Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A mai fiatalok mért csak a...

A mai fiatalok mért csak a kötelezettségeiket ismerik, a jogaikat nem?

Figyelt kérdés

Régen talán ez még inkább így volt, de a Magyar emberekre nagyon jellemező ez a folyamatos megfelelési kényszer.

Egy barátom fiának az óráján voltam és azt vettem észre, hogy a gyerekeknek jelentkezniük kell, hogy kimenjenek wc-re.



2017. dec. 17. 12:48
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
38%

A jelentkezést mondjuk szerintem kár mindennel összekeverni.


Bár az tény hogy a mai világban se nem életszerű, se nem értelmes dolog. Főleg mikor valaki kérdezi hogy "Kimehet e" és nem mondja. Tény hogy ez inkább az előző rendszer "katonásdija" hogy engedélyt kell kérned mindenre.


Viszont valahol meg érthető is hogy nem csak felállsz és otthagyod a tanárt beszéd közben hanem jelzed hogy dolgod van. És ha egy ember feláll és kimegy szó nélkül akkor megy utána a többi is.

2017. dec. 17. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
12%
Nem értem hogy miért esik nehezére valakinek 45 percet kibírni wc nélkül. Kivétel persze, ha hasmenése van.
2017. dec. 17. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:

A megfelelési kényszer akkor is jelen van, max inkább a kortársaik felé, mitsem a felnőttek felé.

Mindenhol jelentkezni kell, nem tudom nálatok hogy volt, de ez pont egy kötelezettség, benne van a házirendben is.

2017. dec. 17. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
Akik szerint pont forditva van, nem esett le hogy a kerdezo direkt forditva tette fel a kerdest?
2017. dec. 17. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
100%

11: Utálom az "udvariasságot", helyette inkább tisztelem azt, aki nem tett azért, hogy ne tiszteljem. Amúgy én is jelentkezem (OKJ), de csak mert kisiskolás beidegződés. Épeszű társadalomban sosem alakulna ki ilyen elvárás.

A buszon meg lehet, hogy felétek ez csak udvariasság, Tolna-megyében viszont nagy divat "foglalni a helyet", akár olyannak is, aki három megálló múlva száll fel. Szóval szép lassan a szabadleszezésről is leszokom majd, aztán próbáljanak felállítani, ha már ülök.

2017. dec. 17. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
0%
Lehet, de aszerint válaszoltunk, ahogy feltette. Amúgy én emlékszem, hogy ha a tesi óráról akartam wc-re menni, még egy nyaklevest is kaptam a tanártól anno a 80-as években. Ha feljelentéssel fenyegetőztem volna, kaptam volna még 2-3 taslit, otthon meg ötöt.
2017. dec. 17. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
Én inkább úgy látom, hogy ma a fiatalok, sokkal inkább tisztaban vannak a jogaikkal, mint régebben.
2017. dec. 17. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
60%
Mondjuk a "szabad lesz?" az szerintem minden csak nem udvarias. Főleg hogy ezt általában a "Húzzál már arrébb b..meg" hangnemben mondják.
2017. dec. 17. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
A tanórán a tanár felelősséggel tartozik érted. Ha elhagyod a termet, tudnia kell hol vagy, pl. egy tűzriadó miatt.
2017. dec. 17. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:

Így van, a tanóra alatt a termet csak a tanár engedélyével hagyhatod el, illetve akármilyen személy csak a tanár engedélyével mehet be a tanterembe. Persze az illemnek is köze van a dologhoz (sajnálom, hogy ha ezt valakinek el kell magyarázni, hogy miért), és egyébként is, ha a valóságban a gyerekek csak úgy kedvükre ki-be járkálhatnának WC-re, akkor állandóan járkálnának össze-vissza, ha kell, ha nem. A nagy magyar valóságban (ha már annyira emlegetitek) ugyanis ha meg lenne ez engedve, akkor ott minden lenne, csak tanóra nem. Senki nem ülne a helyén. Úgyhogy nagyon is helyénvaló az, hogy egy gyerek felteszi a kezét, és megkérdezi udvariasan, hogy kimehet-e.


És hogy visszakanyarodjak a mondanivalóm elejére: a tanár felelősséggel tartozik érted az óra időtartama alatt, vagyis ha a 45 perc alatt veled valami baj történik, akkor őt fogják első körben felelősségre vonni. Ezért igenis helyénvaló a dolog, hogy ha elhagyod a tantermet (sőt, ha felállsz a helyedről), az csak az ő engedélyével történhet, nem csak úgy. Pont ezért van az, hogy a legtöbb tanár egyáltalán nem enged ki senkit óra alatt, és azt mondja, hogy "azért van a szünet, hogy intézd el akkor". És igaza is van. Persze rendkívüli esetben (hasmenés) vagy akkor, ha valakinek papírja van pl. vizelettartási problémákról stb. másképp áll hozzá a tanár, de az egészséges gyerek üljön csak a helyén és ne zavarja az órát jövéssel-menéssel.

2017. dec. 18. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!