Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Havonta többször 600 forintos...

Havonta többször 600 forintos kávét venni az luxus? Kb.6 alkalom / hónap.

Figyelt kérdés

Mindig azzal nyugtatom magam, hogy mivel nem dohányzok, ennyi simán belefér. Vagy emiatt már pazarló lennék?

Másképp szoktam gyűjteni ha akarok, pl a ruhaigényem az alacsony, és vagy csak 1-2 darabot veszek, vagy semmit.


2018. máj. 24. 22:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
96%
Attól függ mennyit keresel havonta, de azért messze van a luxustól.
2018. máj. 24. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
91%
Ne görcsölj ezen, ennyi élvezet miért ne járhatna neked? :)
2018. máj. 24. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

A te dolgod, mi éri meg neked. Én viszonylag szegény voltam, tekintve, hogy még házra is gyűjtögettem, de évi párszázezer elment motorozásra. Nem luxus volt, hanem szinte alapszükséglet :D

Kávéra sajnálnám, ilyen drágát csak akkor vettem, ha nagyon muszáj volt, max. évi egyszer. Ez nekem nem éri meg. De ha neked igen vagy bőven van pénzed s ez meg se látszik, ne aggódj. És ha pazarolsz kicsit? Nem a villanyt égeted feleslegesen vagy ételt dobsz ki, hanem élvezetet veszel magadnak, mert megteheted. Ez az én világomban teljesen OK.

2018. máj. 24. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem 600 Ft a negyedkilós őrölt kávéért elég jutányos ár.
2018. máj. 24. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
44%
Annyiból már veszek egy zacskó minőségi negyed kilós kávét, amiből minden reggel tudok főzni.
2018. máj. 24. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

3600 ft / hó? Ha belefér a költségvetésedbe, akkor nem luxus.


Mindenesetre én elvből nem megyek kávézóba ha nem muszáj, mert az elkészítése az gyakorlatilag semmibe nem kerül, szinte 100%-os haszonnal adják el a kávéjukat. De ahány ház, annyi szokás...

2018. máj. 24. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Nem, nem.


Köszi a véleményeket, tanácsokat.


Lehet, hogy csökkentenem kellene a kávéköltséget, és ,,befektetni'' egy termoszba és reggenelte főznék kávét. Jobban kijönnék, igen.

2018. máj. 24. 23:16
 8/15 anonim ***** válasza:
88%
Mi értelme úgy élni, ha még havi 3600 Ft luxust sem tudsz/mersz megengedi magadnak?
2018. máj. 24. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Megtudom, de van még 6 másik dolog ami havi 3600. De gondolom túl sok agy kell hozzá, hogy attól, hogy feltettem egy kávés kérdést nem e körül forog az életem. Ahhoz pedig pofa kell, hogy ezt így idedobd. A való életben is így viselkedsz? :) Ajánlom a pszichológia szekciók, ne emberek között fórumozz.
2018. máj. 25. 00:54
 10/15 anonim ***** válasza:
71%
Most komoly, hogy 3600 Ft kérdés? Vagy egy 20 ezer?
2018. máj. 25. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!