Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tényleg így kell élnie egy...

Tényleg így kell élnie egy valódi punknak? (aggódok a punk imserősömért)

Figyelt kérdés

Az utóbbi napokban többször is összefutottam egy volt általános iskolai osztálytársammal, aki akkor mikor még egy osztályba jártunk punknak vallotta magát, úgy is öltözködött meg minden. Még nyolcadik végén mondta nekem, hogy biztos, hogy nem fog dolgozni senkinek, nem fog a kizsákmányoló vérszívó munkahelyeknek kuncsorogni a szánalmas kis fizetésért.


Tehát most 5 év elteltével összefutottunk (addig nem láttam), és eléggé sokkolt amit tapasztaltam vele kapcsolatban:


Azt mondta, hogy nagyon jól megél mindenféle munkahely nélkül, gyakorlatilag minden nap kukázik, amit ott talál azt megeszi (kenyérvégek, kenyérhéj, banánhéj, maradékok stb)

Full fekete szakadt összekukázott göncökben jár, szakadt póló és nadrág, koszos pulcsi, és szakadt cipő (mezítlábra húzva). Soha nem fürdik, soha nem mos fogat.

Nem legálisan, de egy pálinkafőzdébe szokott járni „dolgozni” ott kap egy kis pénzt is, azt mindig alkoholra költi. Azt mondja, hogy az a legfontosabb, hogy piára mindig legyen pénz, egyébként simán jóllakik a kukából.

Szinte nem is eszik, csak iszik, de rengeteget, megtud inni 4l kannásbort egy nap alatt…

Illetve aki nem iszik, azt nem is tartja férfinak.


Nem olyan nagy város ez, a településünk határában van egy kiserdő, ott még karácsony után kidobtak egy egy régi kanapét, éjjel arra fekszik le, újságpapírokkal, kukában talált rongyokkal bebugyolálja magát éjjelre, és ott alszik.


Korábban a szomszéd kisvárosból járt be busszal a suliba. Otthon lakott egy ideig, de elszökött otthonról, mert nem akart dolgozni.


Azt mondta, hogy ő maximálisan boldog így, nincs főnök, gyakorlatilag egész nap azt csinál amit akar.


Egy kb 12 fős punk közösség van a városban, velük szokott haverkodni, és tőlük is szokott kapni sört, bort, pálinkát. (a többi punk nem így él mint ő, ők dolgoznak). Pénzt nem is fogad el tőlük, csak alkoholt.


Míg mások 8 vagy több órát gájáznak, ő a kidobott kanapén fetrengve borozgat, egész nap jól érzi magát, míg mások gürcölnek. „ Csak röhögök rajtuk” - szokta mondani -


Ez még nem minden: az erdőben elpusztult állatok tetemét megszokta kicsit sütni tűzön (van ott tűzrakóhely) , bogarakat és rovarokat is eszik , illetve ha talál bogyókat akkor azokat is.

Ilyenkor inkább kukázik, mert most limitáltabbak a lehetőségek.


Gyűlöli a kormányt, fideszt, és az egyházat, valamint a mai kényes elpuhult biorobot embereket.


Azt mondta, hogy ez az igazi punk életmód. Így lenne?



2018. febr. 10. 13:49
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát, az igazán autentikus punk az tényleg valami ilyesmi.

Én is tudok hasonlót, bár az már jóval idősebb, de ő is csövel, pizzéria kukájából kajál. vedel egyfolytában.

2018. febr. 10. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Tény, hogy ez nem egy egészséges életmód és én céltalannak érezném így az életemet. Viszont azt el kell ismernem, hogy ezek alapján ő legalább valóban punknak érzi magát a szívében is, és nem csak a külső jegyeket viseli magán. Amikor valami jó kis koncertre megyek, annyira tudok röhögni azokon az embereken, akik aznap este előadják a szakadt, csöves punkot, de amint vége a koncertnek, full trendi kocsikkal hagyják el a helyszínt és mennek haza. Persze, nem várom el senkitől, hogy úgy éljen mint a te ismerősöd, de én ezt mégis eléggé pózerkodásnak érzem.
2018. febr. 10. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
45%
Hja, ez inkább egy csöves, aki punknak képzeli magát... :)
2018. febr. 10. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

a sex pistols tagok sem akartak dolgozni egyáltalán. a rajongók a koncertjegyek árát is úgy koldulták össze. mindennapos volt a kukázás és na hiénázás is.


Lehet, sőt biztos, hogy amit csinál az csövesség is, de ő legalább ingyen hozzájut mindenhez amiért az átlagember sok pénzt ad és dolgozik érte napi 10 órát :)

2018. febr. 10. 23:34
 5/8 anonim ***** válasza:
72%
Ő nem punk hanem csöves. A sex pistolst meg hagyjukmár mikor ők voltak azok akik lépten nyomon a médiában szerepeltek meg tv műsorokban :D A punk nem ez. Persze lehet neki mást jelent mint nekem . De attól hogy nem dolgozik meg az utcán él nen lesz punk senki :D
2018. febr. 11. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem ő szimplán egy hajléktalan.
2018. febr. 12. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Én így nem tudnék élni, bár ez még mindig közelebb áll a punkhoz, mint pl a mai magukat punknak hívó hülyegyerekek, akiknek fogalmuk sincs az egészről, és ugyanúgy élnek mint bárki más.


Hajléktalanságot nem tartom élhető életnek. Szerintem az önellátás jobb perspektíva lenne, és még fen is tartható hosszútávon.

2018. febr. 13. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom te hogy vagy vele, de én azt a napi 8 órát nem kukázott kenyérhéjért, szakadt ruhákért és kannásborért dolgozom le.

És igen, ez az autentikus punk életstílus. Nincsenek célok se fejlődni vágyás, ambíció és egzisztencia soha nem is volt. Elég nyomorult életmódnak tűnik amit a barátod csinál, de ha ő boldog a maga kis világában, jó neki. Nem találta a helyét a világban, és jó gyorsan feladta és inkább kifogáskeresésbe fogott, így jöttek képbe olyan dolgok mint a korrupt kormány, vérszívó munkáltatók, agymosott fogyasztói társadalom, stb... Lehet hogy 5-10 év múlva is így fog élni, és egyszer csak rádöbben hogy ezt nagyon nem így kellett volna.

2018. febr. 22. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!