Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért lesz vigyorgás kényszere...

Miért lesz vigyorgás kényszerem attól, ha valaki nagyon szomorú, sírós fejet vág, vagy meghal valaki?

Figyelt kérdés

Időnként akkor is előfordul, ha nagyon dühös valaki.

Közben persze én is nagyon szomorú vagyok a másik bánata miatt, sokszor magam is sírok, mégis közben is többször előfordul, hogy vissza kell fojtanom a vigyort.


Persze, ha kifejezetten nekem van valami bajom, minimális kényszerem sincs erre.


Azt tudom, hogy ilyenkor a vigyorgás összekötődik azzal, hogy rettenetesen kínosan érzem magam. Kényelmetlenül érint éppen, ami történik. De nem tudom, miért kell ettől vigyorognom.


Hamarosan megyek látogatni egy haldoklót. Mindenképpen meg szeretném tisztelni azzal, hogy meglátogatom, szerintem nem díjazná a "bocsánat, de tuti vigyorogni fogok párszor, nem akarlak megbántani, inkább nem megyek" magyarázatot. Ugyanakkor végig frászba leszek, h sikerüljön uralkodni magamon, ami elég nehéz. A legjobb esetben is többször látszik, h erőlködök, h visszafojtsam, ami a szemtanúknak már bőven elég.


Van itt más is ebben a cipőben?

Tudna valaki internetes cikket vagy akár könyvet linkelni, ami bővebben ír erről? Szeretném jobban megérteni, mert már kicsi korom óta ilyen vagyok, de a környezetemben egy hasonló eset sincs.


Ha esetleg nektek van ilyen ismerősötök, meg tudjátok neki bocsátani ezt a kényszeres reakciót? Vagy hiába vigasztal és töri magát értetek közben, veszít a tette az értékéből ezzel? Haragudtok rá?


Előre is hálásan köszönöm a válaszokat!



2018. jún. 7. 12:59
 1/8 A kérdező kommentje:
Ui: Kicsit olyan érzés is, mintha ki akarnám röhögni a tragédiákat/borzalmakat, amik körülöttem történnek. Ezzel valami fölényeskedő érzést akarok elérni? Hogy én a helyzet felett állok?
2018. jún. 7. 13:05
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
én is ilyen vagyok
2018. jún. 7. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

En is ezzel kuzdok!

Sokszor felek en is,hogy mikor,hogyan reagalok.

(en azt hiszem szivem legmelyen gyulolom az emberiseget es orulok neki!ha latom a "kihalas" jeleit).

En kerulom a tarsasagot.

2018. jún. 7. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ideges és zavart vagy, lehet magad neveted ki, mert nem tudod kezelni a helyzetet.
2018. jún. 7. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"Azt tudom, hogy ilyenkor a vigyorgás összekötődik azzal, hogy rettenetesen kínosan érzem magam"


Igen, pontosan, ahogy írod. A nevetés, vigyorgás feszültségoldó hatású, és egyáltalán nem ritka jelenség, hogy vki például egy temetésen alig bírja visszafogni a nevetését. Ez természetesen nem azt jelenti, hogy jó kedve van, hanem inkább feltolulnak benne az érzelmek, zavarban is van, feszült, stb.


A nevetés, vigyorgás, mosolygás amúgy is többféle funkciót tölt be, hiba lenne a gúnyhoz vagy jókedvhez társítani. Gondolj csak bele, pl. első találkozásnál a legtöbb ember automatikusan rámosolyog a másikra, ez oldja a feszültséget (sokan zavarban vannak ilyenkor, jó benyomást akarnak kelteni), és azt is jelzi, hogy barátságos szándékaid vannak, szóval szociálisan is hasznos.

Vagy a fekete humor is ilyen, minél tragikusabb egy helyzet, annál jobban képesek nevetni a résztvevők egy jókor elsütött poénon.


Persze ettől függetlenül nagyon sértő tud lenni, szóval próbáld meg visszafogni magad. De ha nem sikerül, attól még nem leszel érzéketlen gonosz, ne aggódj!

2018. jún. 7. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem véletlenül létezik a "zavartan vigyorgott" vagy az "ideges mosolyra húzta a száját" kifejezés.
2018. jún. 7. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
6, nagyon pontos válasz, valóban erről van szó
2018. jún. 7. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Tehat akkor ezek szerint nem az emberiseget gyulolom...😁

csodalkoztam is magamon,hogy ennyire szornyu lennek!

Megnyugodtam 😧

2018. jún. 7. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!