Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy ne b. asszam fel magam...

Hogy ne b. asszam fel magam mindenen? A tűrés, a visszapofázás vagy a leszarás a legjobb "védekezés"?

Figyelt kérdés

2017. nov. 30. 19:01
 1/7 anonim ***** válasza:
47%

Változz meg. Ezt nem tudod megtenni ha hülyesègnek tartod a gondolataid irányításának lehetősègèt. Akkor örökre ilyen maradsz.

Ha törtènik valami mèrd fel a súlyát. Jelentős dolog e. Ha nem visz közelebb a cèljaidhoz, vagy nem visz távolabb tőlük akkor jelentèktelen. Ha senkinek nem fáj, nem rossz, csak mondjuk formalitás "nèpszokás" az is jelentèktelen.

2017. nov. 30. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Milyen védekezésrõl is beszélsz? Szerintem elõbb tisztázd le magadba, hogy van-e értelme a haragodnak, vagy csak kis apró semmiségeken b#szod fel magad? Apró semmik miatt nem kell “védekezned”, olyankor inkább szard le, vagy “tūrd”, és ne akadj fenn a semmin.
2017. nov. 30. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A lesz.rás, amennyiben jelentéktelen dolgokról van szó.

Saját magadat bünteted, nem mást, ha minden hülyeségen felhergeled magadat.

2017. nov. 30. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Mintha csak az exem tette volna fel ezt a kérdést. Neki minden baj volt: ha jöttek szembe, ha sütött a nap, ha reggel volt, ha este volt, ha nem jöttek szembe, de valaki rá mert nézni... Látszólag persze tekintettel volt minden és mindenki másra, csak éppen rám nem, ott erősködött, ahol nem kellett, mert hiába volt kellemetlen neki a tudat, hogy egy töketlen barom, ahhoz meg kellett volna mozdulni, hogy tegyen ellene. Mondanom sem kell, hogy rövid úton elegem lett.


Azért mondom ezt el, hogy te elkerüld. Hogy ne a másik emberen, legalábbis ne a hozzád közel állókon vezesd le a feszültséget, és merj erőfeszítést tenni annak érdekében, hogy más módon oldd meg. Például kezdj el edzeni, vagy más olyan tevékenységet űzni, ami levezeti a felesleges energiád. Kevesebb plusz energia=kevesebb agresszió.

Te sem akarod, hogy később az exeid így nyilatkozzanak rólad, ugye?

2017. nov. 30. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
szituáció és kontextusfüggő. Más-más helyzetben más lehet a sikeres módszer. A lényeg: próbálj kívül helyezkedni a saját nézőpontodból, és objektívan szemlélni az eseményeket, próbáld meg kielemezni hogy ki mit, és miért mond neked/csinál veled. És végezetül, kezelj mindent akkora erőfeszítéssel, amennyit az adott dolog megérdemel. (Bolhából ne csinálj elefántot, viszont a nagyobb problémákra ne legyints, mert nem minden oldódik meg az idő múlásával )
2017. nov. 30. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.


Valaki írt egy exes választ, ha megkérhetlek ne a szerelemre szűkítsd a problémát, nem ez állt a kérdésben és hasonlítgatni sem kell. Nem vagyok állat, nem is vezetem le senkin, csak magamban őrlödöm. Tehát a környezetemnek és a hozzám közel állóknak ebből nem származik problémája, minimális tekintetben nagy ritkán, de ilyen mindenkivel előfordul. Kulcsszó: nagy ritkán, mielőtt valaki elkezdene belém kötni. Épp ez a baj. Elfojtom és szenvedek miatta. A sport nem megoldás(!), jó levezetés egy hosszú nap után, de ha már reggel szét robbansz, akkor ide-oda sport. Nem minden biszbaszon kapom fel a vizet, van okom rá, jogosan, tehát nem azért mert idegroncs vagyok és már az halálra idegel, ha rámnéznek vagy leesett egy toll, csak a rossz környezet, meg hogy folyton kell valamivel csesztetni, illetve jó képet vágni a majomkodásukhoz, a drámához és a kétszínűséghez. Nagyon nehéz elviselni ezt.


Egyszerre érzem, hogy kicsúszik a kezemből az irányítás, elkezd fájni a fejem, szétvet az ideg, de ott van az is, hogy nem akarok balhét, de mindig tűrni és inkább nem vitába bonyolódni, hallgatni, az se megoldás... Akkor inkább hagyom a francba, odáig már eljutottam, hogy nem érdemes leállni senkivel bizonygatni az igazat meg tenni az eszünket, hogy na majd én jól megmondom a tutit, épp ezért próbálom leszarni, csakhát nem olyan egyszerű... Leszarni dolgokat, mert hatással vannak rám az emberek és elérik, hogy felb.asszam magam. Ez azt jelenti, hogy gyenge ember lennék? Mentálisan vagy "idegileg" nem tudom mi a jó szó, hogyan lehet megerősödni?

2017. nov. 30. 19:55
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem írtál példát arra, hogy mivel cs#sztetnek folyton. Még így is fennállhat az, hogy a te nézõpontodból nagy probléma, míg a miénkbõl kicsi.

Ha túlságosan sz*r munkahelyed van, akkor ott kell hagyni, ha nem akarod ott hagyni(mert nem ennyire rossz), akkor elkell viselni. Ez elég egyszerū probléma levezetés lenne, csak gondolj arra, hogy “számít a munkád”, ha bármi nehézségbe ütközöl, vagy keress jobbat. De te ehelyett egyhelyben ülsz és örlõdsz, talán egy pillanatig sem gondolkozol el azon, hogy jobb munkahelyet keress, inkább síránkozol, beadod a mártír szerepet. Én elhiszem, hogy vannak sz*r munkahelyek, nekem is volt részem egybe, ezeket kívülrõl nézni már nem zavaró. Olyan munkahely volt, ahonnan szinte mindenki elment idõvel, így mindig új embereket kellett keressenek. Szerintem ez a munkaadók problémája is, nem csak a dolgozóké, mert neki nem muszáj elviselnie a túl rossz körülményeket.

A kérdésedre válaszolva, a “visszapofázás” hasznos lehet, persze nem mindegy, hogy milyen stílusban, de elfojtani nem jó. Szerintem ront a helyzeten, ha teljesen magadban tartod, beszélhetsz a problémáról, ne csak bólogass, hogy “minden rendben”.

2017. dec. 1. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!