Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberek miért utálják...

Az emberek miért utálják azokat akik pozitívan jellemzik magukat?

Figyelt kérdés

Tisztában vannak azzal hogy jól néznek ki (persze mindenkinek nem tetszhetnek, de joguk van ezt gondolni magukról)

Személységi tulajdonságaikban is ha pl leírják hogy milyen pozitiv tulajdonságuk van egyből mindenki azt mondja hogy beképzeltek, azert nem szereti xy. De szerintem ezzel nincsen baj addig amig nem masokat bántanak meg(bar aki tenyleg jol érzi magat ezt nem is teszi), es be tudja ismerni ha valamit elrontott.


2018. febr. 21. 13:03
 1/10 anonim ***** válasza:
58%

Mert rohadt irigy besavanyodott prolik, azért. Nekik minden dicsekvés, amiben más kicsit is jobb náluk, aztán a saját önmarcangolásukat egyszerűbb a másikra rákenni. Nem egy ilyennel találkoztam már.

Annyira durván elterjedt ez a mentalitás, hogy egy híres, zenész ismerősöm már reflexből minden alkalommal elmondja ha a sikereiről beszél, hogy "ami igaz, az nem dicsekvés, ugye"? Mert kb. tönretették az ilyenfélék lelkileg. Pedig azt hinné az ember, hogy nekik nem jut ki az ilyesmiből. Kész röhej.

Engem már jó régóta nem érdekel, hogy ki mit gondol rólam, akinek nem tetszik a "dicsekvésem", annak ott az ajtó ;)

2018. febr. 21. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem nem azt utálják, aki objektíven elmondja a pozitív tulajdonságait. Hanem aki nem veszi észre a rossz tulajdonságait, annak ellenére, hogy sokaknak gondot okoz vele.
2018. febr. 21. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
69%

Nem mindenki kap leoltást, csak az akik az írásuk/beszédjük stílusából adódóan ellenérzést váltanak ki az ismerősökből, munkatársakból, vagy az itteni lehetséges válaszolókból.

Lehet valaki szép, okos is. Még az sem baj, ha tudja ezt magáról és elégedett önmagával. Viszont ha ezt úton -útfélen közli mindenkivel, és láthatóan csak saját magával foglalkozik (fényezi magát), ott kezdődik a gond. Mivel nem törődik a másik ember érzéseivel, akik nincsenek annyira eleresztve szépséggel, okossággal, önbizalommal, ez ellenérzést vált ki, amit ki is mondanak.


Azt se felejtsük el, hogy alapban senki sem tökéletes, mindenkinek van negatív oldala is (smink alatt szeplős, vagy nem is kék a szeme, hanem barna....), amit nem vallanak be, csak a jónak titulált dolgokat domborítják. Vagyis mégsem annyira büszkék magukra, mint az állítják. Erre a másik fél is rájön, ezért lenézhetik vagy lesajnálják őket.

2018. febr. 21. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

"Mivel nem törődik a másik ember érzéseivel, akik nincsenek annyira eleresztve szépséggel, okossággal, önbizalommal, ez ellenérzést vált ki, amit ki is mondanak. "


Ugye tudod DoZso, hogy éppen azt erősítetted meg, amit az első válaszban írtam ? :) Az ismerősöm példájából kiindulva - aki egyébként nem ma kezdte a pályafutását -, ha valaki nem tud gitározni, de neked az egész napod arról szól, hiszen az a munkád, a hobbid, a mániád és másodállásban még tanítasz is, konkrétan nincs mi másról beszélned... akkor maradj csendben végig, nehogy beletaposs szegénynek az érzéseibe? Mert őt rosszul érinti az, hogy Ő NEM TUD GITÁROZNI ÉS TE IGEN?

Szóval ezen a logikai úton elindulva, ha megjelenik egy kerekesszékes az utcán, mindenki vágja seggre magát, mert őt bántani fogja, hogy mindenki tud járni, csak ő nem?

Hát tudod, az van, hogy jó eséllyel nem fogja és nem fog mindenkit utálni maga körül miatta.


Az irigy emberek soha nem közvetlenül mondják ki a véleményüket, legalábbis olyannal én még nem találkoztam. Sunyi, kétszínű suttyók, nem csoda, hogy nem jutnak előre az életben. De persze egyszerűbb gyűlölködni, mint megmozdulni. Személy szerint nem bánom, ha za ilyenek "lenéznek", főjjenek csak a levükben. Jó messze tőlem. Szeméttel nem tárgyalok.

2018. febr. 21. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Egyébként főleg azt nem értem, hogy ha ennyire bántja őket valami, akkor miért nem állnak szépen tovább. Ja, persze, akkor nem lehet másokat hibáztatni azért, mert ők maguk egy nagy rakás szerencsétlenség :)


Bocs, ha kicsit erős voltam ,de nem egy ilyennel futottam össze az életben és ennél rosszabb embertípus egyszerűen nincs.-

2018. febr. 21. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Tenyleg nem egyenesen sértegetnek. Végig mérik az embert és ha találnak valami nem tetszőt a szemelyen amit felnagyitanak akkorava hogy a sok birka is csak azt lassa es ha meg az irigység áldozata egy picit befolyásolható önbizalom terén akkor neki se fog jót tenni
2018. febr. 21. 14:17
 7/10 anonim ***** válasza:

Én a felszínességet utálom amikor vetítenek. Hazudgálnak magukrol mindenféĺe pozitívat, közben az életük egy rakás szerencsétlenség. Nem tudom hogy testvér, barátoknak mi szükségük arra hogy játszák előttem a fejüket.utolag minden kamujuk mindig kiderül, akkor meg egy szavuk sincs.


