezt a kifejezést általában úgy hallom, hogy te nem vagy elég jó, illetve ő jobb, mert ezt meg azt már elért. Holott amikor felhoznak egy példát az emberek, akkor gyakorlatilag kizárólag önérdekből tett dolgokat említenek. Szerintem az, hogy te letettél valamit az asztalra, azt jelenti, hogy olyan dolgot tettél, ami nem csak önérdeket szolgál. Az, hogy valaki létrehozott egy jól működő válallalkozást, az szerintem nem tisztelendő, vagy csodálandó, hiszen gyakorlatilag csak tette amit mindenki, próbált nem éhen halni.
2017. aug. 24. 22:03
 10/12 anonim ***** válasza:
97%

8#

szerintem ezek alapján már letettél valamit, az meg h anyukádat csak az érdekli h van e diplomád az más kérdés, de h diploma nélkül nem lehet valaki sikeres, vagy nem érheti el a céljait azzal nem értek egyet.

2017. aug. 24. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!