Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit gondoltok egy ilyen emberről?

Mit gondoltok egy ilyen emberről?

Figyelt kérdés
24 évesen az anyjánál lakik egy kis faluban. Érettségije, jogsija nincs, vagyonőr szakmája van, ergo minimálbért kap. Ahelyett hogy elköltözne, jobb munkahelyet keresne stb. hülyeségeket vásárol. Méregdrága parfümöket, márkás (pl.Tommy Hilfiger) zoknikat, ps-hez kiegészítőket például.
2018. máj. 19. 22:19
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én ugyanez vagyok, csak én 30 vagyok, városi és Haribokra költöm a pénzemet. 30/F
2018. máj. 19. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
60%
Önállótlan, éretlen vagy anyás.
2018. máj. 19. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Semmit, mert nem érdekel.
2018. máj. 19. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Hátrányos helyzetuek gyerekébol ez lesz. Ez ugrik be rola
2018. máj. 19. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Mit gondoljak, vannak ilyenek.


Egyrészt ismerek hasonló embereket, egyszerűen egyszerűek. Nem rosszindulatúan, hanem mentálisan nem összetett emberek. Sem a külső adottságaik, sem az agyi kapacitásuk nem elég arra, hogy komolyabb munkát végezzenek.


Ha csak magam nézem, akkor nekem is az a szerencsém, hogy az ocsmány külsőm relatív értelmes belsővel párosult, így "hasznos" vagyok a munkakörömben. De van munkatársam, aki jóképű, igazi laza "rossz fiú", megnyerő a stílusa. Viszont konkrétan buta mint a tök, egyszerű feladatokat is csak úgy lehet rábízni, hogy több idő elmagyarázni mint megoldani.


Másrészt sajnos a mai világban a külső alapján ítélik meg az embereket. Ezért a szegény ember is gazdagnak akar látszani, ezért járnak lelakott BMW-vel meg ezért öltöznek úgy mint egy papagáj. Én mivel a külsőm amúgy is ronda, ezért nem is költök olyan szinten magamra. Ismerősöm egy erdei túrázásra, vagy egy biciklizésre is kiöltözik, belövi a haját, megborotválkozik, kell a napszemcsi, kell a biciklis ruha, mert hát jól kell kinézni arra a 10 percre is. Én meg simán elmegyek szakadt pólóban, nadrágban, úgyis beleizzadok 30-40 km gyalogtúra után és az állatok nem azt nézik milyen divatosan vagyok öltözve.

2018. máj. 19. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

1) Van munkája, ami után minimálbért kap. Gondolom, segít otthon az anyjának a bevásárlásban, takarításban, ház körüli munkákban, számlákban - ezt ők elrendezik egymás közt. A lényeg, hogy nem teljesen léhűtő.

2) A maradék pénzét, ami nem a megélhetéshez kell, arra költi, amire akarja. Én pl. azon kívül, hogy nyelvtanfolyamot végzek, dohányzom és inni, bulizni járok, az mivel jobb?

3) A parfüm, zokni nagyon úgy hangzik, mintha kereskedni próbálna. Ez nem egy rossz ötlet, csak kár, hogy megrekedt ezen az alja szinten. Sokkal jobb cikkekkel, sokkal jobb körülmények közt, sokkal megbecsültebb vállalkozásban is lehet kereskedni.

4) Ha nekem lenne egy vagyonőr szakmám, mindenképp továbbképezném magam. Eleve két szakmám van, mert csak egy szerintem kevés a biztonsághoz - mondom ezt úgy, hogy tudom, hogy élethosszig kell tanulni - de nem szeretnék minimálbéren tengődni életem végéig. De ez már a srác (csaj?) dolga, hogy mennyit hoz ki az életéből.

2018. máj. 20. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én inkább azt nem értem hogy minek a másik emberrel foglalkozni? Ő így akar élni, és ezzel nem árt senkinek, akkor mi a franc közöd van hozzá?
2018. máj. 20. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!