Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A magyar fodrászok többsége...

A magyar fodrászok többsége miért amatőr?

Figyelt kérdés
Nézem a netes videós portálokon a külföldi fodrászok munkáit... A haj megcsinálásának folyamatát... Az itthoni, még profinak mondott fővárosi szalonokban sem lehet felfedezni azt a profizmust, amit ezek a valóban fodrász mesteremberek csinálnak. Sokszor még a fiatal, tanulófodrász is nagyobb teljesítményt nyújt, mint itthon a profinak mondott... A minap voltam fodrásznál, és a fodrász sehogy se tudta úgy megcsinálni a pontyot az előttem ülő csajnak, ahogy az kérte. Pedig még kívülálló szemmel is kb tudtam, mit akar kérni, de a fodrász flegmán közölte, ő ezt nem tudja megcsinálni. Pedig ez egy neves fővárosi szalonokban volt. Mi az oka annak, hogy a fodrász szakma is a béka feneke alatt van itthon?
2018. máj. 20. 08:38
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Pontyot helyett kontyot :D
2018. máj. 20. 08:40
 2/12 anonim ***** válasza:
57%

“IS”

Mit vársz? Ez nem amerika. Itt majdnem minden szakember tudása fos. És ezek a szakemberek tanítanak újoncokat. Kb ezért.

2018. máj. 20. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Elég elmenni egy osztrák fodrászatig... Ég és föld a különbség.
2018. máj. 20. 08:59
 4/12 anonim ***** válasza:
65%
Igen, de elég elmenni egy osztrák boltig és ott is ég és föld a különbség. A probléma gyökere mélyebben van ahhoz, hogy azt most kifejtsem GYIK-en. Egyértelműen egy elmaradott országban élünk, ha ez nem tetszik, akkor fizesd ki a magyar méregdrága szolgáltatásokat vagy költözz nyugatra.
2018. máj. 20. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
89%

Mert a legtöbb fodrásznak ez csak megélhetést jelent, nem a szakma szeretetét. Kényszerből ledolgozza a 8 óráját, eszébe sincs fejlődni, mert így is megél belőle.


Én ismerek nagyon jó fodrászt, aki több versenyt is nyert már, de a legtöbb tényleg csak az alapokat tudja megcsinálni, azt se jól.

2018. máj. 20. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
46%

Gondolom azért, hogy ki lehessen fizetni :D

Amúgy ez közönséges általánosítás. Van több profi kozmetikus és fodrász ismerősöm. Olyanok akik külföldön is elismertek. Az, hogy te nem találtál még, az nem a hazai állapotokat mutatja :)

Máskülönben meg, mi a franc az a "ponty "? :D

2018. máj. 20. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

"Máskülönben meg, mi a franc az a "ponty "? :D"


Alább javítva lett :D

2018. máj. 20. 09:47
 8/12 A kérdező kommentje:

"Dehogy amatőr,csak nincsenek hozzászokva a "nagy nyugati" bohócfej készítéshez.


Ez a kérdés megint ilyen "bezzegnyugat"-os,de ez nem is kérdés,hanem ócsárolás.


Egyébként egyszerű: fogd a cókmókodat,a videóidat,és költözz el olyan országba,ahol jó szakemberek vannak."


TIPIKUS magyar hozzáállás. Ha valaki nem elégedett az itthoni alja szolgáltatásokkal, akkor rögtön jön néhány megmondó ember, aki azt tanácsolja "el lehet menni Magyarországról". Nehogy már extra szolgáltatás legyen az, hogy valaki sűrű szőke melírcsíkokat kér a hajába, vagy az, hogy sűrű szőke csíkozott legyen az alap barna haja. VAGY akárcsak az, hogy egy egyszerű kontyot kér de a profinak mondott fodrász nem tudja megcsinálni. Vicc.... Ha ezek extra igények, akkor te tényleg nem láttál még extra hajat.

2018. máj. 20. 09:53
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyik rokonom mesterfodrász, és eleresztett egyszer egy olyat, hogy "hosszú hajat csak egyféleképpen lehet vágni".

:(

2018. máj. 20. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
80%

Több, mint tíz éve nem láttam fodrászt, időközben volt már rózsaszín és kék ombrem (amihez ugye a végeket átmenetesen kellett leszívnom), állítom, hogy jobban nézett ki az, amit magamnak otthon, pár videó után csináltam, mint néhány fodrász által készített barna-csík-platinaszőke rettenet... A hajam végét is magamnak vágom, ahogy a frufrum is magamnak igazítom, mindig épp olyan lesz, mint amilyet akartam, és én valóban csak a töredező véget vágom le, nem a törött véget +20 centit.

Én elhiszem, hogy vannak nagyszerű fodrászok, de az ilyen kóklerek miatt sosem fogok eljutni hozzájuk, mert nem bízok a szakmában :/

Viszont a körmösökkel pl. minddel meg voltam elégedve, akikkel eddig dolgom volt.

2018. máj. 20. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!