Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Almodtam valamit mi lehet ez?...

Almodtam valamit mi lehet ez? Tobbi lent.

Figyelt kérdés

Na szoval egy 6-dik osztalyos tanulo vagyok .

Kb 2 hete azt almodtam hogy lepacsizok ugymond kujakpacsi(brofist) nem tudom helyesen irtam-e.. szoval egy ilyen pacsit adtam a tesitanarnomnek almomba a tornaterem elott es a pacsi kicsit igy fere csuszott (nem volt tokeletes)..

Aztan 4 napja kb egyik oszt. tarsammal pont ilyen pacsit adtunk egymasnak mert csinytevesben jart a fejunk..

Es pont ott a tornaterem elott pont ugyanolyan felrecsuszott pacsi ugy hogy ekkor a tesitanarno ezt pont latta.Tudom hogy erdekes meg ezmegaz meghogy hulyen hangzik de ugy erzem ennek jelentese van.



2017. nov. 17. 17:49
 1/6 A kérdező kommentje:

Kihagytam hogy,

Amikor pl elmegy mellettem a tanarno mindig a gyomrom igy nem tudom ugy mintha fajna meg minden ,jo erzes de rossz is sot akarhol lassam es gyakran elmosolyodok ha latom..Mitol van ez?

Es ugy erzem hogy sajnos o nem kedvel engem valahogy pedig milyen jo lenne ha kedvence lennek.Mindig a kepeit nezegetem facebookon ,instan stb es akkor is ez a hasfajos ize van..Mellesleg szerepelt a ninja warrior hungary ban is (Kis Ilkanak hivjak) es valahogy rosszul erzem magam emiatt ,hogy nem kedvel,talan utal.

Legyszi segitsetek ,elore is koszi

2017. nov. 17. 17:54
 2/6 anonim válasza:

Ez azt jelenti számomra, hogy az álmodban csínytevésre készültök a tesitanárnővel, ami nem sikerül úgy, ahogyan tervezted. Ebből az információból valamennyit a tudattalan csatornákon keresztül megkaphatott, és feltehetően el is utasította a csínytevést, hiszen a pacsi az osztálytársaddal esett meg, nem pedig úgy, ahogyan szeretted volna.

Barátom, leírásod alapján plátói szerelembe estél a tanároddal. Ez annyira gyakori, hogy velem is előfordult. A tanárnak te mindig tanítvány maradsz, legalábbis ebben a felállásban, bár a jövő sokunk számára rejtve van.

2017. nov. 19. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Koszi a valaszt!

Mas velemenyet is kivancsian varom.

2017. nov. 19. 18:18
 4/6 Bánki Tomi ***** válasza:

