Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti szeretitek ha sajnálnak...

Ti szeretitek ha sajnálnak titeket?

Figyelt kérdés
Itt névtelenül lehet mindenki őszínte. Én például utálom ha sajnálnak, és épp ezért én se szoktam sajnálni senkit. A sajnálat szerintem megalázó. És mindenkivel történnek jó és rossz dolgok is egyaránt, úgyhogy felesleges mind a sajnálkozás, mind az irígység. Érzelmileg pártatlannak mondom magam, talán ez áll legközelebb az evolúciós normákhoz. De érdekelne, hogy mások szoktak e sajnálkozni, vagy épp szeretnek e sajnálva lenni? A kettő együtt jár, úgyhogy ha valaki mondjuk utálja ha sajnálják, de közben meg szokott másokat sajnálni (esetleg ugyan ez csak fordítva) az bele szokott e gondolni ebbe az ellentmondásba?

2018. máj. 2. 01:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Én is utálom.
2018. máj. 2. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
42%

Egyáltalán nincs itt ellentmondás.

Én mindig is önálló voltam, erős akarattal, fafejjel. Nő létemre ritkán mutatom ki a gyengeségeimet, igyekszem mindent egyedül megoldani és senkitől soha nem kérek segítséget. Utálom ha sajnálnak, mert ez azt jelenti, hogy valahol hibáztam, gyengének mutatkoztam, pedig nem ez a célom. Ettől még nem megalázó, azt jelenti, hogy a másik valamennyire törődik velem.

Emellett viszont rohadt empatikus ember vagyok és bár pátyolgatni szintén nem tudok, sajnálni igen. Együtt érezni is. Nem kicsit. Akkor, ha valaki elesett, gyenge, vagy annyira szar dolog történt vele ami tudom, hogy engem is megrázna. Ekkor miért is ne sajnálhatnám, sőt, a valószínűsége is kicsi, hogy őt ez úgy idegesíti, mint engem, mert nem mindenkit neveltek úgy, hogy görcsösen terminátornak akarjon mutatkozni.

Az irigységet én sem értem, mert belőlem valahogy kimaradt a gyártósoron, de ez nem jelenti azt, hogy másnak ne lehetne rá oka, vagy ne fájna neki, vagy tudom is én... Nem látok a fejükbe. Ne magadból indulj ki, ritka két egyforma ember. emellett az érzéketlenség semmilyen szinten nem pozitív állapot.

2018. máj. 2. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Én is részben ilyen vagyok. Mármint abban a részében, hogy nem siránkozom senkinek, kemény maradok. Ez viszont azt jelenti, hogy soha nem fognak együtt érezni veled az emberek. Ha azt látják rajtad, hogy a baleseteket, tragédiákat, szeretteid elvesztését konok, és szigorú arccal, megingás nélkül viseled, akkor nemhogy sajnálni nem fognak, de még el is fognak téged könyvelni érzelemmentes bunkó, egoista parasztnak, akit semmi nem érdekel. Tudom, mert én keresztül mentem ezen. Szerintem engem jóval több tragédia ért mint az emberek nagy részét, de én mindig igyekeztem kőarccal átvészelni ezeket. Soha senkitől segítséget, és megértést nem kaptam, mert aki nem sír mint a fürdős k**va, az "nem is szenved". Bennem nincs empátia. Nincs, mert velem se volt senki empatikus. De valahol ez így van jól. Az eredő természetben sincs empátia. Mindenki magáért kapar.
2018. máj. 2. 01:58
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes dolog ez, jobban belegondolva, ha valaki nem mutatja magát tökösnek a nap 24 órájában, hanem néha valamilyen formában sajnálhatónak, szerethetőnek, így fog szerezni maga mellé barátokat.

Persze ilyenkor betalálják a szupererős, kőkemény akárkik is, na én meg az ilyen emberek barátságából nem szoktam kérni.

Emögött mindig valamilyen probléma van, ha valaki nem képes a gyenge énjét felmutatni. Pláne nő létére.

2018. máj. 2. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
65%

Ne keverj össze a kérdezővel :D


A problémám ahogy említettem: így lettem nevelve. Emellett rohadt maximalista vagyok magammal szemben, hajtom magam, mint az állat minden tekintetben. Ha valami nem jön össze, azt személyes kudarcnak élem meg és akkor nem segít, ha valaki még meg is sajnálgat. Mivel pedig kedves édesanyámtól sosem kaptam ilyen irányú figyelmességet, csak zavarba hoz, ha valaki pátyolgat, mert nem tudok mit kezdeni vele.

