Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti mi alapján ítéltek meg...

Ti mi alapján ítéltek meg másokat?

Figyelt kérdés
Függetlenedjünk el most picit a külsőtől, bár ezt is leírhatjátok, ha szeretnétek. Arra lennék kíváncsi, hogy például a szóhasználata, a modora, a mozdulatai, vagy bármi belső tulajdonsága alapján milyen következtetéseket vontok le, hogy ítéltek, mire figyeltek?
2017. nov. 4. 19:55
1 2
 1/13 anonim válasza:
100%
szerintem az nagyon taszito ha valaki nem mondja végig a szót például: gyere máá ide, vagy ho vagy má stb, illetve ha valaki minden mondatában káromkodik
2017. nov. 4. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
95%
Én férfiként a kézfogásnál döntöm el, ki milyen ember. 2 fajta ember van. Az első, megáll veled szemben, kezet fog veled erősen és a szemedbe néz. Ezek az erős emberek. Aztán van a második, aki kicsit sunyis, alattomos. Ők csak lazán odafordulnak, nem szorítják meg a kezedet, és nem néznek a szemedbe, majd gyorsan elkapják a kezüket. Ők kicsit alárendeltek általában. Érdekes emberek, de nem rosszak! Mindenki más, és ezt el kell fogadni.
2017. nov. 4. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

A szóhasználata nem zavar annyira (ha itt pl. káromkodásra gondolsz:D), sok ismerõsöm van, aki habár mond ronda szavakat, amellett értelmes, nem ítélem el. Nagyon sok emberrõl már a hangja, hangszíne alapján megtudom állapítani, hogy kedvelem-e, van akiket távolról is megutálok, mert nagyon zavaró hangja van, vagy idétlen röhögése. Bár nem vagyok mozdulat analizátor, de inkább az “én vagyok a világ közepe” típusú beállást és kisugárzást tudom elég hamar elítélni és elkerülni.

Nem vagyok ítélkezõ, tehát nem fogok mindent sz*rrá elemezgetni egy emberen, inkább arra törekszem, hogy jobban megismerjem, de a fent leírtak a legfontosabbak ahhoz, hogy többnyire kedvet kapjak az ismerkedéshez.

2017. nov. 4. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 TR75 ***** válasza:
100%

Sokat elmond a tekintet, a hanghordozás, a beszédstílus (és hogy közben hogy gesztikulál - például visszataszítónak tartom, amikor valaki hangosan az arcomba magyaráz, miközben folyamatosan bökdös meg taperol a kezével, vagy amikor valaki harsányan reagál, erőltetetten, tolakodóan, hivalkodóan nevet).

Számít, hogy általában az adott személy beszédstílusa mennyire van összhangban a testbeszédével.

A szóhasználatban például a gyakori b.meg és társai nem zavarnak különösebben, viszont ha valaki a szavakat csűri-csavarja, hogy a hazugságaiból kikerüljön, attól igyekszem távol tartani magam.

2017. nov. 4. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 TR75 ***** válasza:
100%

#2

Több olyan embert ismerek, akinek határozott kézfogása van, és emellett mocsok, sunyi, kétszínű meztelencsiga.

#1

Akkó mi nem má leszünk jó barátok, asszem :-D


Én amúgy azt gondolom, sablonnak jók az ilyen általános megállapítások, de van bőven kivétel, azért mindig benne van a pakliban, hogy tévedünk valakivel kapcsolatban. Nekem is mondták már, hogy nem ilyennek gondoltak első ránézésre :-D

2017. nov. 4. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 TR75 ***** válasza:
100%

És má hejesen sem tok leírni egy mondatot :S

Szóval "Akkó mi má nem leszünk jó barátok, asszem"

2017. nov. 4. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Szókincs + beszédstílus. Nem a káromkodásra gondolok, mert azt is lehet intelligens módon. De vannak emberek, akik ha megszólalnak, már lehet tudni, hogy ostobák, mint a föld, vagy okosak. Nézz meg egy Bödőcs Tibor (humorista) káromkodást, és egy Lakatos Géza "okos" eszmefuttatást.
2017. nov. 4. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

2-es vagyok.

Figyelj, szerintem az az ember, aki első találkozásnál csak egy döglött halat rak a kezembe kézfogásnál, és még a szemembe se néz, azzal az emberrel bizalmatlan vagyok. Aki meg határozottan odalép, rászorít és belenéz a szemedbe, az megadja a tiszteletet mint ember az embernek, akkor azt mondom, hogy "Ez igen..!" Első találkozásról volt szó, nem hosszútávú ismeretségről. Mint mondtad előbb utóbb mindenkinél kibújik a szög a zsákból valamilyen módon. Mindenki találkozott már olyan emberrel, akiről azt hitte, hogy ismeri aztán meg csak pislogott mint hal a szatyorban.

2017. nov. 4. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Engem is zavar, ha valaki sokat káromkodik, ilyen emberrel nem szívesen kerülök közelebbi kapcsolatba.

Valamint én inkább amolyan csendes megfigyelő vagyok, az iskolában pl. szünetben, mikor nincs igazán kedvem a padtársammal csevegni, úgy teszek, mintha olvasnék vagy tanulnék, de közben hallgatózok, mások miről beszélnek xD És ilyenkor elég hamar kiderül másokról, milyenek is valójában. Ha azt látom vagy hallom, hogy valaki ok nélkül bunkón viselkedik valaki mással, vagy a háta mögött undorító dolgokat mond róla, az utána nekem akárhogy nyalizhat, a szememben örökké egy alja ember marad.

2017. nov. 4. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
82%
Nekem talán az első momentum a kisugárzás, hogy milyen a közelében tartózkodni. A kézfogás és tekintet nagyon fontos, de mint az már előttem elhangzott, és én is tapasztaltam, hogy csalóka lehet (pl. hazudtak már a szemembe hihetetlen magabiztossággal). Ennek ellenére, figyelem az arcot, a mimikát. Egy mosoly sokszor többet elárul valakiről, mint gondolná. Vannak akiknek a szemük is mosolyog, vannak akiknek pedig vicsorgás és szinte lerí, hogy tele van feszültséggel, amiről az arcizmai árulkodnak. Szeretem, ha egy ember harmóniát sugároz, vagyis a hangszín, beszédstílus, nevetés, testbeszéd összhangban van azzal, amit mond. A hitelesség vonzó számomra (nemektől függetlenül). Az olyanokkal nem tudok mit kezdeni, akiket nem tudok valahová bekategorizálni, vagyis se nem pozitív, se nem negatív az én megítélésem alapján. Taszító, ha a másik egyáltalán nem néz a szemembe, sőt kerüli az efféle kontaktust a kommunikáció során, és ha nincsen benne élet, vagyis olyan merev vagy túl puhány, hogy csak menekülnék. Taszító még a vinnyogó, erőszakos, folyamatos beszéd, és hangos vihogás/nyafogás (ezt inkább nőknél tapasztalom), de van az a férfi hangszín is, amitől kifutnék a világból.
2017. nov. 4. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!