Szia Jack! Egy nagyon érdekes dolog, hogy így foglalkozol az álmaiddal és jelentőséget tulajdonítasz az álmaidnak. Az, hogy felismerted, hogy néhány dolognak valami jelentése van, ami megtörténik, mint a tornaterem előtt, megismétlődik, amit álmodtál. Először is nehéz elmagyarázni, úgy az álmok értelmezését, hogy nem ismered a tudatalatti=tudattalan működését, a kutatásokat, amiket Breuer Freud és Jung kezdett több, mint száz évvel ezelőtt. Megpróbálok egyszerűbben fogalmazni. Az előző komment írója nagyon jól felismerte, én is hasonlóra gondolok, csak másképpen fogalmazom meg. Először is a tudattalant, úgy fogom nevezni az egyszerűség kedvéért, hogy lelkiismeret és először definiálom a lelkiismeretet. Tehát az embert a saját lelkiismerete próbálja segíteni, hogy a nehézségeket, amiket az élete során meg kell oldani, lehető legjobban oldja meg. Sokszor az embert a saját érzelmei irányítják és olyankor nem tud rendesen gondolkodni. Gondolok érzelmek alatt a szeretetre, szerelemre, haragra. Gondolom, már tapasztaltad, hogy utólag visszagondolva, felmerült benned a kérdés, hogy miért így vagy úgy tettél, amikor erőss érzelmeket éreztél. A lelkiismeret segít megtanulni kezelni az érzelmeinket. Egy példa. Ha dühös vagy valakire (akkor az érzéseid szinte irányítanak) megbántod dühödben szóban, vagy tettel. Utána lelkiismeret furdalásod van. Mindig eszedbe jut, rengetegszer az eset, amikor dühösen megbántottál valakit. Ha nem érted meg, mit szeretne a lelkiismereted, akkor depresszióig is eljuthat a sok lelkiismeret furdalás, ha valaki nem jön rá mit szeretne megérteni vele a lelkiismerete. Érdekes, amikor lelkiismeret furdalása van az embernek és belátja az ember, hogy nem volt igaza, vagy nem lett volna szabad megbántania a másikat dühében és bocsánatot kér, azonnal elmúlik a kínzó lelkiismeret furdalás. Ezt azért írtam le, hogy ismerd mire gondolok, amikor a lelkiismeretet említem. Hogy egyszerűen fogalmazzak az álmainkban a lelkiismeretünk olyan dolgokat akar "üzenetekkel a tudomásunkra hozni, amelyeket nappal, amikor a tudatunk éber akkor nem tud megértetni velünk a lelkiismeretünk, mert az érzelmeink éber álapotban túl erőssek. Az álmainknak az üzenetét megérteni nem túl egyszerű. Sok tapasztalat, tanulás és idő kell hozzá. Meglepően egyszerű az álmod megértése, még kívül állónak is, ebben sokat segített, hogy sok mindent leírtál az életed fontos dolgairól. Szerintem sejted a álmod értelmét, csak az érzelmeid nem hadják, hogy elfogadd és ezért kérsz segítséget. Az álmok értelmével a lelkiismeretünk próbál meg segíteni, megololdást ajánlani azokra a dolgokra amik által az érzelmeink napról napra gyötörnek, fájdalmat okoznak nekünk. Nem tudom, menyire érthető eddig, 12 éves lehetsz, az átlagosnál magasabb inteligenciával, szerintem megérted mire gondolok. Ha visszagondolsz az emlékeidre, akkor elég hamar találsz példákat, amikor a lelkiismereted segíteni akart neked. Ezt te is megtudod érteni az álmaid jelentését a későbiekben, bármelyik álmoddal, csak sokat kell gondolkoznod azon, hogy mit jelenthet az álmod. Amit leírtál a tanárnődről én is úgy gondolom, mint az előző komenntelő, hogy plátói szerelembe estél a tanároddal. Valószínű, még most ismerted meg ezt az érzést. Mindenkinek van ilyen több is az életében. Úgy mondanám, hogy sokat szenvedsz emiatt a plátói szerelem miatt. "Es ugy erzem, hogy sajnos o nem kedvel engem valahogy pedig milyen jo lenne ha kedvence lennek." Ez elég fájdalmas lehet a mindennapokban. Ilyen amikor az érzelmeink gyötörnek minket. A lelkiismereted ébren, apró jelekkel és álmodban is segíteni akar. Ébren vagy, akkor "Amikor pl elmegy mellettem a tanarno mindig a gyomrom igy nem tudom ugy mintha fajna meg minden" Ezzel a furcsa fájdalommal figyelmeztet a lelkiismereted arra, hogy nem biztos, hogy jó neked, ha olyan érzéseket érzel a tanárnőd iránt, amiket akkor érzel amikor meglátod a tanárnődet és elfogadod ezeket az érzéseket. Nagypapám azt tanította nekem, hogy képzeljem bele magam a másik ember helyébe, hogy mit tennék én, ha a másik ember lennék. Ezt úgy értem képzeld el, ha te egy sportos tesitanár lennél, 24 évesen és az egyik hatodikos lány plátói szerelmet érezne irántad. Én ilyen helyzetben nem mutatnám ki, ha kedvelném a lányt, mert azzal csak erőssíteném a plátói szerelmét a hatodikos lánynak. "Mindig a kepeit nezegetem facebookon ,instan stb es akkor is ez a hasfajos ize van." Gondolom, már tudod, hogy miért van, ez a hasfájós izé. Az álmaid értelmét neked eleinte nehéz lesz megérteni. De sok gyakorlással, kitartással menni fog! Tehát, "Kb 2 hete azt almodtam hogy lepacsizok a tesitanarnomnek almomba a tornaterem elott es a pacsi kicsit igy fere csuszott (nem volt tokeletes).. " Szerintem ezzel azt akarta a lelkiismereted a tudomásodra hozni, hogy jobb lenne, ha csak, mint egy barátra gondolnál a tanárnődre, akinek pacsit adsz. Amikor álmodtad nem értetted meg az álmod igazi jelentését, de a lelkiismereted nem adja fel. Amikor a véletlen felkinált egy lehetőséget "4 napja kb egyik oszt. tarsammal pont ilyen pacsit adtunk egymasnak mert csinytevesben jart a fejunk..

