Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért vagyok ilyen?

Miért vagyok ilyen?

Figyelt kérdés

Kilencedikes lány vagyok, hetedik óta egy osztály vagyunk (hat osztályos gimi). Amikor ide kerültem, még egy rosszabb időszakomból lábaltam ki, a szüleim válása miatt. Mára nagyjából kihevertem.

Az utóbbi hónapokban (sőt, már tavaly is), azt vettem észre magamon, hogy szeretek segíteni az osztálytársaimnak, és annyira nem várok érte semmit, hogy elérzékenyülök, ha mosolyogva megköszönik. Még azoknak is szívesen segítek, akik bunkók voltak velem. Észrevettem közben, hogy így, ha én nyitok feléjük, és jószándékú vagyok, abbahagyták rólam a pletykálást. Kicsit olyan, mintha mindenki barátjává váltam volna. Az osztályom hozzászokott, hogy ha nem értenek valamit (én szeretek tanulni, általában értek is mindent), vagy valami bajuk van, segítségre van szükségük, fordulhatnak hozzám, mert sosem fogom elhíresztelni, hogy "XY teljesen hülye matekból!", vagy ilyesmi. Jó érzés, hogy mindannyian bíznak bennem, és annyira boldog vagyok, amikor mernek hozzám fordulni, ha valami gondjuk van. (Ez visszafelé nem működik, mert nem szeretem terhelni az embereket a saját problémáimmal.)

Ez mind szép és jó, de elgondolkoztam rajta, hogy a legtöbb embertől azt hallom, ő nem akar segíteni, mert nincs belőle haszna, vagy ha valakiről megtud valamit, azt elhíreszteli. Úgy látom, ez a többség. Lehet, velem van a baj, és valami mentális defektem van? :(


14/L



2017. okt. 6. 22:39
 1/9 anonim ***** válasza:
84%

Normális vagy minden szempontból, de ne hagyd, hogy visszaéljenek ezen oldaladdal, tudj nemet is mondani, ha lustaság áll a megkeresés mögött;)

Viszont még meg kell tanulnod neked is segítséget kérni, mert te sem tudhatsz mindent megoldani...sajnos.

2017. okt. 6. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Igyekszem észrevenni, ha csak lusták. :)
2017. okt. 7. 05:14
 3/9 anonim ***** válasza:
76%

Gondold át...

Te segítesz másoknak, mindenki szeret téged, te is boldog vagy mert szeretnek téged. Minden tökéletes.

Te ezt mernéd defektnek hívni?

Viszont biztos előfog fordulni, hogy akinek segítesz az hátbafog szúrni, ezért nem csinálják ezt a többiek.

(Pl. segítesz valakinek, ő utána rólad terjeszt egy kitalált pletykát)

2017. okt. 7. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
62%

Szerintem a segítőkészséged egy nagyon becsulendő tulajdonság, mert ahogy te is írod, a magyar emberek többségére nem ez, hanem a rosszindulatúság jellemző.

Szerintem maradj ilyen, ne változz meg azért, mert az emberek többsége bunkó, irigy, pletykás, stb.

Légy jólelkű, főleg ha ez örömet szerez neked és kívánom hogy az élettől visszakapd a sok jót, amit megerdemelsz:)!

2017. okt. 20. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
77%
Te csinálod jól. Nagyobb boldogság adni mint kapni. Ez alapigazság.
2017. dec. 19. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
48%
Én ugyan ilyen vagyok 22L ként de igazuk is van sok ember ezt ki használta már nálam is légy picit óvatosabb
2018. febr. 15. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
48%
Bárcsak minden ember ilyen lenne, de sajnos sokan a saját érdekeiket követik csak, és aszerint cselekszenek (akár mások kárára is). Te abszolút normális vagy :) kár, hogy olyan embereket, akik annyira jószívűej, mint te :(
2018. márc. 14. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Van akine azt mondom hogy: "Jajj hogy is ne, gondolkodjak is helyetted?" Mert van aki tényleg kéri s kész megoldásokat és ha nem kapja meg itt nyalizik nekem. Nevetve annyit mondok csak, találd ki hülye gyerek. De megerteni a dolgokat szívesen segítek, de aki velem bármikor bunkó volt vagy kibeszelt, azt nem felejtem el és ilyenkor van hogy élő veszem. De amúgy ne haggy fel jó szokásoddal, ez nagy érték!!
2018. ápr. 9. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom miért vagy ilyen (talán egy kis elismerésre és szeretetre vágysz), de édes vagy. Ha nem lennél ilyen fiatal, akkor udvarolnék neked. ^_^
2018. nov. 21. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!