Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ez mitől lehet?

Ez mitől lehet?

Figyelt kérdés
18 éves fiú vagyok, eléggé érzékeny típus.. Nagyon könnyen megsértődök dolgokon. Utálom ezért magam, elég kis dolgokért tudok hisztizni.. Például amikor valakivel chatelek és nem megy néha gördülékenyen a beszélgetés, akkor már egyből úgy gondolom, hogy nem is beszélek vele többet, miközben nekem sokat jelent az adott személy.. Mitől vagyok ilyen?
2018. ápr. 30. 23:22
 1/7 anonim válasza:
Tényleg nem bántásból de ahogy ezt látom (mármint a példát) egy kicsit el vagy kényeztetve. Egyáltalán nem a fizikai elkényeztetésre gondolok hanem inkább arra hogy téged így neveltek, úgy beszéltek veled hogy neked jó legyen. De ezen lehet változtatni azzal hogyha többet leszel hasonló szituációkban és próbálod ezt így lenyelni magadban. A végére már el is fogod felejteni ezt. :)
2018. máj. 1. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nárcisztikus személyiségzavarnak hívják ezt a dolgot.
2018. máj. 1. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Vagy otthon túl sok hisztit láttál. Elfuserált szülői minták.
2018. máj. 1. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
A gyerekkorom kész katasztrófa volt..az elsőnek üzenem:nem vagyok/voltam elkényeztetve, soha semmit nem kaptam a szüleimtől (most itt a belső dolgokról van szó ).
2018. máj. 1. 09:19
 5/7 anonim ***** válasza:

Szeretethiány talán?

Vágysz rá, hogy meghallgassanak, figyeljenek rád... és ha nem megy gördülékenyen a beszélgetés, akkor megsértődsz, hogy a másik fél miért nem áldoz annyi energiát a beszélgetésbe, mint amennyit te.

Szoktál úgy érezni, hogy te sokkal jobb ember vagy, mint mások, és hogy a barátaid meg sem érdemelnek téged? :D

2018. máj. 1. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Őszintén fogalmam sincs hogy mitől lehetsz ilyen, de azt tudom hogy bárki meg tud változni, ha meg akar változni.
2018. máj. 12. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem komplexusod van. Ráadásul nincs elég kapcsolatod az emberekkel, és amikor valakivel kapcsolatot tudsz teremteni, akkor rázúdítod minden figyelmed. Csakhogy a másik nem biztos, hogy ugyanolyan helyzetben van, mint te, és lehet, hogy másra is figyel, mást is csinál. Ez meg téged nagyon zavar, hiszen ki szeretnéd sajátítani, és sért, hogy nem megy.

Személyi függőséget alakítasz ki magadban mások iránt, mert nem tudsz egészséges kapcsolatokat létrehozni.


Javaslom, hogy menj el pszichológushoz.

2018. jún. 2. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!