Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért lehet az, hogy valaki...

Miért lehet az, hogy valaki arról fantáziál sokat, hogy valami rossz éri?

Figyelt kérdés

Egy közeli barátom beszélt erről és eléggé megijedtem.


Gyakran elképzeli, hogy súlyos baleset vagy bűncselekmény áldozata, amelybe bele is hal gyakran, máskor túlélő, vagy akár mint a helyzetet tűlélő és a többi áldozatot segítő, megmentő hős.


Gyakran közeli barátokat vagy a párját is beleképzeli ezekbe az esetekbe. Van, hogy akár az ő elerulójaként és gyilkosaként.


Máskor pedig állítólag magát képzeli pszichopata szerepbe, pl. kegyetlen sorozatgyilkosnak.


Ez utalhat lelki gondokra? Mert mostanában eléggé magába zárkózott, még előttem is nehezen nyílik meg pedig 15 éve én vagyok a legjobb barátja, együtt nőttünk fel.


Vagy ez csak élénk fantázia jele? Mert hobbiból szokott írni, és elég meredek dolgok szoktak lenni az írásaiban is.


2017. okt. 31. 09:57
 1/1 anonim ***** válasza:
Ezt úgy hívják, hogy szorongás, és kezelhető. Az is segít, ha a művészi hajlamaival "kiírja" magából. Mindenesetre egy pszichológus nem árt.
2017. okt. 31. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!