Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy lehetnék boldog saját...

Hogy lehetnék boldog saját magammal?

Figyelt kérdés
Egyszerűen arra jöttem rá hogy ez a társas lényi lét nekem csak káromra van. A baráti társaságra való vágyódásom egyfajta függőség már. A szerelemre való hatalmas vágyam meg az évek alatt már teljesen ki csinált lelkileg. Padlón vagyok, már évek óta. Mit tehetnék hogy egyszerűen saját magammal is boldog tudjak lenni, a többi ember csak egy opció legyen, ne valami függőségi viszony?
2017. szept. 26. 20:59
 1/6 A kérdező kommentje:
Az emberek iránti megfelelési kényszer teljesen eltorzította az értékrendemet, a világnézetemet. A szerelem iránti vágyódás szintén, az ezzel kapcsolatos sikertelenség a padlóra vágta az önbizalmam, és teljesen elérhetetlen elvárásokat támasztottam magam felé. (amiket még ha tételezzük fel el is tudnék valahogy érni, akkor is egy hamis, eltorzult gondolkodásból fakadó valami lenne)
2017. szept. 26. 21:02
 2/6 anonim ***** válasza:
Mintha én írtam volna ki a kérdést, szinte félelmetes. Szólj, ha megtaláltad a választ :-/. Azt keresem egész életemben...
2017. szept. 26. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Mondhatnám, hogy kösd le magad mással, bármivel, ami eltereli a figyelmet ezekrõl az emberekrõl, de mondok mást is.

A függõségi viszony nem föltétlenül baj, az esetben, ha egymástól függtök, nem csak te, az egyik személyhez. Nem a függõség az elsõdleges baj, hanem az ha olyan emberekhez kötöd a bizalmad, akikhez nem kellene. Másképp éreznéd magad, ha olyan emberhez kötõdnél, aki szintén éreztetné a kötõdést, nem kínnak és rejtegetni-valónak élnéd meg a vonzalmat.

A megfelelési kényszer sz*r, ettõl még vonzódhatsz emberekhez, nem kell idomulj hozzájuk és megfelelj nekik. Kapcsolatban lévõ harmónia és jó érzés az olyan egyszerū dolgok által is megteremtõdhet, mint: egymással szembeni türelem, elfogadás, figyelmesség, empátia. Ez mind nem arról szól, hogy megfelelj másoknak, mint valami versenyen. Ha ezt átérzed, akkor másképp fogsz viszonyulni, és az olyan embereket vagy helyzeteket keresed, amelyek jó érzést okoznak neked, senki sem akarja, hogy megfelelés céljából szenvedj mellette egy kapcsolatban. Hiába próbálsz megfelelni kínlódva, ha azt érzik rajtad, hogy ez gyötrõdés neked.

2017. szept. 26. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Csavarok még egyet a dolgon. Akiknek meg akarok felelni, legtöbbjük azt sem tudja hogy egyáltalán létezem.
2017. szept. 26. 21:30
 5/6 anonim ***** válasza:
Still the same XD
2017. szept. 27. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
#4 akkor mivel akarsz megfelelni nekik így?
2017. szept. 27. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!