Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Kézírásunk miért nem hasonlít...

Kézírásunk miért nem hasonlít a szüleink kézírására?

Figyelt kérdés
Csak mert azt vettem észre, hogy senkinek sem hasonlít a kézírása a szülei kézírására.

2017. okt. 30. 12:54
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém nagyon hasonlít édesanyáméra.:)
2017. okt. 30. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Enyém is hasonlít anyukáméra. Mindketten nagyon széthúzzuk a betűket. :)
2017. okt. 30. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
8%

# 2


Mint a politikusok a semmitmondó meséiket:DDDD


Ír még valaki kézzel mellesleg ( leszámítva az aláírásokat )? Ez a kérdés manapság inkább...

2017. okt. 30. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
29%
Nyilvánvalóan nem igaz, hogy senkinek sem, lehet, hogy neked valamiért az ilyen példák tűntek fel, az ellenpéldák meg nem. Az írás nagyon sok elemből álló jelenség, biztos, hogy van olyan benne, ami a szülővel közös. De ha a jelleme eltér a szülőétől, akkor az írása is el fog.
2017. okt. 30. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Nekem pl van két kollégám (anya/lánya), megkülönböztethetetlen az írásuk.
2017. okt. 30. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Nekem sem hasonlít egyáltalán az írásom ránézésre a szüleimére. Bár lehet, hogyha valaki kielemezné, akkor találna hasonlóságot.
2017. okt. 30. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
60%

Az iskolában ugyan úgy tanítanak írni minket, mármint egyforma betűket tanulunk mind az írott mind a nyomtatottat. Aztán mindenkinek kialakul a saját írása.


Az én íráson sem hasonlít egyik szülőmére sem, viszont a "mostoha" húgom ugyan úgy ír mint a (mostoha) nevelő anyám, azaz mint az anyukája.


A közös tesónk valami ékírással ír, azt nem tudjuk honnét "örökölhette" :D


Szerintem nagyon sokban az alapozza meg az írást, ami egyébként az évek múlásával is jócskán változhat, hogy kinek az írása tetszik, kijét próbáljuk utánozni. A gyerek lehet, hogy addig utánozza az anyja kézírását, nézi a formás ilyen-olyan betűit és addig írogatja, míg át nem veszi.

Én is így voltam egy két betűvel, hiába írtam 20 éve egyféleképpen a t-betűt, valaki másnak nagyon tetszett a t-betűje, és mindig figyeltem, hogy úgy írjam én is, azóta meg már simán rám ragadt, és úgy írom odafigyelés nélkül.

2017. okt. 30. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
13%
Szerintem ez attól is függ, hogy mennyit foglalkoztak a gyerekkel a szülők első osztályban. Sok kézírásban látszik a nyugtalanság, állandó javítások, még félnőtt korban is.
2017. okt. 30. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem ez nem mindenkire igaz. Az én írásom szinte teljesen ugyanolyan mint apukámé, pedig lány vagyok ráadásul.
2017. okt. 30. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
80%

A kézírás elvileg a személyiségünket is tükrözi, így, ha a szülőktől eltérő a személyiséged, valószínűleg az írásod is el fog térni. Meg az írás kinézete függ az írás tempótól, hangulattól, meg, hogy mennyire akart az illető szépen írni.


Pl.: az az írás, amivel egy átlagos házimat írom az apám írása egy kicsit rovásírásosabb formában, ahogy kapkodva, diktálás után írok, az valami mutáns macskakaparás, egy oldalát fél óra alatt tudom csak elolvasni :D, ha lassan írok, úgy írok, mint apám, de, ha akarok, tudok nagyon szépen írni, és szinte bármilyen írásképet elő tudok hozni(az már más kérdés, hogy így egy 5 betűs szót 2 perc alatt írok le XD)

2017. okt. 30. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!