Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Elképesztően unatkozok. Más...

Elképesztően unatkozok. Más is van így?

Figyelt kérdés

Igazából nem kéne hogy okom legyen panaszra, elég jól élek. Egyetemen tanulok, olyan állásom van amiből könnyen fenntartom az albérletet és a kocsimat is, és még marad is. Vannak barátaim, eljárunk a legkülönfélébb programokra. Sajnos csak futó kapcsolataim voltak az utobbi időben, de nem hiszem hogy ez hiányozna. Sportolok, olvasok, néha filmet nézek vagy gépezek kikapcsolódásként.

Igazából van egy teljesen laza életem. De elég unalmas.


Valahogy mintha gyerekként azt hittem volna hogy a felnőttek élete izgalmasabb. Nem ez lett. Az extrémebb sportok is és a szex is csak pillanatokig tartó izgalmat bisznek bele az amúgy szürke napokba. Azok meg egymásba folynak. Régen jobban láttam a már kitaposott múltat mint az avar borította jövőt amire csak következtetni lehetett és aszerint lépkedni. Most viszont úgy érzem hogy ahogy haladnak a napok, csak előre tudok tekinteni az esőcseppek által betáblázott naptárra a szélvédőn, mert minden amit az idő hátra szorít eltűnik a ködben ami az esőcseppeken áttetszően láthatóan körbevesz.


Durván beleuntam az életbe a túl jó dolgomban. De romtani a helyzetemen meg hülye lennék. Tippek mit csináljak?

Ahogy ezeket a sorokat írom beugrott az önkénteskedés. Az lehet lekötne, és látnák valami célt is magam elött. Szerintetek?


2018. febr. 20. 23:26
 1/9 anonim ***** válasza:

Én szívesen beszélgetek veled, olyan fárasztó tudok lenni, hogy aztán majd vissza szeretnéd kapni a nyugis életedet :D (Nyugi, vicc volt)

Az önkénteskedés tényleg jó ötlet, vagy valami új hobbi, ami leköt, és érdekel. Vagy próbálj ki valami olyat, ami miatt ki kell lépned a megszokott életedből :D

2018. febr. 20. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Fejlesztő tréningeket speciális képzést keress , stratégiát és önvédelmet is tanulj mellette .
2018. febr. 20. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Írj könyvet. A fogalmazókád megvan hozzá, csak a bugyuta képzavarokat hanyagold.
2018. febr. 20. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
47%
Tanulj meg sógizni (shogi), én épp a 14-es thinking level-ü ai-t próbálom megverni undo nélkül a telefonomon, eléggé le tud kötni. (És egyébként 50 level van)
2018. febr. 20. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem vagy depressziós?
2018. febr. 20. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Neked egy barátnőre lenne szükséged, akivel totál egy hullámhosszon vagy. Viszont mégis kicsit másabb személyeségileg mint te, aki kirángat a "szürke" hétköznapokból. Valami újat vinne bele az életedbe.

De neked kell ezt érezned.

Miért nem utazol el például valahova kikapcsolódásként? Ha az anyagiaknak persze nem akadálya.

2018. febr. 20. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Utazás, helyek felfedezése?

Akár a városon belül is.

2018. febr. 21. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy te is a "mátrix" rabja vagy, és nem találtad meg azt ami motiválna, hanem a langyos vízben úszkálsz. Szerintem vesd bele magad a mély vízbe, amint lehetőséged adódik, ugyanis az fog téged szellemileg előre lendíteni.


igazából olyannak mondható el, most az életed mint egy olyan munkahely ahol nincs kihívás, ezért uncsi van. Olyan munkahely a jó, ahol van kihívás. Ezt vetítsd le az életedre. De ennek módját neked kell megtalálnod.


Hogy hozzak egy példát, nekem ezt a saját vállalkozás hozta meg. Külföldre járok dolgozni, magam tartom el, magam osztom be az időm, és baromi sok mindenhez kell hirtelen érteni, ha vállalkozásba fogsz. Hatalmas kihívás, akaraterő, KITARTÁS, és motiváció kell. No meg némi szerencse ;)

Egy a lényeg, szerintem itt is erről van szó.

2018. febr. 21. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A szavaidból úgy vettem ki, hogy úgy érzed, mindent elértél, amit szerettél volna, és most belesüppedtél ebbe az állapotba. Én mindig is azt vallottam, hogy újabb és újabb célok/motivációk kellenek az élethez ahhoz, hogy ne legyen unalmas. Mindig legyen valami, amit meg akarsz csinálni, amit el akarsz érni, amitől úgy érzed, hogy van értelme felkelni. Könnyen bele lehet süppedni a megszokott rutinba, kellenek az új élmények, helyek, emberek, hobbik stb.


Pl. én alig várom, hogy ősszel egyetemre menjek. Más hely, más tárgyak, más emberek. Már nagyon unom az ötödik évet a gimiben. Monoton az életem hónapok óta. Csak az visz bele egy kis fényt, hogy tudom, mit szeretnék tanulni, csak ez mozgatja az életem.

2018. febr. 21. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!