Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberek többsége miért...

Az emberek többsége miért sétál ennyire lassan a városban?

Figyelt kérdés
Nem akarok senkit megbántani de sokan olyan lassan mennek hogy még a leglasúbb tempóm is gyorsabb náluk, én ha nem sietek se birok ennyire lassan menni, ez miért van szerintetek?? igy sose érnek oda ahova menni akarnak:D

2017. nov. 4. 15:26
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
hát mer ráérnek :D aki annyira fontos ember az autóval jár :P
2017. nov. 4. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%

Több ismerősömmel is szoktunk erről beszélgetni.

Például a bevásárlóközpont forgóajtaján egy hét alatt vánszorognak át. De például a vásárcsarnokban meg idegbajos őrültként rohangálnak. Az egyik kedvencem az amikor felnőtt emberek a lakótelepen életből kiábrándult zombiként vonszolják a kutyát, mint ha azt üzennék a világnak hogy nekik már minden mindegy és várják értelmetlen életük végét.

Éltem a szocializmusban és akkor sem vánszorogtak ennyire. Néhány ismerősöm ezt azzal magyarázza hogy akkor lehetett csenni ezt-azt a gyárból és azért voltak fürgék. De ma semmit sem tudnak lopni.

Vagy mondok egy mai példát. Bármelyik hipermarketben vánszorognak, mint tudjuk. De egyszer az egyik áruház gondolt egyet és a friss kiflit és zsemlyét hét végén ingyen kiosztotta hogy ne száradjon a nyakukon. Egyből zombitámadás lett belőle mert mind életre kelt és egymást lökdösték az ingyen javakért. A többség többet vitt mint amit meg bírt enni családostól, mint ha azt irigyelte volna hogy másnak is jut.

2017. nov. 4. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
55%

Változó, az idősebbek a koruk miatt, más talán az egészségi állapota miatt.

Nekem alapvetően gyorsabb a sétatempóm, de volt olyan, hogy ventilátor/légkondi miatt úgy megfáztam nyáron, hogy fájt mindenem, és akkor én sem bírtam gyorsan menni egy darabig. :-)

2017. nov. 4. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
58%
Honnan tudod, hogy egyáltalán mennek valahová? Lehet hogy egyszerūen csak sétálnak, körbenéznek a városban, nem kell ehhez konkrét úticél. Lassú séta közben jobban megtudod figyelni a környezetedet is.
2017. nov. 4. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
59%

Gondolom nem sietnek sehova, alapvetően rám is rám szoktak szólni, hova sietek, pedig csak magas vagyok és mellé nagyokat lépek, de pont elég hozzá, hogy gyorsabb legyek az átlagos sétatempónál.


Szóval szerintem nem az átlag lassú hanem páran vagyunk akik gyorsabb tempohoz szoktak valamiért.

2017. nov. 5. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%

És te miért rohansz? Azért még szerencsére nem te döntöd el, hogy ki milyen tempóban sétálhat. ;)

"igy sose érnek oda ahova menni akarnak"

De. Nem kell dramatizálni.

2017. nov. 5. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%

Én kifejezetten alacsony vagyok, de gyors a tempóm, nem sietek, csak nekem ez a kényelmes. Na, reggelente viszont sietek melóba, ha dolgozni megyek, mert van pár hülye járat, és most a metrófelújítás az útvonalamba esik, szóval még izgalmasabb lesz. A lényeg, hogy előfordult velem többször olyan eset, hogy előttem cammogtak magasabb emberek, úgy, hogy nem volt különösebb okuk rá, de nem tudtam megelőzni őket, aztán mikor nyílt egy rés, ahol átcsusszantam, akkor beelőztem őket, aztán mikor látták, hogy gyorsabb tempóra kapcsoltam, miután ki tudtam törni mögülük, akkor érdekes módon ők is rákapcsoltak. Mint hogyha ciki lenne nekik, hogy egy kisebb méretű ember beelőzte őket. Nem mindenki, csak egyes nálam magasabbak így reagáltak arra, hogy én megelőztem őket, mert haladni szeretnék (mondjuk elérni egy buszt, ami után negyed óra, mire jön a következő... stb.). Ez úgy vicces, amikor ilyen van. :-)

Azért én próbálom nem elzárni a mögöttem jövőknek az utat, ha tudom, hogy lassabb vagyok, és előttem nincs akadály.

2017. nov. 5. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!