Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tudtok tipikus budapesti...

Tudtok tipikus budapesti szavakat mondani, amit egy vidéki nem biztos hogy ért?

Figyelt kérdés
Nekem egy jutott eszembe (de nem tudom hogy tényleg egyáltalán nem használják-e vidéken, de a vidéki ismerőseim nem ismerik ezt a szót): tarhálni.
2018. márc. 18. 09:28
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Én debreceni vagyok és mindegyik szót ismerem, amit eddig írtatok :D
2018. márc. 18. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
59%

#11

Majd kapsz te is 0%-ot Budapest önérzetesebb felétől. :D

2018. márc. 18. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
36%

Túltolni.


Ez a budapesti társaságomban alakult ki, de a vicc, hogy mind 1-5 éve élünk csak itt.

2018. márc. 20. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
34%
Csácsumicsá! Fejtsd meg.
2018. márc. 21. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

túltolni, kimaxolni, offos, ki/beoffol

Na meg a “srácok” megszólítás túlhasználata. “Na mizu, srácok?” “Mit csináltok, srácok?”

2018. márc. 31. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Még egy: tipik
2018. ápr. 9. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:

Munkatársaim zöme 10-15 éve Pesten él, de amúgy vidékiek. Én mint pesti, a többi pesti munkatársaimmal viszont tudunk úgy és olyan témákról beszélni hogy nekik általában fogalmuk nincs hogy mi van. 😃 Néhány példa:


Anno hallgattál Roxyt? Anettkára emlékszel? Hány Parádén voltál? Fix.tv Kisburger alap volt nálatok is nem? Jártál szombatonként Bankba vagy te Eclubos voltál? Haverom élessaroknál lakik. Szerinted jó hogy a Vizó eltűnt? Te mire mész ki a Parkba? Nickelodeonon volt kedvenced? Fogadjunk te is raver voltál általánosban. Rioba jártál már? Gringót kipróbáltad már?

2020. máj. 21. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!