Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Beszédfejlesztés, hogyan?

Beszédfejlesztés, hogyan?

Figyelt kérdés

Viszonylag gyengének érzem a beszédemet és ezen szeretnék változtatni. Nem jó az artikulációm, nem szép a hanglejtésem stb, de talán a legnagyobb gond, hogy nem tudok hosszasabban szép kerek egész mondatokban beszélni, mert elakadok közben, elbizonytalanodom, valahogy elgondolkodom, hogy is folytassam. Kissé feszült is leszek, amikor kicsit több ember előtt, idegenekkel kell pár szónál többet beszélnem. Ezek miatt a beszédem ha bár nem tragikusan, de kevésbé érthetőbbé és főleg kevésbé élvezhetőbbé válik. Nincs az a határozott megjelenésem, kiállásom sem, ami nehezíti az ismerkedésem, előadásaimat leendő munkámban pl. a tárgyalásokat stb. Középiskolás fiú vagyok, ha ez számít valamit. Szóval tenni akarok ellene valamit, de nem tudom, mit, hogyan, hol csináljak. Pl. gondoltam szakemberrel magánórára (ami ugye nem túl olcsó) vagy valami csoportra vagy akármire, de elég tanácstalan vagyok. Segítsetek, legyetek szívesek tanácsaitokkal, tapasztalataitokkal...

Köszi előre is!



2018. febr. 28. 18:07
 1/2 anonim ***** válasza:
Olvass hangosan könyveket.
2018. febr. 28. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hogy ez számít-e, de úgy érzem, mintha elkezdenék gondolkodni beszéd közben a következő meg az azutáni mondatomról, meg, hogy mit reagál majd rá a másik, meg én arra mit fogok mondani, meg mindenféle, de ez nem hogy segít, még azt is elfelejtem, hogy hogy akartam folytatni a mondatot. És nem tudom, hogy ettől-e, de gondolom főleg ettől nem figyelnek annyira a beszédemre, meg nem lesz az a "vonzó"

Ha nagyon megtervezem a mondandóm, illetve írásban szerintem elég értelmesen ki tudom fejezni magam amúgy.

2018. febr. 28. 18:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!