Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy lehetnék laza egy állásin...

Hogy lehetnék laza egy állásinterjún?

Figyelt kérdés

Mennék a Wizzair-hez állásinterjúra megint, csak annyi a problémám, hogy ahogy odalépek a felvételiztetők elé, kissé befeszülök és merev leszek. Ott abban a helyzetben nem tudok laza lenni, pedig nagyon jó lenne, mivel kicsit laza embereket keresnek. Nagyon sokat készülök a felvételire és a bemutatkozó szövegemet sokszor begyakoroltam és hangosan is felmondtam sokszor. Itthon és ismerősök előtt megy minden és laza és magabiztos is vagyok, de a felvételin valamiért nem.

Elkezdek idegeskedni, befeszülni, tök alapvető szavak és kifejezések nem jutnak eszembe.

Mit csináljak, hogy le tudjak lazulni kellően és magabiztos maradjak?



2018. jan. 19. 22:48
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Rosszul állsz hozzá az egész interjúhoz. Először is, ez nem egy vizsga. Nem az a lényeg, hogy előtted van egy bizottság, és egy betanult szöveget várnak el tőled. Pont, hogy ez tesz téged merevvé, mivel a betanult szövegnél tudod azt, hogy elrontottad, amitől megijedsz.


Egy jó állásinterjú (ami sajnos ritka, de azért van) arról, szól, hogy te megismerd a céget, illetve a cég megismerjen téged. Tehát nem csak neked kell megfelelned nekik, hanem nekik is neked. A probléma az, hogy van benned egy érzés, hogy te alárendelt vagy egy ilyen állásinterjú során, mert hát mégis csak a cég fog neked fizetni. Holott ez nem igaz, van más hely is, ahová mehetsz.


A helyedben azt próbálnám meg, hogy nem tanulok be szöveget, hanem majd ahogy a helyzet hozza, úgy beszélek magamról.


24/F

2018. jan. 19. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Egyik ismerősöm mondta, hogy azt látja rajtam, hogy túlságosan is be szeretnék kerülni és ezért leszek ideges, mert ennyire fontos számomra.
2018. jan. 19. 23:15
 3/6 anonim ***** válasza:
Meg akarsz felelni, közben pedig elfelejtesz saját magad lenni. Azt ugye tudod, hogy nem dől össze a világ, ha nem sikerül?
2018. jan. 19. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az legyen a legnagyobb gondod, hogy nem vagy laza és magabiztos. Nem az számít.


“tök alapvető szavak nem jutnak eszembe”

Milyen szavak? Netán színész vagy? Mert ha nem, akkor nem hinném, hogy ilyrn gondjaid kéne legyenek. Ha nem jut eszedbe egy szó, akkor mondasz helyette egy másikat, amivel helyettesíthető, vagy a szómagyarázatot. Nem a beszédeded fogják értékelni, mert nem vagy szónok. Csak azt nézik, mire vagy jó, miben van tapasztalatod, csak ez számít.

2018. jan. 20. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Igyal egy kis tomenyet elotte ,nekem mindig bevalt .
2018. jan. 21. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Karrier Navigátor válasza:

Ha feszült vagy és izgulsz az interjún, akkor ennek az élét könnyen el tudod venni: egyszerűen kezdd ezzel a mondandód. "Sziasztok, jó napot, köszönöm a lehetőséget. Megmondom őszintén, nagyon izgulok, de megpróbálom kihozni magamból a legjobbat."

Ezzel kiadod egy kicsit a feszültséget és ők is meg fogják érteni, hogy nagyon fontos neked ez a lehetőség.

2018. jan. 21. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!