Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nektek hány éves vagy hónapos...

Nektek hány éves vagy hónapos korotokig van emléketek legkorábbról a gyerekkorból?

Figyelt kérdés
Mire emlékeztek?
2018. jún. 2. 17:43
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
28%

Bölcsőkori emlékeim is vannak. Például emlékszem rá, hogy nem tudok beszélni.

40F

2018. jún. 2. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
83%
Kb. 3 éves lehettem, az emlék teljesen hétköznapi, ültem a nappaliban a szőnyegen, a szüleim meg a fotelben, kanapén, és rajzoltam.
2018. jún. 2. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
67%
Kisbabakorból, emlékszem, hogy egyszer magam mellé csináltam a kiságyba :) és pontosan emlékszem az akkori babámra, még a ruhájának a mintája is előttem van. Szerintem 1 évesnél nemigen lehettem több akkor.
2018. jún. 2. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
78%
2-3 éves korom körüli emlékeim is vannak :)
2018. jún. 2. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 nemaRendőrség ***** válasza:
36%

Emlékszem, hogy 9 hónaposan szopiztam

Oviból is rengeteg emlékem van, bár nem tudnám dátumhoz kötni őket, csak annyi maradt meg, hogy ovis koromban.

A kettő között furcsa módon nincs nagyon emlékem. Csak egy műtét maradt meg 4 éves koromból mikor altattak

2018. jún. 2. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az az első emlékem, hogy sírok, amikor apu először vitt az oviba. Nehéz volt az első pár hét.
2018. jún. 2. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
70%

Bölcsiből van az első emlékem. Konkrétan emlékszem, hogy mit játszottunk.

Viszont 8 hónapos koromtól jártam oda 3 éves koromig. Úgyhogy nem tudom, mennyi idős voltam. De gyanítom, hogy inkább a 3 évhez volt közelebb. Az biztos, hogy már beszéltem, jártam rendesen, úgyhogy egy éves már tuti elmúltam.

Ovis koromtól már meg vannak folyamatosan az emlékeim.

2018. jún. 2. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Olyan 6 hónapos lehettem. Nagynénémék visítottak a fülembe (külföldön voltunk, ők utaztak haza, és elbúcsúztak tőlem, én viszont fürdetés után készültem aludni, már álmos voltam és amúgy is van egy szép "trillázó" hangja a drááága rokonaimnak)


Nem tudtam beszélni, de azt végiggondoltam, hogy ha most elkezdek sírni, akkor anyum ott terem mellettem és megszabadít. Így is történt :)



Egy másik emlékem nem tudom mikor volt, de babakocsis voltam. Nagyon nehezen aludtam el (csak autóban vagy babakocsiban volt rá esély) ezért anyum kinézett egy - számára monotonnak és unalmasnak vélt - útszakaszt, és ott tolta fel-alá a babakocsit. Pechére én nagyon élvezetesnek találtam, és folyton kukucskáltam kifelé, eszemben sem volt aludni :D

Nem tudtam beszélni, de pontosan értettem, amikor anyum azt mondta nekem hogy "aludjál" - értettem, de nem érdekelt :D

2018. jún. 2. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
0%

Néhány válaszoló időzavarban van...első emlékek, "amikor az eszedet tudod".

Beindul az "igazi" agyi fejlődés, limbikus rendszer szerepe megnő, az 4,5-5 éves korban indul leghamarabb! Lehetetlen, hogy visszaemlékszel, hogy 2-3 éves voltál. Marhaság! Ennyi erővel arra is emlékszel, hogy a zigótád hogy indult fejlődésnek?


Üdvözlet.

2018. jún. 2. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

7 éves voltam amikor sisakkal a fejemen, felültetett apu a motorjára, és húzhattam a gázt, a dübörgő alapjáratra még most is emlékszem úgy rázott :D

Nem is volt kérdéses akkoriban, az anyák nagy bánatára hogy, én is motoros vénával születtem.

2018. jún. 2. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!