Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak én utálom, hogy az...

Csak én utálom, hogy az emberek BÁMULJÁK EGYMÁST az utcán?

Figyelt kérdés
Éltem Nyugat-Európa egyik fővárosában, az emberek szó szerint egymásra se néztek az utcán szinte sose. Előtte itthon egy vidéki kisvárosban éltem, ahol megszülettem és felnőttem. Rühelltem, hogy az emberek folyton egymást bámulták állandóan , így mikor elkerültem onnan, szó szerint felüdülés volt, hogy mindenki a saját dolgával foglalkozik. Most viszont Budapesten élek, és itt is ugyanazt tapasztalom, amit a kisvárosban ahol felnőttem. Itt is mindenki bámul mindenkit, nem feltűnően, de a szeme sarka ott van a másikon az embereknek. Azt hittem, ez itt se jellemző, tekintettel, hogy sok ember él itt, de sajnos tévedtem... Nem vagyok egy könnyű eset, és szó szerint nem érdekel magamon kívűl szinte senki, talán a személyiségem miatt zavar ez a dolog ennyire? Más hogy viszonyul ehhez a dologhoz? Én naiv azt hittem itt nem jellemző ez a bámulás, de úgy látszik magyar tulajdonság, hogy mindenki a másikkal foglalkozik.
2018. márc. 4. 03:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
26%
LOL :D csodálkozol, mikor a fél ország (vidék) már fent van Bp-en ? Ugyanazok bámulnak most is akik akkor, régen, mert ott vannak fent :D
2018. márc. 4. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
89%
Én is úgy vagyok vele, hogy rá se nézek senkire. Fülem bedugva, kezemben meg a telefont nyomkodom. Engem is idegesítene ha feltűnne hogy bámulnak.
2018. márc. 4. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
79%
Pedig budapesten még egészen "nem bámulósak" az emberek. Gyere el egyszer vidékre, az öregek totálmegbámulnak mindenkit.
2018. márc. 4. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
74%

Engem egyáltalán nem érdekel, hogy ki bámul, de nem is tapasztalok ilyesmit. Max. rám néznek egy pillanatra, hogy nem-e egy ismerős jön szembe.

Szerintem te vagy beképzeled ezt, vagy valami oka van annak, hogy bámulnak.

2018. márc. 4. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
21%

S akkor mi van ha bámulnak? :D

Gondolom nem olvadsz el. Néha sokkal célrevezetőbb elengedni dolgokat, mint rágódni rajta.

2018. márc. 4. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
16%

Mert az jobb lenne ha mindenki le se szarná a másikat? Nyugodtan fulladjon meg stb.

Egyik kedvenc élményem a tömegközlekedésben mikor idős bácsik elkezdenek mesélni nekem az életükről, kalandjaikról, vagy csak simán beszélgetünk.

2018. márc. 4. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
46%
Még ha csak bámulnának, de szem be is röhögnek ha van rajtad valami olyasmi ami nem megszokott.
2018. márc. 4. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Én is utálom. Főleg a pasik tudnak pofátlanul bámulni. Mint valami birkák, komolyan. A külföldi ismerőseim is többször megjegyezték, hogy nagyon gáz, ahogy lesnek rájuk az utcán, buszon, stb. Nekem erről mindig egy legelőn ácsorgó tehén jut eszembe, ha valaki ilyen hülyén les.
2018. márc. 4. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
26%
Hát szép vagy, na:D
2018. márc. 4. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Fidesz1987 ***** válasza:
23%

Nekem az tűnt fel, hogy ha egy jó csaj megy az utcán akkor nyugaton utána sem fordulnak, semmi. Viszont Magyarországon nagyon sokszor látom, hogy utána fordulnak és a seggét lesik és nem csak a férfiak de még a nők is egymásét.

Úgy látszik ez egy ilyen kultúra. Megszoksz vagy megszöksz. :D

2018. márc. 4. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!