Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért jönnek az emberektől...

Miért jönnek az emberektől folyamatosan olyan kérdések hogy van-e barátnőm?

Figyelt kérdés

Van- e barátnőm? Amikor azt mondom hogy nincsen, egyes emberek úgy tudnak nézni rám, mint ha valami földönkívűli lennék. Megkérdezik azt is meglepődően, hogy hogy nincs senkim? Erre a válaszom az, hogy nem tudom. De most komolyan mondom, hogy az ilyentől olyannyira felmegy a pumpa, hogy legszívesebben beverném a száját aki felteszi ezeket a kérdéseket nekem. Másnál is van ilyen? Titeket is zavar?


Magamról: Átlagos vagyok, jól nézek ki, 21 éves fiú vagyok, soha nem volt párkapcsolatom (pedig vágyok rá) de valami miatt nem keltem fel a lányok figyelmét és érdeklődését, talán unalmas is vagyok. 170 cm és 50-55 kg vagyok, sötétbarna haj.. Magamról ennyit. Akarok barátnőt, de nincs olyan lány aki az igazi lenne. Szóval elegem van, hogy folyamatosan napiszinten megkapom ezt a sz..rt, már rohadtul idegesít..... Talán már lehet azt feltételezik rólam hogy meleg vagyok? Hát kitudja mit gondolnak..... Mindenesetre nem vagyok meleg. Szóval tényleg elegem van némely ember pofátlan kérdéseiből.



2018. máj. 2. 13:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi, ez sose fog megszűnni.

Ha lesz barátnőd, akkor az eljegyzéssel nyaggatnak majd, ha lesz eljegyzés, a házassággal, utána jönnek a "mikor lesz gyerek?" kérdések.

Nem kell rájuk odafigyelni.

2018. máj. 2. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Ez része a bájcsevegéseknek (nem tudok rá jobb szót, a "small talk"-ra értve, mint informális beszélgetésre). Ha összefutsz valakivel, aki mondjuk nincs képben a mindennapjaiddal, akkor mindig a standard kérdések jönnek elő: hogy vagy, mit csinálsz, hol tanulsz/dolgozol, te magánéleted hogy alakul, család élete hogy alakul.


Ezek a tipikus kérdések amik többféle helyzetben bevethetőek, ezért alkalmazza szinte mindenki:

- kapcsolatfelvétel, beszélgetés indítása

- időkitöltés a kínos csend elkerülése érdekében

- más beszélgetési téma elutasítása miatti helyzetfeloldás


Ezeket pedig úgysem fogod tudni elkerülni, csak kezelni. Vagy ne válaszolj, vagy alakítsd úgy a beszélgetést hogy ne erre hegyeződjenek ki. Ha már visszakérdezel más témára, akkora arra irányítod a beszélgetést is.

2018. máj. 2. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Igazad van, de ez kb olyan kérdés, hogy mikor mentél el utoljára wc-re..... Undoritó emberek, tele férgekkel. Valaki írtsa majd ki a férgeket, mert megbetegszek.
2018. máj. 2. 13:59
 4/14 A kérdező kommentje:

" Ezeket pedig úgysem fogod tudni elkerülni, csak kezelni. ,,


És hogy kezeljem?

2018. máj. 2. 14:01
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Rosszul tud esni az a kérdès tudom és valóban senkinek semmi köze a magànéletedhez, de ez a ‘mi újság veled’-nek az egyik arcbamászó változata. Ezt “a ha nincs senkit akk a másik nemhez vonzodsz” dolgot meg elég ostobaság feltételezni... hiszen barátod sincsen 😅 na mind1 a lényeg h ne szivd mellre a kérdést, ha lenne párod az lenne a kérdés mikor lesz már gyereketek..stb. Majd lesz barátnőd, semmivel nem vagy elmaradva, legalább majd érettebb fejjel leszel kapcsolatban!
2018. máj. 2. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
65%

Mi ez valami hirdetés? xD

"21 éves fiú vagyok, soha nem volt párkapcsolatom... 170 cm és 50-55 kg vagyok, sötétbarna haj.."

Menj a Tesco-ban az "élelmiszerek" közé és várd, hogy megvegyenek. :DDD

...

"Miért jönnek az emberektől folyamatosan olyan kérdések hogy van-e barátnőm?"

Nyilván azért, mert szokatlan számukra, hogy nem vagy párkapcsolatban huszonévesen, mellesleg az emberek szeretnek mások magánéletében vájkálni, pláne a rokonok. :D

2018. máj. 2. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Butaság, hogy így gondolkodsz. Aki barátian, családiasan viszonyul hozzád annak illik kicsit érdeklődnie, hogy mi van veled, nem csak feltenni a kérdést, "hogy vagy?", meg sem várva a választ. Munka, iskola emlegetésénél legtöbb nyitott embernek kellemesebb, ha magánéleti boldogságáról beszélhet. Simán mondhatod azt, hogy nincs fix csajod, mostanában csak szórakozgatsz.
2018. máj. 2. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Hogyan kezeld? Vmi frappáns válasz kell rá pl. Én mindig azt mondtam h igen, van barátom... a jövőben 😀 vagy h hát még várat magára, de olyan teszek róla h olyan legyen, akiért megéri várni. Vagy a szimpla most jobb így egyedül, ez nem jelenti azt h magányos vagyok.
2018. máj. 2. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Tudják hogy nincs barátnőd és direkt azért kérdezik hogy felidegesítsenek, mivel rosszindulatúak.
2018. máj. 2. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Ezek tényleg csak small talkok, te pedig pszichésen nem vagy rendben. A többséget különösebben nem érdekli a magánéleted, csak feldobott egy sablon kérdést, aztán a válaszod után fél perccel el is felejtette. Az, hogy vágysz a barátnőre, de nem jön össze, feszültséget szül benned és ezért túlzod el a kérdezők hozzáállását.

Nem, nem lesz féreg az, aki megkérdezi, hogy van e barátnőd. És nyugodj meg, ilyen szinttel nem is kell soha igent mondanod.

2018. máj. 2. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!