Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért dramatizálják túl...

Miért dramatizálják túl mostanában ezeket a molesztálós bűntetteket, mikor sokkal brutálisabb/könyörtelenebb gyilkosságokat követnek el hétről-hétre?

Figyelt kérdés

Elég megnézni a cikkben szereplő videót:

[link]

Ha valaki egy olyan cselekedet hatására - amiben tegyük hozzá a lánya meg se halt - ilyen szintű kirohanásba kezd, akkor vajon mi lenne a reakciója, ha halálra kínozták volna a gyermekét? De a közvélemény sem különb. Óriási felháborodás mindenhol, de amikor egy-egy könyörtelen gyilkosság történik (a szír gyermekek elleni gáztámadásról meg Gázáról nem is beszélve), amiben akár több ember is embertelen körülmények között meghal, azt rendszerint elbagatellizálják. Lehet megkövezni, de ha nem híres sportolók (meg nem lányok) lettek volna ennek az amerikai tornasport molesztálási ügynek az áldozatai, akkor a kutya nem lenne kíváncsi erre a story-ra. Az egész egy rossz színjátéknak tűnik. Bezzeg a dán milliárdos tengeralattjárós fejét nem követeli egész Svédország, miközben embertelen módon feldarabolta a svéd újságírónőt és az egész tárgyalássorozatról alig lehet hallani valami érdemlegeset. A lányok továbbra is élnek és virulnak egészségesen és szépen. Jó nem azt mondom, hogy nincs itt semmi gond, de nem értem ezeket a teátrális jeleneteket, ahol fiatal lányok betegesen zokognak és férfiak esnek egymásnak, miközben senki nem halt meg. És nehogy tiltsatok, mert qrvára nem provokálni akarok, csak a valós jelenségre lennék kíváncsi! Ha ízléstelenül fogalmaztam, azért előre is elnézést kérek.



2018. febr. 3. 13:17
 1/7 anonim ***** válasza:
26%
Gondolom, azt sem tartanád drámainak, ha a te kislányodat molesztálná valaki, akiben megbízol, akire rábízod.
2018. febr. 3. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Gál Zoé ***** válasza:
71%
Ez ellen az orvos ellen 250 nő vallott, aki szerepel a cikkben.
2018. febr. 3. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Noblesse Oblige ***** válasza:
61%

Én az élőkért jobban aggódok mint a holtakért. Akik meghaltak, legalább már örökre vége a szenvedésüknek. De akik életben maradnak azoknak meg kell küzdeniük még sok minden mással a zaklatón!csonkítón/erőszaktevőn kívül, ami nem kis meló. Függ attól ki hogy dolgozza fel, és mennyire kap támogatást.


Azok az esetek ahol brutális körülmények között haltak meg áldozatok, ott már csak annyi marad, hogy az ember elszomorodjon a brutalitás láttán, ahogy valakinek meg kellett halnia. De ott már tenni sokat nem tudunk. Csak az élőkért.

2018. febr. 3. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
46%

Én lány vagyok, de szerintem is túlzásba viszik az emberek mostanában ezt a molesztálás dolgot. Igaz, a kérdező által linkelt cikkben szereplő pasas más eset, mert ő bizonyítottan zaklatott több lányt is, de itt a lényeg a bizonyítottságon van. Szerintem nevetséges, amikor valaki előáll egy ilyen sztorival, hogy egyszer, több évtizeddel ezelőtt XY ezt meg azt csinálta vele...Ennyi év után nem értem, mit akarnak, ráadásul egyre több ilyen zaklatási ügyről derül ki, hogy a vádló csak kamuzik és le akart járatni egy híres személyiséget, hogy ezáltal ő kerüljön a középpontba.

