Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti hogy kezelitek ha utcán...

Ti hogy kezelitek ha utcán idegen emberek beszólógatnak, az ilyen ember irigy, vagy mire jó ez az idegen beszólógasdi?

Figyelt kérdés

Itt nem közmunkásokra gondolok, és nem is cigányokra..... Jó magam is cigány vagyok 21 éves férfi, rendes és normális körülmények között élek,- magamra adok, ami annyit jelent hogy ápolt és igényesen öltözködöm...!! Amit tudni kell még rólam, hogy vannak komoly céljaim az életbe, két dolgot tudnák spontán fel sorolni, az egyik az hogy: A jelenlegi esti gimit elvégezzem (Érettségit) a másik pedig az, hogy rendes polgár barát rendőr válljon belőlem.... Ez a két komoly célkitűzésem van, amiben megtalálhatom az életem értelmét. Sok rendőr ismerősöm van, párévvel ezelőtt kaptam egy nagyon kedves rendőr nyugdíjas ismerősömtől egy rendőrségi taktikai ővet, amit előszeretettel napiszinten hordok és használok,- cigit, személyes okmányaimat, telefonomat tárolom benne, egyébként ilyent bárki hordhat és vehet, megkérdeztem annak idején a rendőrségen. Az utobbi időben, ismeretlen utcabeli emberek, legyen szó felnőttről vagy fiatalokról, beszólógatnak akiket egyébként nem is ismerek és életembe nem láttam. Mainap folyamán mentem az esti gimibe iskola látogatási papírt, és hátam mőgött két "fehér magyar,, kerékpárral jöt, már az egyik srác mondja a másiknak hogy: "Nézd már itt a sheriff,, stb.... Persze meglepődtem rajta, nyilván nem fogok a saját szintjére lesüllyedni, mert magamat többnek tartom. Gondolom a taktikai őv miatt volt... !! Napiszinten a hajléktalanok és az alkoholista magyarok megtalálnak, mind ha mágnes lennék, de végülis ez relatív..... Sok ismerősöm mondja elvétve egykét ember, hogy úgy nézek ki mint ha egy civilruhás rendőr lennék, de magamat nem tartom annak, még akkor sem ha nyugdíjas rendőr ismerősömtől kaptam egy taktikai ővet, nem szokásom "hencegni,, vele.... Szóval a lényeg az, folyamatosan idegen emberek beszólógatnak ok nélkül, folyamatosan megbámulnak az emberek, ami nem is baj, csak néha már idegesít, hogy egyes emberek úgy néznek rám mint ha valami földönkívűli lennék. És ez nem vicc, valamiért az emberek nagyrészének a tekintetét vonzom, amire egyszerűen nincsenek szavak. Rosszul öltözni nem szoktam, SŐT! Épp ellenkezőleg, na mindegy is, lehet az emberek nagyrésze irigyel vagy nem tudom de a lényeg a lényeg nem öltözöm kihívóan..... Mindenesetre tanácsot szeretnék kérni, hogy miért lehet ez, ti hogy látjátok a dolgokat, illetve az, hogy hogyan érdemes az ilyen dolgokat nagy ívben le*z**rni stb. Pszichologus szakember segítségét nem szeretném igénybe venni, mert nem tartom szükségesnek. Tudom hogy egy regényt írtam, de remélem azért valaki tudd majd kézzel fogható tanácsot adni. Lehet hogy nem jó kategoriába soroltam, vagyis hát nem tudom az én problémámat hova írhattam volna,- Ezért elnézést kérek!


Minden észrevételt a leírtakkal kapcsolatban, vagy bármi ami fontos ti szerintetek írjátok le. Légyszíves a rasszista és értelmetlen válaszokkal kiméljetek meg. Köszi.


A helyesírásért bocsi, csak igyekeztem leírni.


