Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nem értem az emberi viselkedés...

Nem értem az emberi viselkedést és érzelmeket?

Figyelt kérdés

Nagyon sok számomra kínos helyzetet szül az, hogy nem értem az emberek viselkedését, érzéseit, és furán ragálok dolgokra, vagy éppen egy egyértelmű gesztust vagy bármit másnak fogok fel, mint amit jelent. Másoknak nem kínos, mert nem mindig veszik észre, de nekem az, mert rossz hogy nem tudom mit akarnak tőlem.

Lesarkítva olyan, mint ha valaki nyújtaná a kezét hogy kezet fogjon és megkérdeznéd hogy "mit adjak?".

Egyébként az érzéseimet is nehezen fejezem ki, sokszor el se tudják dönteni hogy érzem magam. Emberek, mit kezdjek magammal? Megértem a halálra?



2017. szept. 28. 21:45
 1/7 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem írni, viszonylag sokat vagyok emberek között, úgyhogy nem az egyedüllét miatt van ez. De mivel sokat vagyok köztük, sok ilyen helyzetbe kerülök.
2017. szept. 28. 21:47
 2/7 anonim válasza:
67%
nekem is ez van, szerintem velem született. ha valaki nem mondja meg nekem, hogy “most boldog vagyok”, akkor soha az életben nem tudom meg miújság. a saját gondolataim is nehezen szedem össze, és próbálom kerülni az olyan helyzeteket, amikor magamról beszélek, vagy valami. ha találsz valamit, segítenél nekem is? :D
2017. szept. 28. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Hát ha így születtünk nem tudunk mit tenni :/ Egyébként van hogy nem történik ilyen, de valamikor szinte lehetetlenül bénának érzem magam emiatt. Napi több eset van amikor valami ilyen történik
2017. szept. 28. 21:54
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Asperger-szindróma? Olvass utána, van sok cikk róla a neten.
2017. szept. 28. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Metionin ***** válasza:
100%
Én Aspergeres vagyok és dettó ugyanez. Viszont rengeteg gyakorlással tanulható. Figyeld az emberek arcát, kezét amikor valamit mondanak, társítsd a kifejezést a szándékkal és akkor legközelebb is felismered és tudsz megfelelően reagálni. Én már több száz ilyen sémát futtatok a fejemben amikor valaki hozzám szól és a legtöbbször már jól reagálok. Tréningekre is jártam ezzel kapcsolatban de otthon is tök jól lehet gyakorolni.
2017. szept. 28. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A párom ilyen ilyen. Hiába magyarázom mit jelent egy bizonyos arckifejezés. Ő meg van győződve arról hogy olyan nem létezik vagy én tévedek. Múltkor a tvben egy szereplő olyan arcot vágott mint aki rosszul van. Később kiderült össze is esett. Az elején a párom azt mondta azért volt az az arckifejezése mert vmi az eszébe jutott.

Vagy. Múltkor vettem egy cipőt. A lábamon volt. Egy nő a közelben irigykedve nézett. Ezt később elmondtam neki. Ő meg hogy igen, milyen az az irigykedő arc? Mutassam meg! Hát köpni nyelni nem tudtam. Eleinte azt hittem direkt csinálja vagy viccel de utána olvastam és nem. Vagy mikor megismerkedtünk elmeséltem régen egy nő meg akart veretni engem mert a pasija kikezdett velem. Lebukott a csavó. Azt mondta neki hogy én csábítottam el. Erre a csaj a férfi ismerőseivel rám íratott hogy ha nem szállok le a pasijáról akkor agyonvernek. Azt is mondtam hogy ez nekem rosszul esett és féltem. Erre elröhögte magát hogy ilyenért félni kell?

Szóval van ilyen.

2017. szept. 29. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én is ilyen vagyok, nem nagyon zavar már ☺
2017. szept. 29. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!