Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a véleményetek arról hogy...

Mi a véleményetek arról hogy általában azok a nyerészkedő és kapzsi személyek akik jó anyagi heylzetben vannak?

Figyelt kérdés
A hétvégi főiskolán van egy évfolyamtársnőm mostanában ő szokta fénymásolni a könyveket.Most az utolsó fénymásolatokat jól fel számolta.Megírta mindenkinek,hogy mennyi lesz az ára.Láttam a könyvet nem olyan vastag,szerintem nincs 200 oldal.Visszaírtam neki,hogy ha lehet az én példánoymat mondja le ha még nem fénymásoltatta,mivel nem nagy a különbség árban az eredeti könyv és a fénymásolat között inkább megveszem az eredetit.Nem írt azóta vissza,pedig visszaszokott írni.Gondolom megsértődött.Az a gond,hogy több fénymásolatot készített és mindenkitől bezsebel fejenként plusz 800forintot(ez 10 fénymásolat esetén 8000ft).Ezt pofátlanságnak tartom.Egyáltalán nem áll rosszul anyagilag.Néhány helyen tanít meg a férjének is nagyon jól kereső munkahelye van.Vannak az évfolyamon akik nem állnak olyan jól anyagilag és megterhelő a pusz kiadás.Régebben is volt már hasonló húzása.

2018. márc. 21. 11:15
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
59%

Egyszerű a válasz és tartsd észben:

Ha az ember jómódú vagy gazdag(abb), általában mindig többet akar. Azért akarnak minél többet, mert féltik az egzisztenciájukat és beakarják magukat biztosítani. Van mit elveszíteniük. A szegény embernek nincs, így ők másképp kezelik ezt.

2018. márc. 21. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Igen,ezt tapasztaltam,bár nem igazán értem a logikát benne.Valószínűleg azért,mert annyira extra jól sosem álltam anyagilag :-) Bizonyára ez is egyfajta függőség az ilyen embereknél.Az említett személynél is azt látom ameddig részmunkaidőben dolgozott jó volt az is.Most meg minden munkát magára vállal,több helyen tanít,diák otthonban felügyel,házi dolgozatokat ír pénzért.Nem értem miért jó neki még másokról is legombolni több ezer forintot az ahhoz képest amennyit ők a férjével keresnek(1500-2000euró körül megvan a keresetük összesítve) csak csöpp a tengerben,és mástól elveszi azt a csöppet,hogy neki még több legyen.
2018. márc. 21. 11:30
 3/19 anonim válasza:
50%
Megértem őket és helyesnek tartom a nézeteiket.
2018. márc. 21. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem nyerészkedés.

Miért kéne ingyen fénymásolnia?

Akinek ez nem megfelelő, vegye meg az eredeti könyvet (mint Te) vagy intézze saját magának a fénymásolást.

2018. márc. 21. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
47%

Én alapból ajánlottam volna fel pénzt. De én is pénzes vagyok, úgyhogy szar ember is.


Nem értem, egy idegennek mi köze van ahhoz, neked mennyi pénzed van. Aki gazdag, az mindenkinek ingyen csicskázzon?

2018. márc. 21. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
86%

Tudod te mennyibe kerül a papír, a tinta, a gép kopása, na meg az idő míg egy könyvet oldalról oldalra lemásolnak?

Még akkor is ha egyszerre megy a több példány.

Inkább te tűnsz úgy mintha csóró mások pénzére hajtó lennél, mintsem ők kapzsinak.

2018. márc. 21. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
54%
Gondold már el, mennyi munka egy 200 oldalas könyvet lefénymásolni, én sem csinálnám pusziért, kizárólag barátnak. A tintáról, papírról nem is beszélve. Az anyagi helyzet meg hogy jön ehhez a témához? Attól, hogy jól megy neki, dolgozzon ingyen?
2018. márc. 21. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Nevetséges ez a példa. És te szerinted, egy általad jobb anyagi helyzetben álló lány egyéb pénzszerzési lehetőséget keresve, azt szűröd le, hogy minden jól kereső ember egyben kapzsi és nyerészkedő.

oké. Lásd így.

2018. márc. 21. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Nem az a gond,hogy fizetni kell.Természetesen nem várom el,hogy az ő pénzén fénymásoljon.Az a baj,hogy a fénymásolt anyag kifizetése mellett mindenkitől még plusz 800 forintot bezsebelt-az ha összeszámoljuk kb.8000ft pluszban,ami neki marad meg tisztán.Ha a saját példányára meg egy kávéra valót számolta volna fel az úgy rendjén lett volna,de így nem.De úgy látszik ez a tipikus magyar mentalitás.Egy délszláv ember ilyet nem csinálna.
2018. márc. 21. 13:32
 10/19 A kérdező kommentje:
Egyébként nem ő fénymásolta otthon hanem elvitte lefénymásoltatni.Senki nem kérte ő maga ajánlkozott.
2018. márc. 21. 13:34
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!