Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi kell az önállósodáshoz?

Mi kell az önállósodáshoz?

Figyelt kérdés
Hogyan kell megfelelően, megfontoltam elindulni, mikre kell figyelni ha az ember ki akar alakítani egy független és önálló életet? Avagy hogyan repülj ki a családi fészekből 19-20 évesen, hogyan indulj el a felnőtté válás útján ebben a tekintetben? Miket tanácsoltok, szerintetek mikkel érdemes mindenképp tisztában lenni?

2017. nov. 30. 20:19
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Hogy nem lesz minden olyan egyszerű, mint az ember gondolja.

Áldozatokat is kell hozni.

Nem árt ambíciózusnak lenni.

Mindig lesznek nehéz időszakok, amin túl kell menni, meg kell oldani.

Gondolni kell a jövőre is, pl nem minden pénzt elszórni. Megtalálni az egyensúlyt abban, hogy élvezzem amit megkeresek (programok, vágyott tárgyak) de mellette legyek takarékos is.

2017. nov. 30. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
82%

Pénz.

Pénz kell hozzá.

2017. nov. 30. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
74%

szerintem nagyon fontos a nyelvtudás. jó, ha angolul nagyon jól tudsz ennyi idős korodra, és ha lehet, még egy nyelven nagyon jól. Ha két nyelven nagyon jól tudsz a magyaron kívül, akkor már mindig lesz állásod. Több nyelv nem is kell.

Tudni kell spórolni, főzni, mosni. Tudni kell, hogy kell befizetni a számlákat.

Nekem, ami sokat segített, hogy 15 éves koromtól nagyon sokmindent egyedül intéztem, elmentem megkérdezni dolgokat bankba, hivatalba, ilyesmik, 14 éves koromtól orvoshoz sem kísérgettek már, stb.

Nem egy olyan nagy kunszt egyébként önállónak lenni, ha az embernek van pénze. Ezért jó a nyelvtudás.

2017. nov. 30. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Igény az önállósodásra, és ennek megfelelő gondolkodásmód. Minden itt kezdődik. Hiába van pénzed, ha óvodás szinten kiszolgáltatod magad a szüleiddel.
2017. nov. 30. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!