Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mitől függ az ember humorérzéke?

Mitől függ az ember humorérzéke?

Figyelt kérdés

Égen amikor gyerek voltam azon mi nevettem hogy: Mi az egy tálban 3 szem rizs? Válasz: Etióp gyerek egész éjjel hányt.... Most meg annyira nem jön be.

Pl vannak az ilyen ijesztgetős videók azokon nagyon jót tudok nevetni ;) Másnak meg nem vicces.


2017. aug. 25. 21:08
 1/4 anonim ***** válasza:
Talán a felelősségérzéssel párhuzamos.
2017. aug. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem ez nagyon összetett. Intelligencia, önbizalom, hangulat, személyiség típus stb. Attól is, hogy mi mindent élt át eddig az ember.

Én például ezeken az egyfős humorista bohócokon nem nagyon tudok röhögni. Türelmem sincs hozzá.

2017. aug. 25. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem leginkább az intelligenciával párosul. Én mindig azt figyeltem, hogy minél intelligensebb egy ismerősöm, annál "furább" dolgokon nevet, amikben más semmi vicceset nem lát, annál egyedibb a humorérzéke, ellenben annál könnyebben nevettet meg másokat. Én egyébként szóvicc párti vagyok.
2017. aug. 26. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az intelligencia önmagában kevés lenne hozzá, de fontos tényezőnek kell lennie. Lehet, hogy valaki érti a viccet, de pl az agya nem szabadít fel (elég) endorfint, így a látottak/hallottak nem kapnak komoly értéket.

A humorért a jobb féltekei agyi terület a felelős, úgy, mint a "humán" beállítottságért (mintázatok felismerése, az arcvonásokra való emlékezés, művészetek, zene, tánc, képzelet stb), míg a racionális gondolkodást és a "reál" beállítottságot a másik félteke szabályozza, így a logikus gondolkodáshoz humornak nem sok köze lehet.

2017. aug. 26. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!