Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nem tudom milyen vagyok!...

Nem tudom milyen vagyok! Milyen vagyok?

Figyelt kérdés

Alapvetoen mindenkivel normalis es kedves vagyok, de megis minden ember kozeleben mashogy viselkedem.

A paromnak probalom a felnott, erett, szexi(nek tuno) ,oldalamat mutatni, A NO-t. Anyukamnak a tapra esett fiatalt, aki kepes megallni a laban, a baratnoimnek a hulye, vicces, bolondos arcomat. Boltban dolgozom, a vasarlokkal mindig extra keves vagyok, es ha veluk beszelgetek, mindig valamiert felviszem extra vekonyra a hangomat, a munkatarsaimnak szinten a talpra esett, hatarozott oldalam probalom mutatni.

Es majdnem hogy minden emberrel mas hangnemben beszelek, pedig kisse mely hangom van alapbol. Es amikor egy olyan szituacioba kerulok, hogy a parommal es a baratnoimmel osszefutok, ne adj isten raadasul boltban, szinte osszezavarodok. Egyik se azt szokta meg, ahogy epp akkor a masikkal beszelek/viselkedek.

Szoktak is mondani, hogy mi van velem, en nem ilyen vagyok. Es ezt az egeszet olyan eroltetettnek ertem. Persze jol erzem magam mindneki tarsasagaban, csak nem ertem miert van ez. Miota a parommal vagyok, azota vettem ezt eszre, mivel munkam nem reg ota van, igy leginkabb csak anyammal(akinek regen csak kiskamasz voltam) es a baratnoimmel beszeltem, igy nem tunt fel, hogy ennyi fele tudok lenni.

Mostanaban mar zavar, es nem tudom mi tevo legyek. Normalis ez egyaltalan? Ti is ilyenek vagytok?



2017. okt. 25. 20:16
 1/8 A kérdező kommentje:
Es 21L
2017. okt. 25. 20:18
 2/8 anonim válasza:
56%
Ez azért van, mert mindenkinek meg akarsz felelni. Jó ez így neked? Nem hiszem. Akkor leszel önmagad, ha majd nem érdekel ki mit gondol rólad. Keresed az utad.
2017. okt. 25. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
65%

Nem, ez nem normális hanem súlyos megfelelési kényszer és talán még személyiségzavar is.

Én a helyedben elmennék egy pszichológushoz, mert az én egyik barátnőm is ilyen volt... hát mondjuk azt, hogy kissé becsavarodott.

Jött egy olyan időszak, amikor sűrűn váltották egymást a haverjai és ő meg ugye mindegyiknek próbálta egyszerre felvenni a stílusát :D

Maradjunk annyiban, hogy nem véletlenül maradt a végén egyedül.

Nem jó az, ha az emberek nem magadért szeretnek, hanem valami hazugságot. Ahogy kezded te is tapasztalni, a való életben nem lehet összeegyeztetni azt a sok-sok különböző képet. Előbb utóbb valakinél borul a bili és visz mindent.

2017. okt. 25. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
65%

Van egy ilyen ismerősöm, ő minden társaságban máshogy viselkedik. Szerintem ez azért van, mert mindenkinek meg akar felelni, ezért egy kicsit felveszi a másik ember stílusát, illetve úgy viselkedik, ahogy szerinte azt elvárják tőle.

Én nem vagyok ilyen. Igyekszem mindenhol magamat adni. Melós lenne mindig olyannak lenni, mint amit valaki elvár tőlem :) Max. arra figyelek hogy kivel hogy beszélek (pl. munkahelyen nem beszélek csúnyán-na nem mintha amúgy igen, de ott különösen figyelek a szóhasználatra), de ennyi.

26L

2017. okt. 25. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Egy kicsit mindenki ilyen, csak a többség nem forog annyi körben, hogy észrevegye... de m8ndig a körülményekhez alkalmazkodunk...
2017. okt. 27. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
72%
Én üzletkötő vagyok, cégek közt közvetítek, milliós, sokszor 10-100milliós üzleteket tárgyalok... ez a munka elképzelhetetlen lenne enélkül a tulajdonság nélkül... ha szembekerülök egy tárgyalóféllel pillanatok alatt kell felvennem a megfelelő stílust, különben annyi... nyílván nem úgy beszél senki a haverjaival, mint az anyjával, vagy a munkahelyén... nincs ebben semmi különös...
2017. okt. 27. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
32%

Igen, ez teljesen normális. Mindenki ilyen. Azok is, akik arról papolnak, hogy "légy önmagad" meg hasonló hangzatos mantrák.


Egy embernek nem csak egy személyisége van. Nem is lehetne úgy boldogulni semmilyen téren, ha valaki nem tudna alkalmazkodni a környezetéhez. És mindenki tud, és csinálja is. Az is, aki azt hiszi, hogy nem.


Ez egy tudatalatti folyamat, mindenkiben megvan. Például ha elkezdesz beszélgetni valakivel, tudatalatt a másodperc ezredrésze alatt már elkezded másolni az ő gesztusait.


Hogy milyen vagy? Összetett. Mint minden ember. SENKINEK nem lehet egyszerűen meghatározni a személyiségét. Valakiről azt hiszed, hogy jól ismered, de mikor nem veled van, talán egész másképp viselkedik és ez fel sem tűnik neki.


Én sem tudom magamról megmondani, milyen vagyok, se senki. Mert mindenki más a különböző szituációkban.


Ha bővebben érdekel ez a téma, ajánlom David Brooks: A társas lény című könyvét.

2017. okt. 27. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Koszonom a hasznos valaszokat! :)
2017. okt. 27. 15:43

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!