De azért a társadalom is túldramatizálja ezeket a történéseket, nem is kicsit...Pár napja ezen az oldalon is volt egy kérdés, amiben egy csaj pampogott, hogy elment valami állásinterjúra és az interjúztató megsimogatta a HAJÁT és hogy emiatt fel lehetne-e jelenteni, mert ő külön kérte, hogy ne érjen hozzá :D El tudom képzelni, ahogy bemegy zokogva a rendőrségre, hogy fel akarja jelenteni testi zaklatásért azt a férfit, mert hozzáért a hajához..Már lassan ott tartunk, hogy a tesi tanárokat is fel lehet jelenteni zaklatásért, amikor megfogják pl. a lábad, hogy megmutassák, hogy kell felvenni a helyes testtartást egy gyakorlatnál. Vagy ha valaki ennyire fél attól, hogy hozzáérnek, még a bolti eladókat is feljelentheti, mert véletlenül hozzáértek a kezükkel, amikor odaadták a visszajárót :D

Szánalmas ez az egész.

2018. febr. 3. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
77%

Ha téged is molesztáltak volna, pl gyerekkorodban akkor is fel tennéd ezt a kérdést? Akkor is ezt mondanád, hogy túl van dramatizálva ez a téma, ha folyton eszedbe jutna, hogy mik történtek veled? Ha nem tudnál kialakítani egy normális párkapcsolatot, mert nem tudnál bízni senkiben?! Ezek a traumák egy életre szólnak, ezt nem lehet csak úgy elfelejteni, ez ugyanúgy benned él 20 év múlva is. Szerinted könnyű lehet azoknak az embereknek akik ezeket a dolgokat átélték?

Meg hát azért kíváncsi lennék ha a te gyerekedet molesztálná valaki, akkor csak legyintenél egyet, hogy majd elfelejti a gyerek? Vagy mi??

2018. febr. 3. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

A kérdést kétfelé szedném. Miért kapják fel a sajtóban: Így vagyunk beállítva pszichológiailag. Az Európában történt terrortámadásokra pl. mindenki felkapta a fejét, facebookon napokig csak erről szóló posztokat lehetett olvasni. Szerintem azért, mert ez az eset közel volt, nem számítottunk rá és mindenki megijedt, hogy vele is megtörténhet.


A család szemszögéből is érthető a helyzet. Velük nem történt ennél durvább dolog. Persze máshol éhenhalnak az emberek, meghalnak rákban vagy lelövik őket, naponta erőszakolnak meg embereket, de ezekkel csak filmekből és leírásokból szembesülünk. Pszichológiailag nem vagyunk felvértezve arra, hogy velünk is megtörténhet, és ezért a hétköznapokban megszokottól eltérő módon dolgozzák fel a feszültséget.

2018. febr. 3. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
79%

Engem megerőszakoltak, az azt követő fél évben azt kívántam, bárcsak halott lennék inkább, akkor nem kellene rá emlékeznem (meg is próbáltam, csak a testvérem korábban ért haza, és még visszacsinálta).

Három évig minden egyes nap eszembe jutott legalább egyszer, mikor fürödtem.

Mai napig eszembe jut a legváratlanabb dolgokról (legutóbb a munkahelyemen a nagytárgyalóban láttam meg az asztalon ugyanazt a nyomorult ikeás vázát, amit akkor is láttam a szemem sarkából, és beugrott az egész).

Évek teltek el azóta, jól vagyok, de lehet, hogy még hetven évesen is eszembe fog jutni.

Ha valakit megölsz, elveszed az életét, ha valakit megerőszakolsz (a molesztálás attól függ, milyen mértékű), azzal megpecsételed az egész hátralevő életét, "élhet és virulhat", de soha, érted, soha a büdös nyomorult életben nem fogja tudni kitörölni az emlékezetéből. Kihatással lesz egy darabig minden napjára, de később is a párkapcsolatára, a szexuális életére, a férfiakhoz való viszonyára (ami már a pasikat is érinti). Nem olyan rossz, mintha meghalt volna (bár, nézőpont kérdése), de azért eléggé szar.

2018. febr. 3. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!