Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Te gyanakodnál?

Te gyanakodnál?

Figyelt kérdés

megismerkedsz itt valakivel, aki azt állítja magáról, hogy franciatanár.

mivel tudsz franciául, a következő levelekbe belefoglalsz néhány francia mondatot, jelezve, hogy te is beszéled a nyelvet, és azt sem bánod, ha eztán franciául csevegtek tovább.

levelezőpartnered azonban egyetlen francia sort sem ír vissza, kerüli a témát, igaz, megdicséri a franciatudásodat, de azon túl semmi.


ha feltámad a gyanú benned, hogy az illető esetleg nem is franciatanár, sőt nem is tud franciául, az szerintem nem túlzás.


ti mit gondoltok? (frissen végzett, tehát az sem játszik, hogy már elfelejtette a nyelvet, különben is, aki elvégez egy nyelvszakot, annak illik tudni olyan szinten, hogy egy levelet bármikor összehozzon.)



2018. márc. 27. 03:09
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
18%
Ennyire unatkozol?
2018. márc. 27. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
29%
Miután megkértem hogy írjon levelet franciául és nem teszi vagy kerüli a témát, rákérdeznék: "miért vert át".
2018. márc. 27. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
25%

A tanárok nem szeretik, ha vizsgáztatják őket :)

Szerintem nagyon gyerekes, amit csinálsz. Én tuti direkt nem írnék franciául.

Ettől függetlenül, lehet, hogy valóban nem franciatanár, illetve lehet, hogy ő más franciára gondolt :D

2018. márc. 27. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
51%

Gyanakodnék igen.

Szerintem kamu a forma.

igazad van,hagyd a fenébe

2018. márc. 27. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
37%

Én ha tanár lennék, nagyon utálnám, ha a szabadidőmben is a munkámmal kéne foglalkoznom.


Talán írj neki egy alapból hibás mondatot, és várd meg, kijavít-e. Abból többet megtudhatsz, mint egy-két elejtett helyes mondatból. Vagy kérdezz rá nála valami nyelvtani dologra, amit nem értesz.

2018. márc. 27. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
86%

Elárulom, ha tanár lennél nem utálnád.

Egy tanár

2018. márc. 27. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
0%

:D

Nem tudhatod. Minden ember más. :)

2018. márc. 27. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
58%

Nekem gyanús lenne.

Én konkrétan rákérdeznék, hogy nem lenne-e kedve, hogy franciául folytassátok a beszélgetést.

Milyen mondatokat írtál neki? Magyarul azért válaszolt a te francia mondataidra?

Vagy teljesen figyelmen kívül hagyta? Ha magyarul válaszolt, és nem egy tőmondat volt, mint pl Je m'appelle Anna, je suis une fille, tehát valami google fordítóval nem lefordítható, akkor lehet, hogy szimplán nem volt kedve franciául beszélni.

De ha én folyékonyan beszélnék franciául, akkor mindem lehetőséget kihasználnék, hogy gyakorlatba is átvihessem a nyelvtudásom.

összefoglalva: Nekem gyanús.

2018. márc. 27. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

A tanárok nem szeretik, ha vizsgáztatják őket :)


de ostoba vagy!

nem vizsgáztattam, őszintén megörültem, hogy végre egy ember, aki tud franciául, ugyanis Magyarországon nagyítóval kell keresni az ilyeneket.

ha valaki TÉNYLEG beszéli a nyelvet, az megörül, ha valaki azon a nyelven ír rá, és legalább egy büdös szót leír franciául.

de ő semmit, és kerüli a témát is.

az volt még fura, hogy mikor megdicsérte a tudásomat, kérdeztem, hol tanultam meg ennyire jól.

na most már, aki tud franciául, az láthatta a levelemből, hogy teljesen hétköznapi franciát használtam, egyszerű mondatokat, amit még alapfokkal is meg lehetett volna érteni.

így viszont erősen elgondolkoztam.

és most nem is a franciatudás a lényeg, hanem ha ebben hazudott, hazudhatott másban is.

2018. márc. 27. 11:04
 10/20 A kérdező kommentje:
javítás: KÉRDEZTE (ő kérdezte tőlem), hol tanultam meg ennyire jól...
2018. márc. 27. 11:05
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!