Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek jó lenne élni egy...

MR.X. kérdése:

Szerintetek jó lenne élni egy olyan világban, hogy nem létezne hazugság? Jó lenne az, ha mindenki minden körülmények között igazat mondana mindennel kapcsolatban? Vagy a hazugság legalább olyan fontos mint igazat mondani?

Figyelt kérdés
Értelmes kifejtett válaszokat várok!
2017. okt. 24. 19:46
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Bocsi, a kasszást nem tudom, honnan szedtem :DD
2017. okt. 25. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Nem tudhatjuk, amíg nem próbáltuk.
2017. okt. 25. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Bocs, de a kövér nénis apuka csak magára vethet. Mert ő nem a gyerek kérdésére válaszolt. Ha a kérdésre válaszolt volna, csak egyszer hangzott volna el a kövér szó.


A másik meg a kasszás Erzsi miatt gondolt egyból pénztárosra. Logikus volt.


Volt egy nagyon jó könyv, még 30-40 éve, az volt a címe, hogy A hazugság. Azért szerettem, mert elolvashattam benne, hogy mégse én voltam a hülye, jól gondoltam addig is, hogy hányféle módon hazudunk akkor is, ha nem mondunk semmit. Csak eltűnt, kölcsönadtam, vagy nem tudom.


A kérdésre; nagyon unalmas világ lenne, és talán még agresszív is. Mert különböző mélységben látjuk meg a dolgok valóságát, és ha mindig kimondjuk, amire gondolunk, még kevésbé értenénk egymást. A hazugságokkal lehet, hogy csak a kreativitást éli ki a hazug ember, talán csak önkifejezés. Ma így látom, az élet vége felé. Önvédelemből is hazudhat valaki, az se szabad elvenni senkitől.


Aztán meg érdemes elgondolkodni azon is, hogy mi a viszony a hazugság és az őszinteség között. Nagyon bonyolult ez.

2017. okt. 28. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!