Es pont ott a tornaterem elott pont ugyanolyan felrecsuszott pacsi ugy hogy ekkor a tesitanarno ezt pont latta." Ezzel is a lelkiismereted akarta felhívni a figyelmedet. Ugyanarra utalt, mint az álmodban, hogy úgy gondolj a tanárnődre, mint egy barátodra. Ha sikerül legyőznöd az érzéseidet és úgy gondolni a tanárodra, mint egy barátra, akkor biztos vagyok benne, hogy el fog múlni a fúrcsa hasfájás amikor látod a tanárnődet. Ami most hihetetlen, de ha sikerül legyőznöd az érzéseidet, akkor utánna a tanárnőd is kimutatja, ha kedvel. Most még, ha kedvel is akkor sem mutatja ki, nem érezteti veled, mert a tanárnőd halgat a lelkiismeretére és nem szeretné, ha félre értenéd a kedves szavakat, amiket mondana. Mert most csak a plátói szerelmedet erőssítené, ha kedves lenne veled.

Utóirat: "Mellesleg szerepelt a ninja warrior hungary ban is (Kis Ilkanak hivjak)" Ha olyan idős lennék én, mint te, akor én is tutira szerelmes lennék bele:)

2017. nov. 19. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Bánki Tomi ***** válasza:

Ez lehet egy kicsit off lesz. De ha megjegyzed, vagy kiírod, akkor később sokat segíthet neked ez a pár idézet. Mert az álmok értelmét, általában nem könnyű megérteni. A te álmod azért egyszerű, mert még nincs meg a megfelelő élet tapasztalatod.

Hildebrandt:

"Az álmoknak óvó és intő szerepe is van, amely a bennünket lelkünk rejtett erkölcsi károsodásaira is figyelmeztethet."

Freud:

"Amióta az álom a biológia [orvostudomány] kutatási tárgya lett, számos álom elméletet ismerhettünk meg, köztük néhány meglehetősen tökéletlent."

Amikor ezt az idézetet olvasom, akkor mindig az álmos könyvek jutnak az eszembe. Elégé félre vezetőek, az álmos könyvek...

Freud:

"Tapasztalhattuk azonban, hogy az álom tudományos elméletei között az álomfejtés problémája nem kap helyet, mert azok szerint az álom korántsem lelki folyamat, hanem testi [biológiai] folyamat."

Sajnos a pszichológusok manapság nem fogadják el a lélek, tudattalan, tudatalatti, lelkiismeret létezését. Nagyon kevés kivétel van.

Hildebrandt:

"Az álom néha kétségtelenül bepillantást enged a létünk olyan mélységeibe és rejtekeibe is, amelyek éber állapotban el vannak zárva előllünk."

Ősi bölcsek szerint:

"Az álmoknak két fajtája van. Az első az igazmondó álom, amelyek figyelmeztetik az álmodót, vagy megóvja valamitől. Másrészt a csalóka és értéktelen álom."

Arisztotelész:

"Az álomképek, akár a víz tükörképében a képek eltorzulnak a víz mozgása által, s az álmok értelmét az találja el a legjobban, aki a torz képben a valót fel tudja ismerni."

Daldiszi Artemidórosz

Nem azt veszi figyelembe, hogy az álomfejtőknek mi jut az eszébe, hanem azt, hogy mi jut eszébe az álomképekről, magának az álmodónak.

Plotinosz:

"Ha moccan a vágy, odasiet a fantázia és úgyszólván feltálalja a vágyunk tárgyát."

2017. nov. 19. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nagyon szepen koszonom a valaszokat,sokat segitettetek.

Es meg mindig kivancsian varom az uj velemenyeket.

Es tenyleg nagyon halas vagyok a valasziroknak ,elmeny volt olvasni oket.

2017. nov. 19. 22:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!