21F



2018. ápr. 19. 03:40
 1/9 anonim ***** válasza:
Próbáld ki, hogy egy ideig nem hordod a taktikai övet és úgy is beszólnak-e. Ha igen, akkor tovább kell keresni a probléma okát (vagy csak leszarni) ha nem, akkor meg eldöntöd, hogy megéri-e neked az öv viselése a beszólogatást.
2018. ápr. 19. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi, hát lehet hogy ez a probléma "Forrása,, na de akár az is előidézte, hogy normálisan vagyok felöltözve, mint a többi ember.... És hát előfordulhat hogy az emberiségből egyfajta utálat, irigység stb. Önti el őket..... Ezzel pedig nem foglalkozom, és nem is kivánok foglalkozni vele. Az cseszi fel az agyam, hogy a kutya nem szól hozzá egy vadidegenhez, a kutya se, aztán elkezdenek szórakozni a másikkal.... Bár ma Magyarországon, eléggé vicc tárgyává tekintik a rendőröket, úgy látszik hogy annak készülök, és én meg jó előre megkapom a magyaroktól!!
2018. ápr. 19. 05:28
 3/9 exelant válasza:
Lehet, hogy ezt az övet egy átlagemberen a többiek, főleg, hogy mindennapos szinten viseled, kicsit szokatlannak-furcsának-túlzónak találják, vagy gyerekesnek is. Azt gondolhatják, hogy még nem is vagy rendőr, de nagyon beleéled magad, ráadásul ilyen szinten, hogy mindenféle előképesítés nélkül már mindennaposan hordod magadon ezt az övet, s ezt mosolyogják meg-bámulják meg, s emiatt szólnak be egy idő után, mert nem bírják ki szó nélkül, főleg ha már többedjére látnak így. Nem tudják, hogy te lelkileg is már erre a pályára készülsz, de ha tudja-gondolja is ezt valaki, talán úgy gondolja, ez az öv rajtad túlzás, még ha nem is teljesen az eredeti funkcióját látja el még nálad. Kis irigység is van bennük valószínűleg, mert még ha ezt a viseletet túlzásnak is tartják, vagy tetszhet nekik némileg, vagy amiatt irigyek, mert nekik is lenne más hasonló dolog, ami tetszik, s szívesen viselnék, ha nem szégyellnék ezt felvállalni, nem félnének attól, nem e szólnák meg -mosolyognák meg őket emiatt, hogy miben nem mernek járni az utcán. Te ezt meg merted tenni, ők nem, hát beszólnak ők neked, akik esetleg attól is félnek, ha ők tennék meg , ugyanezt ők is megkapnák. Nehogy már neked jobb legyen mint nekik. Neked beszólnak annak kapcsán, hogy mi nem tetszik, de az a baj, hogy az ilyen emberek is a kritikát ugyanilyen nehezen viselik, vagy sokszor még nehezebben. ŐK a tökéletesek, ahogy ők ezt elképzelik, s jogosnak találják, ha neked vagy másnak beszólnak, de ha te vagy más szól be kritikát őfeléjük, hát iszonyatosan meg tudnak sértődni, s hatalmas perpatvart tudnak csapni, s még te érzed magad hülyének, minek kellett neked megszólalni. Miközben ők előtte már százszor mertek kritizálni. De ők a tökéletesek, te ilyet hogy mernél megtenni visszafelé?
2018. ápr. 19. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Utolsó előtti: Én sehogy sem, mert nem szoktam nyíltan kritizálni embereket, az más tészta ha magamba gondolok valami olyan dolog.
2018. ápr. 19. 06:33
 5/9 anonim ***** válasza:

Úgy vagyok vele, hogy volt időszak, amikor sűrűn beszólogattak nekem, nők is. Volt, hogy idegesített, legszívesebben visszaszóltam nekik, de nem tettem. És tudod miért? Mert hiszek a bumeráng-effektusban, azaz, hogy az élet mindent elintéz. Egyszer fennt-egyszer lent.

És ez nem rosszindulatúság.

2018. ápr. 19. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
12%
Egy biztos: senki nem irigyel. Röhejes lehetsz a “taktikai öveddel”. Gondolom úgy vonulsz, olyan pöffeszkedve, hogy azzal vonzod a tekinteteket, nézik, hogy mit feltűnősködsz. Valahol szomorú, hogy kaptál egy ilyen vackot, amit bárki megvehet, és most azt képzeled, hogy a fél világ irigyel téged.
2018. ápr. 19. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Utolsó: Akkor mégis mi a francért csinálnák? Hogy szórakozzanak?
2018. ápr. 19. 11:48
 8/9 anonim ***** válasza:
53%

8#

Pontosan. Az ember olyan fajta, hogy szeret röhögni a hülyéken. A szülőfalumban volt egy kölök (az is kb huszonéves volt), folyton cowboy kalapban meg wesco csizmában járt és azt hitte, hogy ő a magyar vadnyugat hőse. Végigvonult így a falun, ilyen szerelésben vonatozott fel a szomszéd városba az iskolába, az emberek meg jókat röhögtek rajta. Kb te is úgy nézhetsz ki az övedben mint az a fószer

2018. ápr. 19. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem sincs szó irigységről. Egyszerűen itthon a lakosság nagy részéről a rendőrök megítélése negatív, ezért szólnak neked is be.
2018. ápr. 20. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!