Ami vicc, hogy viszont kifejezetten ki tudom mutatni a szeretetem és ahogy említettem, iszonyatosan empatikus és megértő is vagyok. Sokan próbáltak már kihasználni emiatt :) Képes vagyok másokkal együtt sírni, a saját magam bajain viszont nem és nem szeretem, ha más teszi helyettem. Nem veszek fel álarcot, látszik ha nyűgös vagyok, de ilyenkor csak felvidításra van szükségem, vagy hasznos tanácsra. Én nem várom, nem is akarom, nincs is problémám vele, ha nem tutujgatnak, amikor valami gáz van. Ott szoktak lenni és ezt értékelem is, de mint pozitív megerősítést, és nem buksisimit. Hogy szerethető vagyok-e vagy sem, nem tudom, nem is érdekel. Ezen nem tudok változtatni és nem is akarok. Senkinek nem kötelező elviselnie én pedig nem bánom a szabadidőt, van mit csinálnom :D


Kérdező, veled viszont komoly problémák vannak. Már úgy hozzáállás terén is. Ne várj másoktól olyat, amit te sem adsz meg nekik. Ha pedig úgy viselkedsz, mint akinek nem kell segítség, akkor ne is várj. Más az, ha valaki erős és fegyelmezett marad bizonyos helyzetekben és más a "konok, és szigorú arc". Az egyik tiszteletreméltó, a másik pedig taszító. Ha pedig ellöksz mindenkit, jogosan kerülnek el. Itt veled van a baj, ahogy látszik is a kérdésedből, hiszen ha nem várnád el valamilyen szinten a törődést akkor most nem kántálnál itt. Elvárod, de te nem adsz, hiszen ők sem adnak, lehet nem picsogsz mint a fürdősk, de a hisztiparádé az megy. Önzően viselkedsz és bizony egoistán, csak épp nem a szó pozitív értelmében (mert én inkább abban szoktam használni).

2018. máj. 2. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
32%
Van látszatsajnálat is. Az én nézetem: ne szeressen senki, ne sajnáljon senki, azonban a karma visszahat:):).
2018. máj. 2. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Én azt utálom ha valaki tulzásba viszi.


Nyilván jól esik ha valaki együttérez velem mert én is emberböl vagyok.


De mindent csak mértékkel.

Utálom ha nagyon lesajnálnak.


Egyébként azok akik a legkemenyebbnek próbálnak állandóan látszani azok a leggyengébb karakterek.

Ezt tudják is magukról pont ezért tesznek meg mindent hogy ne látszódjod.


Az olyen hude tökös palik\ nök szoktak a legnagyobbakat sirni amikor megtörnek.


" Aki nem hajlik az törik."

2018. máj. 2. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

sokan azt hiszik, hogy sajnálatra van szükségük, de közben csak figyelemre vágynak


én nem szeretem ha sajnálnak, nem is kell!

2018. máj. 2. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Könnyű ítélkezni olyan emberek felett mint én, főleg, ha nem ismerik a hátteret. Nem véletlenül lettem ilyen. Majd ha mások is elvesztik a lányukat, a feleségüket, és az egyik végtagjukat, (ami miatt a munkahelyed se tart tovább igényt rád) majd megtudják, mi az a földi pokol, és rájönnek, hogy néhány sajnáló tekintet
2018. máj. 2. 10:40
 10/13 A kérdező kommentje:
Folyt: Néhány sajnáló, megalázó tekinteten kívül semmilyen más segítségre ne számíts, akkor majd mások is rájönnek, hogy az életben igazából mindenki a maga életét éli. Rengeteg divat-empatikus, és divat-siránkozó emberrel találkoztam már. Itt is nagyrészt csak kritikát kapok a jellemem miatt, akkor hol is az empátia? Ne értsetek félre, én senkitől semmit nem várok el, sajnálatot meg pláne nem, csak szeretném, hogy a nagy szent gondolkodású emberek is rájönnének arra, hogy ők is igencsak megválogatják (esetenként érdekből is) hogy kivel is legyenek együttérzőek...
2018. máj. 2. 10:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!