Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit vált ki belőled egy...

Mit vált ki belőled egy nagyöbb összeg látványa készpénzben?

Figyelt kérdés

Pénztárban dolgozom, elég sok pénz átmegy a kezem közt, de még sosem volt olyan, hogy belegondoltam, hogy milyen lenne, ha az enyém lenne, vagy hogy ez most pénz.

Ill amikor saját pénzről van szó, akkor is hidegen hagy, maga a papír formátum.

A legnagyobb összeg, ami eddig készpénzben a kezemben volt, és a sajátom volt, az 1 millió Ft (€-ban), de azt se találtam valami felemelő pillanatnak (nyilván azért, mert ki kellett belőle fizetni valamit, csak addig volt az enyém, amíg kisétáltam vele a bankból).


Ti hogy éreztek, ha nagyobb összeget tartotok a kezetekben?


2017. szept. 29. 15:27
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én vállalkozó vagyok, készpénzes vásárlóim vannak, az én kezem között is elég sok pénz megfordul, én szeretem nézegetni, számolgatni, gyűjtögetni. Mondjuk ez valóban az én pénzem. Ha mások pénzével bánnék, akkor annyira nem érdekelne, max elképzelném, hogy az enyém lenne :D
2017. szept. 29. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Metionin ***** válasza:
Mi amikor nyomdában diákmelóztunk, gyakran szórakoztunk azzal, hogy a megfelelő méretű papírkötegekre azt képzeltük, hogy húszezresek :D amúgy nem láttam még egyben nagyobb összeget, max a tévében régen, volt hogy elcsodálkoztam rajta, hogy egy számomra orbitális összeg elfér egyetlen kis táskában.
2017. szept. 29. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Amikor lattam az oroksegem egyben es taskaban vittem haza, az mokas volt.

Ha nem az enyem a penz nem erzek semmit. De ha a tied, az erzes osszehasonlithatatlan...

2017. szept. 29. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Készpénzben semmit.


A készpénzről leginkább a zsebre fizetés jut eszembe és a fekete jövedelem amit kvázi titkolnod kell.

2017. szept. 29. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Amíg nem volt a kezemben sok pénz, azt hittem, valami csodálatos érzés, amikor ott van előtted 1-2-5-10 millió forint. Aztán amikor úgy hozta az élet, hogy szinte naponta volt a kezemben ennyi pénz (persze nem saját), a harmadik alkalommal már nem érdekelt, talán azért, mert annyira nyilvánvaló volt, hogy másé. Legfeljebb némi dühöt éreztem, hogy ez a sok pénz egy olyan emberi selejté, mint az akkori főnököm.
2017. szept. 29. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A külföldi valutáknak nem érzem a súlyát (Dollár,Euró), csak a Forintnál. Kb olyan, mint a guminö, és hús-vér nő között.

Pedig én még emlékszem a régi magyar valutákra. A százas papírból volt, az ötszázas is. Az egyforintos jó nagy érme volt. Na meg a fillérek. 10,20,50, utáltam.

Most az Euróval visszahozták ezt a filléres (cent),dolgot. Szerencsére Magyarország kivezette, nem csak a fillért, hanem az egy forintot is. Nem szerettem vacakolni velük.

2017. szept. 29. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Így belegondolva-emlékezve nagyobb összegekre is, undort.
2017. szept. 29. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Enyhe meglepődés, egy köteg húszas esetén ha nyilik a tálca egy előttem fizető kezében. Láttam egyszer a Bankban, ahogy egy csávó egy nagy bőrőndben teli 20ezresekkel kötegekkel távozott 50-100milla biztos volt nála, na akkor megfordult bennem az érzés, hogy mi lenne ha leütném és elszaladnék a pénzzel :D


Persze soha nem tennék ilyet, csak ha már mindegy lenne :D (halálos betegség stb.)



A saját pénz kézben tartása pedig a következő érzéseket váltja ki bennem megszemélyesítve.


- mennyit dolgoztam érted te mocsok

- sose vagy elég mindenre

- néha fogysz és néha gyarapodsz

- te lélektelen vagy és mégis beszélek hozzád



Amúgy én nem tudom elképzelni, hogyan lehet a pénz miatt gyilkolni egy másik ember életét kioltani.


Összeségben pénz nélküli nem lenne világ a világ, mióta ember létezik azóta gyilkoljuk egymást érte.

2018. máj. 15. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!