Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért hisz valaki a laposföldb...

Miért hisz valaki a laposföldben, meg hasonló összeesküvés elméletben?

Figyelt kérdés
Miért jó valakinek hogy így éljen? Persze nem tudunk sokmindent, de azért... Mi értelme lenne ilyenről hazudni? Most csak kettő állítást cáfolnék meg amik így eszembe jutnak... Az egyik az volt hogy pl miért úgy vannak a repülőjáratok hogy nem nyílegyenesen, hanem össze vissza. De annyi esze nem volt annak aki ezt kitalálta, hogy talán azért, hogy a gép ne egyenesen az óceán felett repüljön hanem esetleg probléma esetén legyen esélye landolni valhol... istenem.. a másik a déli sark, hogy ott miért nem mennek keresztül járatok... ahhoz sem kell sok ész hogy ott nemigen vannak repülőterek vagy egyáltalán hely ahol kényszerleszállást lehet végezni, logikus hogy nem arra mennek. Akkor ott van hogy ilyen nikon p900-akkal akarnak felvételeket csinálni bolygókról, tény hogy furán néztek ki, de talán azért mert nem elég jó az a gép, néztem komolyabb teleszkópos képeket azok már jobbak. De egyáltalán ha valaki el akarja titkolni hogyan is néznek ki akkor nem is engednék hogy kaphatóak legyenek ilyen gépek. Miért kell ez? Miért?

2017. nov. 23. 20:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%
mert csak ennyi esze van
2017. nov. 23. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Bihar Valatonon ***** válasza:
71%
Rengetegen elhiszik a Soros féle migráns összeesküvést is...semmivel nem másabb, mint a laposföld pedig :)
2017. nov. 23. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
86%
Ilyen emberek mindig is voltak. Sőt, azt kell, hogy mondjam, most sokkal jobb a helyzet, mint mondjuk a középkorban. Miattuk nem lehet haladni egyről a kettőre. Gondolj bele, hol tartanánk, ha az egyház nem létezett volna, vagy nem kényszerítette volna rá az emberekre a baromságot. Csak azóta ugye beütött a technológia kora, fellőttünk az űrbe műholdakat, kiépítettünk több ezer kilométeres hálózatokat csak azért, hogy ezek a neten tudják terjeszteni az idiótaságukat. Na, ezeknek az embereknek nem kellene technológiát a kezükbe adni, hanem csak hagyni, hogy a "földesúrnak" ledolgozza az 52 nap igás vagy százvalahány nap gyalogrobotot.
2017. nov. 23. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
83%
Mert ostobák
2017. nov. 23. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
84%
Az emberiség (beleértve az eddig valaha élt akármennyi embert) 90%-a sötét mint az éjszaka. Ha nem lenne az a maradék 10% aki használja az agyát akkor rég kipusztultunk volna.
2017. nov. 23. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
59%

Amúgy van ember a Földön, aki találkozott már olyannal, aki hisz ilyen "flat Earth believer"? Mert én még csak olyannal találkoztam, aki hülyének tartja őket. De olyannal nem, aki tényleg hitt benne.

Amúgy meg az előttem szólóknak igaza van, akár 21. század, akár nem, az emberek jó része még mindig sötét, mint a végtelen világűr. Valaki írta itt a Soros-tervet, és igen, az egy nagyon jó példa. Mikor elolvastam a levelet, amit küldtek (kíváncsi voltam, na) szerintem vagy tíz percig meredtem a távolba, hogy WTF. Ekkora népbutítást! Az egész arra megy ki, hogy a tudatlan (nem sértésből, komolyan) birkák azt válaszolják nekik, amit ők hallani (látni) akarnak. Komolyan, röhejesebb propaganda szöveg, mint amiket a kommunizmusban nyomtak a drága jó orosz parasztok fejébe. És sajnos nagyon sokan elhiszik, mert ugye hivatalos dolog, akkor úgy kell legyen, meg hát ott fent úgyis okos emberek vannak, nem? Benyalják a hülyeségeket. Ezek a kérdések pont olyanok, mint amikor a konzervatív anyuka megkérdezi a kicsi porontyát, hogy "Látod, Pistike, milyen csúnya az a bácsi tetoválásokkal? Gusztustalan, minek csúnyítja el magát? Ugye te sosem leszel ilyen?" Erre mit tud felelni szerencsétlen hat éves Pistike? "Nem, Anyu, én nem leszek ilyen." Gyakorlatilag a kérdésben a válasz, hogy szar embernek érezd magad, ha mást mondanál. Mert hát ugye tök egyértelmű a válasz, nem? Még a szádba is adjuk, gondolkozni sem kell.

Jó, lehet, kicsit eltértem a tárgytól. Be is fejezem, mert jól felhúztam magam a hülyeségen. Remélem azért érthető, mit akartam mondani.

2017. nov. 23. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Bihar Valatonon ***** válasza:
70%
Nah most egy képzeld el, van egy ismerősöm....egy most már 70es éveiben járó nénike....egy olyan 10-15 éve még totál jóba volt a szomszédban lévő törökkel a kedvenc boltosa egy arab hapsi volt....azokkal semmi baja, nem volt pedig pl az arabról elég érdekes dolgok derültek ki miután hirtelen fogta magát és elhagyta az országot. Most meg volt egy iráni srác meg annak a testvére egy jó éve, és a sráccal két mondatot alig váltott mert meggyőződése, hogy azok is biztos "elvakult terroristák" csak ennyire butította el ez aze gész baromság....közben meg a sráccal egyszer találkoztam ahol előtte egy kocsi elütött egy macskát zokogva fogta az ölébe amíg ki nem jöttek elvinni az állatvédősök :D
2017. nov. 23. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
94%
Kezdjük ott, hogy van egy olyan hogy vallás... nos sok esetben szembe mennek teljesen a tudományos tényekkel mégis sokan hisznek benn...
2017. nov. 23. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Én nem mondanám magam full sötétnek, de azért beleolvastam rendesen a laposföld teóriájukba, azért kiváncsi lettem, hogy na... Szóval nyitott vagyok ha valaki valami újat mond, nem ítélem el rögtön. De ha az ember kicsit használja a fejét, akkor mindjárt más a dolog. A Soros bácsi meg egyenesen vicc, mármint hogy a 21ik században, egy ilyen ovis szintű rágalmazás folyik. Én a helyében igencsak beperelném a kormányt. Nem hiszem el hogy valakit ennyire lejárathatnak következmény nélkül egy egész ország előtt. Persze a jobbikos plakátokat leszedték, mert az volt rajta hogy Viktorka lop csal hazudik. Na nem vagyok semmilyen pártnak követője, félreértés ne essék. De tényleg vicces hogy egy ország vezetősége ilyen körlevelet küld ki... én megmondom őszintén fel sem bontottam, ment a kukába. Arról persze hogy építsen e stadiont, vagy emelje e a béreket normálisan, ilyenekről nem kérdezősködik. Tényleg egy rossz vicc az egész :) köszi a válaszokat!
2017. nov. 24. 01:20
 10/11 Bihar Valatonon ***** válasza:
74%
Nincs is értelme mindenben kételkedni, vagy mindent elutasítani, ami más mint a "két lábbal a földön" lebutított gondolkodás....nagyon jó példa erre sok csoport is akár facebookon, azért mert olyan mint a chemtrail, laposföld, és társai ami több sebből vérzik, vagy a túlzásba vitt ufó témák nem zár ki akár szellemekkel kapcsolatos dolgokat, vagy esetleg ufóészleléseket, vagy földönkívüliek létezését. Csak látni kell a realitás faktort.
2017. nov. 24. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!