Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi az ember (legnagyobb)...

Mi az ember (legnagyobb) tragédiája?

Figyelt kérdés
Komoly választ.

2017. okt. 8. 20:00
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
38%
hogy nem féli az Istent
2017. okt. 8. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
65%
Jelenleg nincs felette még egy szint sem gyors kontroll ezért a hatalma korlátlan , istent játszik . Haláltudattal egyedül ő rendelkezik . A hibákat bajokat sorra megismétli eltérő korszakokban más területen köntösben . A gondolatai érzelmei tettei által felszabadulhat de lesüllyedhet .
2017. okt. 8. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
45%

Azt hiszi, hogy a pénztől automatikusan boldog is lesz.

Hogy kapni akar, de adni nem. Hiszi, hogy bármit megtehet büntetlenül, következmények nélkül. És, hogy ő majd kivétel lesz.

2017. okt. 8. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
73%
Hogy az ego elhatalmasodott felette.
2017. okt. 8. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
65%

Az apátia minden felé.

Az az apátia, ami ráborul az egész társadalomra az egyénekből, és ezzel önmagukra is.

Hogy semmi nem érdekel senkit sem. Hogy mindent egy semleges, érdektelen, közönnyel nézünk végig. Hogy tulajdonképpen senki nem is érdekelt bármilyen változásban, hiába tudjuk hogy min hogyan lehetne változtatni.

A gondolkodó, modern, felvilágosult ember kifulladt ideológiailag, érzelmileg, lelkileg.

Egyszerűen már csak számolja a leperegő homokszemeket a létezése során. Nem akar megújítani, reformálni, alkotni, fejleszteni...csak létezik, éli a történelem utáni napjait. Mert hogy a történelem a modern világban lezárultnak van tekintve.

Apátia minden felé. Nincsenek nagy eszmék amik összefognák az embereket.

Apátia önmagunk felé. A világot szemléljük, de tulajdonképpen kihátrálunk az aktív részvételből.

Ma már ki menne az utcára éles lövedékekkel szemben ha a saját, családja, vagy barátai élete, szabadsága múlna rajta?

A nagy jólétben, és az obszcén mértékű fogyasztásban elkábulva belesüppedtünk egy nyúlós, sötét iszapba, amiben a legtöbben kellemesen elvegetálnak, és az se érdekli őket hogy ha egyedül teszik ezt.

Leszámolt a modern civilizáció mindennel ami az embert küzdésre venné rá.

Leszámolt a saját lelkiismeretével, az érzelmeivel, az igényeivel az érzelmekre.

Ma már a létezésért létezünk, de ha meghalunk az se különösebben izgat.

A létezés lett mindennek a valutája. Tökmindegy milyen formában, hogyan, milyen üzenetet hordozva vagy akár teljesen üzenet nélkül, csak létezzen az a valami.

Ma már az "Én vagyok" mondat elég. Nem kell folytatás. Te vagy. Te létezel. Ezzel a létezéssel a léted kitölthető maximális lehetőségeit már megkaptad.

Aki meg nincs az senkit se érdekel. És aki nem tudja magáról mondani hogy ő van, akkor az nincs.

A művészet, a szépség, a szeretet, a család tudja magáról azt mondani hogy "vagyok"?

Nem. Akkor ezek nincsenek.


Ezt a világot bámulja közönnyel, nyálcsorgatva a modern társadalom. Aztán gondolatok nélkül inkább visszafordul a képernyőhöz, és kiírja a virtuális térbe ismételten hogy "vagyok".

2017. okt. 8. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Az ember tragédiája, Madách Imre drámája (1862)


Olvasta valaki? Beszélgetünk a író művéről?

2017. okt. 8. 21:26
 7/16 A kérdező kommentje:

"15. szín: Záró szín


Lucifer és Ádám vitája folytatódik, Lucifer még az ember szabad akaratát is tagadja. Ádám már az öngyilkosságot fontolgatja, hogy bizonyítsa igazát: ő igenis rendelkezik szabad akarattal. Ekkor megjelenik Éva, és közli, hogy gyermeket vár. Ádám belátja, hogy mindenképpen folytatnia kell a harcot, de tele van kétségekkel. Rengeteg kérdés foglalkoztatja - van-e fejlődés? mi lesz az emberiség sorsa? - de az Úr nem ad rá válaszokat, csak reményt. Ádámot Éva fogja segíteni, ő lesz társa egy életen át és ő fogja megtestesíteni a szerelmet, költészetet, művészeteket. Lucifer is Ádám mellett marad, és örök tagadásával és érveivel a kétkedést fogja képviselni, mely még sok öröm forrása is lehet. Az élet a legfontosabb és az ember megkapja a választási lehetőséget a jó és a rossz között. A végszót az Úr mondja ki: "Mondottam ember: küzdj és bízva bízzál!"

2017. okt. 8. 21:28
 8/16 anonim ***** válasza:
Hogy tudja a jövőjét , tudja megfog halni és ennek tudatában alakítja életét , ha képesek lennénk nem gondolni a halálra, elfeledkezni róla hogy van hogy a sarkunkban áll akkor lennénk csak szabadok , de a halál ezt nem engedi ... aki nem is fél a haláltól tudja hogy van , aki megbékél vele az is tudja hogy van , egyedül a bolond az aki talán nem gondol és nem tud a halálról szóval az ember tragédiája az én meglátásom szerint hogy keveseknek adatott meg hogy bolond legyen ...
2017. okt. 8. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
49%

Bakker, akkor miért ilyen hülyén tetted fel a kérdést...

igen, olvastuk mind, mert középsulis kötelező...mármint, aki komolyan vette a sulit az olvasta (szóval én is).


Én meg azt hittem hogy esetleg egy eredeti kérdéssel futottam össze, és valaki tényleg valami új, lerágatlan csontot dobott elém...


Írd be gugliba, "Ember tragédiája értelmezés" vagy "ember tragédiája kidolgozott tétel"


Számtalanszor leírták már neten hogy mi mit jelent abban a műben.

2017. okt. 8. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Vagy pontosan mi is a kérdés Kérdező?


Az Ember tragédiája c. műben mi a legnagyobb tragédia, amit Ádámon keresztül ábrázol Madách?


Vagy a mai világ emberének (ember alatt értsd: társadalmának) mi a leg nagyobb tragédiája?


A kérdésből ez nem derül ki, melyikre vársz választ.

2017. okt. 8. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!