Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Normális, ha megbotránkoztat...

Normális, ha megbotránkoztat az igazgságtalanság?

Figyelt kérdés

Vagy a mai világban már ez a norma, és a kivételen kell csodálkozni?


Nem akarok rèszletekbe menni, csak így nagy vonalakban. Egy évet dolgoztam külföldön, (sajnos nem egy helyen, kettőn), amikor felmondtak nekem.

A munkaügyiben azt mondtàk, nem kapom meg a B2-es nyelvtanfolyamot ingyen, mert a páromnak (aki még csak nem is a fèrjem, tehát hivatalosan csak "egy háztartásban élő szemèly") meghaladja a bevètele valami apróval a minimàlis szociàlis segélyt, illetve dolgozó és nem segèlyezett (diákmunka a tanulmànyai mellett). Illetve màr egy ève kint élek, x törvènykönyv y paragrafusa kimondja, nekem nem jár semmi, csak a szàm, de jobban jàrnék, ha azt most inkább becsuknàm.

Úgy kellett harcolni velük, hogy a sajàt költségemen mehessek, de oda is csak úgy engedtek, hogy nem munkaidőbe esik.

Szóval, kerestem munkàt és megcsinàltam a sulit (majd egészen felsőfokig, nyelvvizsgàval).

Ez volt kèt éve.


Erre tegnap közli egy csaj ismerős, aki 4 éve kint él, a férje baromi jól keres (jóval az àtlag felett), hogy ő szociàlis alapon megkapta a B2-es tanfolyamot ingyen, és ugyanígy meg fogja a C1-et is pályázni. Ugyanúgy a munkaügyinél.

Mindezt azért, mert hogy ő a 4 év alatt egy napot se dolgozott, biztos azért, mert nem volt nyelvtudása (aha, inkàbb azért, mert több az egy főre eső jövedelem nàluk, mint egy àtlag csalad teljes bevétele), így neki jár ingyen minden.


Tudom, hogy semmi közöm màsok èletéhez, de amikor mèg a törvèny is ellenem van...


2017. dec. 2. 08:02
 1/3 anonim ***** válasza:
Az igazság filozófiai kategória. Ha az olvasó számára is zavarosan írod le a történteket, akkor aligha lehet felháborodásodat érdemben értékelni. Nem érthető, hogy külföldi vagy hazai "munkaügyiben", nem érthető, hogy külföldön vagy itthon mondták, amit mondtak stb.
2017. dec. 2. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hát nézd, nem ismerem a helyzeted, de igen, én is pocsékul éreztem magam, mikor majd meggebedtem a melóba, amit vagy kifizettek, vagy nem, három napra volt hat szelet kenyerem összesen, a hátrányos meg éppen vett egy új autót szociális alapon.

Ez most kissé sarkítás, de a valóság az, hogy bármilyen egyetemi kollégiumban azonnal látszik, ki hátrányos, és ki nem. A nem hátrányos dolgozik, turkálóból öltözik, a cuccai nagy része lestrapált, és próbál túlélni, a hátrányos meg él mint Marci hevesen, mert minden létező segélyre és ösztöndíjra jogosult, amivel egy hónapban kétszerannyit kap, mint aki dolgozik egyetem mellett, amennyit tud.

2017. dec. 2. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Légy büszke magadra, hogy minden nehézség nélkül elvégezted a tanfolyamot. És máskor ne keverd össze az érdeksérelmet az igazságérzettel, jó?

2017. dec. 2. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!