Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi lehet az élet értelme?

Mi lehet az élet értelme?

Figyelt kérdés
Nagyon leegyszerűsítve születünk és meghalunk, kettő közt meg van egy jódarab idő. Ti mit gondoltok, igazából mi pontosan az életünk értelme? Mitől lehetünk boldogok?

2017. okt. 12. 18:03
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Az élet értelme maga az élet, és az, hogy tanuljunk, tapasztaljunk, és ezek által fejlődjünk. A boldogság nem egy végső nagy cél, hanem maga az út. Az egyéni boldogság mindenkinek más. Leggyakrabban az egészség, család, párkapcsolat, karrier. De bármi más is lehet. Zenét, vagy nyelveket tanulni, kreatív hobbiban kiteljesedni, utazni, vagy az összes létező filmet megnézni. Kinek mi okoz örömet.
2017. okt. 12. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ezt nem mások kell megmondják neked, hanem te kell érezd. Ha úgy érzed semmi, és nincs, az a te életed:)) Ez személyes kérdés, mindenkinek mást jelent, és másképp értelmezi. Ha te így, mint a leírtakban az téged tükröz. Mások nem tudják meghatározni, hogy TE mitõl lehetsz boldog..
2017. okt. 12. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%

Istenben való hit nélkűl sehogy,már az első zsoltár megválaszolja ezt a kérdést,no de kérdezheti,hogy hogyan tehetek szert hitre? a válasz a Bibliában,idézem a hit hallásból van a hallás Isten igéje által (prédikált igéje által).máris eljutottunk ahhoz hogy prédikált ige által.tehát kell,hogy találjon egy teljes evaqngeliumi gyűlekezetet,ahol hallgathatja a pásztor prédikációit rendszeresen,majd be kell tölteni a kereszténnyé válás lépcsőit,azaz megtérni,ujjászületni viztől és szent lélektől,majd meg is maradni az úrban.Lehet,hogy miután ezt olvasta,azt fogja érezni,hogy ezek badarságok,nincs Isten stb vagy miért kéne kereszténynek lenni ahhoz hogy ön boldog legyen.a tartós boldogságot csak ön is én is a mennyben kaphatjuk meg,de ahhoz még a f

őldi életünkben döntést kell hozni,hogy Istennel v Isten nélkűl akarom leélni az életemet.ha Istennel akkor fogadja el tanácsomat,illetve egy kiadványt még ajánlanék,Rick Waren-től a céltudatos élet c könyvét,sok ezer ember életét változtatták meg pozitív módón.

2017. okt. 12. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mi értelme, hogy nőnek a fák, mi értelme, hogy süt a nap, vagy esik az eső? Az élet egy természeti jelenség, ugyan úgy mi adunk neki értelmet ahogy minden másnak is. Találj magadnak egyet, vagy találj ki egy olyat, ami még soha senki életének nem volt az értelme, vagy ha máshogy nem megy keres egy vallást ami szimpatikus neked.
2017. okt. 12. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

4. vagyok


Egyszer láttam egy TED videót arról, hogy a boldogság kulcsa ha a tőled telhető maximumot nyújtod, és utána az eredménynél tudod, hogy ez a legjobb ahogy alakulhatott. Én kipróbáltam és működött, bár azóta nem használom mert annál lustább vagyok. :D

2017. okt. 12. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ez nagyon filós kérdés. Nagy távlatokban szerintem mindenki tudja. De ha benne vagyunk és tesszük a dolgunkat (bármit is), akkor ezen nem gondolkodunk, és mégis élünk, megvagyunk.

Szerintem fejlődni, alkotni, kiszolgálni egymást (ezt nem negatívan értem, hanem úgy, hogy minden mindennel összefügg <szükséges pl.: a postás, a cangaszerelő, a könyvelő, a villanyszerelő, stb.>).

2017. okt. 12. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!