Pozitivrol beszélő pozitiv embert én még nem láttam.

2018. febr. 21. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Ó, és az még csak a jéghegy csúcsa. Képzeld el a legjobb barátnődet, akiért tűzbe tennéd a kezed, jobban imádod bárki másnál... azt hiszed, minden rendben és mindenki tök boldog, teszed a dolgod, ő nem teszi az övét mert lusta mint a dög, aztán évek múlva borul a bili, kiderül, hogy végig a hátad mögött áskálódott, próbált lehúzni, minden akadályt eléd gördíteni, mert szegény lelkének rosszul esett, hogy sikeres vagy valamiben, amiben ő csak szeretne. Mert ugye ammár luxus, hogy egy fikarcnyit is tegyen érte. Az mellékes, hogy te 0-24-ben gyakorolsz, ő meg hetente egyszer egy órát sem. De te vagy a rohadt szemét állat, amiért teszel a sikeredért és nem dagonyázol inkább vele a pocsolyában, ő meg a szegény áldozat, mert ő megtesz mindent és mégsem jut előre. Persze te szemét mindig az orra alá dörgölöd ugye, mert másról nem tudsz beszélni és nem is akarsz. Ez az életed. Nem, ő nem megy el az anyukájába ha nem tetszik neki, hanem megpróbál tönkretenni, nehogymá' jobb legyél nála.

Komolyan, az ilyen embereket irtani kéne, mielőtt még szaporodnának.

2018. febr. 21. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Rengeteg helyen nagy erénynek tartják a (akár csak a képmutató képmutató ál)szerénységet, sokan ezt várják el, gondolom azért, mert nincsenek megelégedve a saját életükkel és nem tudják elviselni, hogy vannak, akik igen. Az már eszükbe se jut a nagy frusztrációjukban, hogy esetleg önsajnálat helyett kezdhetnének valamit az életükkel, hiszen az felelősségvállalással, lemondásokkal és áldozatokkal jár és ugyebár sokkal könnyebb másokra mutogatni és szidni azokat, akik elértek valamit és büszkék is rá. A jó hír, hogy ilyen emberekkel egyáltalán nem kötelező foglalkozni vagy kapcsolatot tartani.
2018. febr. 21. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem érzem úgy, hogy pont igazat adtam volna első válaszoló, a következő okok miatt:


a kérdező kérdését veszem alapul:


"Tisztában vannak azzal hogy jól néznek ki (persze mindenkinek nem tetszhetnek, de joguk van ezt gondolni magukról)Személységi tulajdonságaikban is ha pl leírják hogy milyen pozitiv tulajdonságuk van egyből mindenki azt mondja hogy beképzeltek, azert nem szereti xy."


Félreérted: Nem azért szólják le, mert szép, hanem mert fényezi magát, csak az előnyös dolgokat emeli ki, nem hajlandó bevallani az esetleges hibáit, és az írását olvasva a válaszoló megbántódik. Nem azért mert ő csúnyább, hanem azért, mert sértően fogalmazott valamelyik kérdésben a kérdező.


"De szerintem ezzel nincsen baj addig amig nem masokat bántanak meg(bar aki tenyleg jol érzi magat ezt nem is teszi)"

Az a probléma, hogy az önmagát felmagasztalók egyúttal le is szólnak mindenki mást. A zárójelben lévő mondanivalóval viszont teljesen egyetértek, és engem is igazol: hiszen ha valóban elégedett lenne magával nem ide jönne dicsőítésért, és önigazolást keresni...


", es be tudja ismerni ha valamit elrontott".. Jelenleg erre nagyon nehezen kaphatóak, hiszen pont azért jönnek, hogy az igazukat keressék.

Ez a rész tőled van:


"Engem már jó régóta nem érdekel, hogy ki mit gondol rólam, akinek nem tetszik a "dicsekvésem", annak ott az ajtó ;)"


Kacsintás ide-oda, azért csak érdekel, ha még utána is a gitárral, meg kerekesszékkel példálózol, de a lényeget nem érted meg:


Nem a gitározás/kerekesszék a baj, hanem a hozzáállás a többiekhez. Ha valaki csak magáról tud áradozni, a többiekre nem figyelve, azt kinézik maguk közül.


A gitáros sztori érdekes volt, de ott inkább egy 3. személy ármánykodására tippelek ( már amennyiben nem volt az illető nagyon elszállva magától). Egyébként szomorú, de tényleg létezhetnek ilyen esetek is, mint azt leírtad.


A lényeg:


Nem arról van szó, hogy ki mit tud/mihez ért/milyen kinézetű.


Arról, hogy milyen a kapcsolata a többiekkel. Mennyire önimádó (csak magáról beszél)vagy meg tud-e hallgatni másokat, vagyis a személyisége mennyire jó vagy rossz, mennyire lehet egyáltalán a feltett kérdését komolyan venni valakinek.


Valaki tényleges tanácsért jön, valaki csak a lelkivilágát simogattatni, valaki mocskolódni...


Érdekes tény, hogy azok az emberek, akik a legtöbb negatív választ adják az oldalon, soha sem vállalják fel magukat, nincs nevük, az anonimitás árnyékában trollkodnak. Nem rád értettem, mielőtt azt hinnéd, csak érdekes tény. Nálam lehet privátot küldeni ( válaszolni is szoktam, bár nem szeretem, mert az oldal nem ezért van), nyugodtan lepontozhatnak,nem vagyok anonim.... DE! trollkodni csak abban az esetben szoktam, ha az illető a stílusával, lekezelő modorával, sértő megjegyzéseivel ezt meg is érdemli.

2018. febr. 21. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!