Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy lehet hogy a legjobban...

Hogy lehet hogy a legjobban az emberekkel foglalkozó szakmák ölik ki az empátiát az emberekből?

Figyelt kérdés

Egy volt osztálytársam mentősnek állt. Anno nagyon empatikus, segítőkész volt, egyértelmű volt hogy emberekkel kell foglalkoznia. Aztán így is alakult, eltelt 8 év és most...

Teljesen az ellentéte önmagának. Látszik hogy már nem élvezi amit csinál és elmondása szerint ennek két oka van: az emberek hozzáállása és a munkakörülmények, mármint fizetés, szakszervezet, jogok, stb szempontjából.

De miért ezek a szakmák a leginkább ilyenek?


2018. máj. 29. 00:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
98%
Amíg nem dolgoztál emberekkel, hiába mesélnénk. Pedig van mit.
2018. máj. 29. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
82%
Az emberek az élet minden területén utálkoznak, utálattal vannak egymás felé, nem kell ahhoz eüs.nek lennie az embernek hogy megtapasztalja ezt és "kisüljön".
2018. máj. 29. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
88%
Igaza van éjjel nappal dolgozik össze vissza ezért a kevés pénzért pedig ennyi pénzért máshol is dolgozhatna egy műszakba, az embereknek nem jó a hozzáállásuk a dolgokhoz,ez van.
2018. máj. 29. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
20%

Ugyanez van pl gyárban ahol most vagyok.

Xar proli meló.


Megy a szalag egyfolytában.

Szaladni kell.

Nincs megállás.

Inni is alig tudok megállni 5 másodpercre.


Szoval az ilyen munkák is ölik elég rendesen a ember lelkét

2018. máj. 29. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
65%

Én roppant empatikus vagyok, de minél jobban megismerem az emberiséget, annál több anyagot kap a mizantróp lényem... Fejletlen faj ez, mit mondjak. Szerencsére tudok a jobbakra koncentrálni, de pont azért, mert nem dolgozom emberekkel. Ha dolgoznék s nem valami különleges munkában, ahol nagyobb az esélye a jó fejeknek vagy az emberek jobb oldalukat mutatják, akkor nekem is ki lenne mindenem az emberekkel, azt hiszem.

A mentősnek egyéb problémái is vannak, mint az emberek, de embereket sem nyugis, boldog állapotukban közelíti meg... Ha pl. jógára, képzőművészetre oktatna érdeklődőket, úgy képzelem, kevésbé égne ki... De a munka is nehéz, a megbecsülés, pénz se elég jó...

Ahogy az ember sok szenvedéssel találkozik, szinte kötelező is, hogy keményedjen, különben nem bírná.

2018. máj. 29. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert ezen dolgozók segíteni szeretnének az embereket. Mit "kapnak" cserébe? Följelentgetést, verést, beszólogatást, szóval hálátlanságot az emberektől. Pedig elég nekik egy-egy baléeset okozta streszhelyzet kezelése, feldolgozása... Egy idő után ha a célok, elképzeések nem feltétlen valósulnak meg, akkor c zémalomharcnak érzi az emberk az emberekkel való foglalkozást.
2018. máj. 29. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Mert akik emberekkel foglalkoznak, azok jobban megismerik az embereket.
2018. máj. 29. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Még ha valakiben benne is van az empátia sok mindentől függ,hogy mikor mennyire empatikus az illető.Ha valaki kiegyensúlyozottabb,aránylag jól állnak a dolgai az élete különböző területén,nyugalom van benne vagy megtud találni egy belső egyensúlyt akkor empatikusabb tud lenni másokkal.Némiképp a szimpátiához is köthető az empátia,aki szimpatikusabb azzal empatikusabbak is vagyunk.Lehet az osztálytársad is nehéz időszakot él át lehetnek neki párkapcsolati,magánéleti,anyagi gondjai,ha egyedül van az is lehet,hogy magányos és kiégett,nincs igazán kivel beszélgetnie.Számtalan oka lehet.Ehhez még hozzáadódik a stresszes munka is,az emberek,kollégák viszonyulása.
2018. máj. 29. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Magamon is tapasztalom azok az emberek iránt nem igazán tudok empatikus lenni akik semmibe vettek,még ha csak finom módon is, vagy nem adtak meg egy alaptiszteletet.Pl.vannak ilyen "barátnőim".Az egyikkel most mikor összefutottam,beszélgettünk,mikor megkérdeztem,hogy van kezdte a szokásos visszatérő lelki gondjait és bevallom nem igazán érdekelt,nem is annyira figyeltem.Volt egy hülye húzása az elmúlt hónapokban és az eszembe juttatta a többit is,amiket tett és mostmár megelégeltem.Vagy egy másik aaki mindig a férjével való konfliktusairól beszél,de hogy a másikkal mi van nem érdekli azért tesz fel egy kérdést,hogy magáról beszélhessen.Utána mikor a kisgyerek keresztelője volt,vagy más összejövetel abból kihagy.Az ilyen emberekkel nem tudok empatikus lenni,sajnálom ami van,de inkább mással osszák meg a problémáikat.Egy minimális szinten meghallgatom,ha segítségre szorul(attól függ milyen jellegűre)segítek is neki ha monjuk előttem lenne rosszul az utcán,de ingyen pszichológusa nem leszek,főleg olyannak nem aki nem tud tisztelni.Az ilyen embernek a lelkivilága nem érdekel.
2018. máj. 29. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

9:

De hát te is elvártad volna, hogy meghallgassa, mi van veled, ha egyszer azt teszed szóvá, hogy nem érdekelte. Szóval te is épp ugyanolyan ember vagy, hasonló hibákkal, mint a "barátnőid", csak legfeljebb kevésbé erőszakos és őszinte.

2018. máj. 29. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!