Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Aki használja a szót, annak...

Aki használja a szót, annak mit jelent a "proli" kifejezés?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy mi a különbség a proletár és a burzsoázia között.

Mégis nagyon sokszor nem ehhez a szópárhoz köthető, amikor valakire azt mondják proli. Legtöbbször nem jelent semmi mást, csak azt hogy "számomra nem tetsző".


Neked mit jelent ez a szó?



2018. jún. 23. 17:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
76%
Mivel gyári munkások manapság nem igazán vannak, ma a lumpenproletár mentalitással rendelkező emberre szoktuk mondani
2018. jún. 23. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
92%
Műveletlen, tahó, buta, neveletlen, modortalan...
2018. jún. 23. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Kérlek magyarul is írd le.
2018. jún. 23. 17:21
 4/15 Todboy ***** válasza:
52%
Olyan személyekre, akik siránkoznak a rossz életük miatt, de semmit nem tennének, hogy ez változzon. Az ilyen emberekhez még kapcsolódik, hogy roppant tudatlanok, olvasatlanok, nem tudnak a globális világ dolgairól semmit, de így is emelt fővel böfögnek oda kéretlen baromságokat.
2018. jún. 23. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
86%
3, "Műveletlen, tahó, buta, neveletlen, modortalan..." Magam se tudtam volna jobban fogalmazni. De a 4. se hülyeség
2018. jún. 23. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 radioheadyendremény ***** válasza:
94%
Buta, műveletlen, kulturálatlan, igénytelen, egyéni gondolkodásmóddal nem rendelkező emberekre. Hozzátenném, hogy a mai értelemben vett proliság nem feltétlenül köthető társadalmi osztályhoz, foglalkozáshoz.
2018. jún. 23. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Manapság ez általános szitokszó lett ,olyan mint a 'paraszt' aminek nincs már köze a földet művelő emberekhez. Igazából bármilyen nekünk nem tetsző,más véleményen lévő emberre lehet mondani és mondják is.
2018. jún. 23. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
92%
Kulturálatlan, műveletlen, igénytelen, buta, beszűkült látókörű, primitív emberekre használom. Érdeklődési körük kimerül a cigizésben, ivásban, latin-amerikai vagy török szappanoperák nézésében, női magazinok (Kiskegyed, Meglepetés) és napilapok (Blikk, Bors) olvasásában, Zámbó Jimmy, Kis Gófó és hasonló mulatós szutyok hallgatásában szigorúan hangosan, hangszórón kereszül, akár az utcán, tömegközlekedésen is. Öltözködésükre jellemző a hálós atléta, kínai piacos 100% műanyagból készült melegítő, márkás sportruhák hamisítványai, vastag (bizsu) arany fuksz, nőknél ízléstelen, párduc/zebra/egyéb állat mintás és/vagy csillámos, flitteres ruhák. Ha meghallom azt a szót, hogy "proli", egy ötvenes, elhízott férfira gondolok, aki pörlköltszaftos hálós atlétában (aminek a lyukain kilógnak a mellszőrei) és alsónadrágban, cigivel a szájában ül a tévé előtt a panellakásában és kiszól a feleségének a konyhába, hogy "Marika, hozzá' má' nekem még egy sört!".
2018. jún. 23. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Online kommentek alapján én azthiszem hogy lakótelepen élő, kevés fizetésből gazdálkodó réteg. Ebbe a definicióba én is beleillek.


De észrevettem hogy valamennyire a nagyzoló emberekre mondják akik rossz anyagi helyzetük ellenére a látszat dolgokra költenek, adósságot halmozva a külsőségekért. Gyakran asszociálva itt drágább, de érdemben semmi újat nem adó mobilkészülékekre és feleslegesen túlárazott egyéb termékekre és élvezeti cikkekre. Ebbe a kategóriába nem tartozom már bele hála az égnek.


Szóval én pár embernek proli lehetek, pár embernek nem.

2018. jún. 23. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
2# és 5#-nek tökéletesen igaza van :)
2018. jún. 23. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!