Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi baj van velem? Nagyon félek

Mi baj van velem? Nagyon félek

Figyelt kérdés
Sajnos rendelkezem azzal a tulajdonsággal, hogy nagyon élénk a fantáziám. Azért írom, hogy sajnos, mert rémes dolgokat képzelek el. Sokszor csak úgy bevillan, hogy Édesanyám meghal és a temetésén vagyok (pedig semmi olyan betegsége nincs ami halálos lenne és nagyon szeretem őt) vagy éppen az, hogy engem kínoznak vagy megölnek. A szüleimről együtt pedig az hogy autó balesetben halnak meg. Nem tudnám mit kezdenék nélkülük, ez a legnagyobb rémálmom, hogy bármelyiküket is elveszítem, vagy a testvérem. Ilyenkor a gondolataim közben rám jön a keserves sírás, úgy, hogy észre sem veszem, csak azon kapom magam, hogy ömlenek a könnyeim én meg szinte már-már hangosan bőgök. Magammal kapcsolatban még az is beszökött ugrani, hogy rákos vagyok, nincs már hajam és a kórházban töltöm a napjaim. Viszont szoktak "boldog gondolataim" is lenni, ahol a képzeletemben minden jól sikerül és úgy ahogyan szeretném. Rettenetesen félek, hogy ez valami pszichikai betegség és még attól is, hogy netalán valamelyik bekövetkezik a negatívak közül. Még a rémálmaim is sem ennyire intenzívek, mint ezek. Hogy tudnám kiiktatni ezeket az elgondolásokat, amelyek szó szerint behatolnak az agyamba? Nem szoktam amúgy sírni valós dolgokon, de ezektől igen. Mit tegyek? Már nagyon kétségbeesett vagyok. Ezt a kérdést is egy ilyen "hallucináció" után írtam ki. 17/L

#félelem #képzelet hallucináció
2017. dec. 23. 00:22
 1/7 A kérdező kommentje:
Azt még utólag megjegyzem, hogy semmilyen tudatmódosító szert nem használtam soha.
2017. dec. 23. 00:23
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem itt egyszerűen csak arról van szó, hogy túlságosan bizonytalannak érzed az életed és félsz, hogy egyedül maradsz ebben a nagy káoszban, amiben nem tudsz egyedül boldogulni. Túl sok kérdés van benned, amire nem tudod a választ.
2017. dec. 23. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Próbáld meg ezeket a gondolatokat kiverni a fejedből
2017. dec. 23. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ez nem olyan súlyos állapot, hogy bárki drogra gondolna. Egyszerűen kamasz vagy a hormonok játékával, érzékeny, plusz még szorongasz is. Azt hiszem, a hétköznapi örömteli tevékenységek a megoldás: sport, kirándulás, jóga, zenélés, éneklés, kártyázás, "shoppingolás", korcsolyázás, főzés-sütés, vidám filmek a családdal és a barátaiddal.
2017. dec. 23. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Kamaszkor.. Bár szerintem a Te esetedben van valami más is. Ezek a kényszergondolatok. Történt BÁRMI rossz dolog veled mostanában vagy régebben? Halál, megfelelési kényszer, iskolában esetleg nem bántottak a többiek? Otthon minden oké ősökkel? Csak mert nekem is volt ilyen még 23 évesen is... és nekem otthoni dolgok miatt. Ha elköltöztem fokozatosan elmúlt.
2017. dec. 23. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nézel Disney-filmeket?

Horrort?

Szedsz valamit?

Hipnózisban voltál?

2017. dec. 23. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Filmeket, sorozatokat, számítógépes játékokat hanyagold egy időre. Helyette sport, hobbi, haverok.
2017. dec. 23. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!