Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egy gyilkos mindig visszatér...

Egy gyilkos mindig visszatér a tett helyszínére? Ha igen, miért?

Figyelt kérdés

2018. jún. 25. 21:30
 1/4 anonim válasza:
100%
Csak a hülyék. Gondolom, mert kíváncsi a reakciókra, amit a gyilkolásával kiváltott.
2018. jún. 25. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%
Ez lehet, hogy csak a filmek kliséje, de el tudom képzelni, hogy igaz. Gondolom látni a reakciókat, ahogy az első mondja, nosztalgiázni. Embert ölni óriási mértékű adrenalint válthat ki az emberből, gondolom ezt is próbálja felidézni akkor. Illetve sorozatgyilkosoknál elvileg van egy "hencegő" hajlam is. Mélyen belül kívánják, hogy lebukjanak, a "dicsőség" miatt. De ezt én is csak ilyen dokumentimfilmek alapján sejtem, meg thrillerek alapján.
2018. jún. 25. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem a gyilkosságok nagyja nem előre eltervelt és olyankor gyakran kapkodnak/hibáznak az elkövetők. Emiatt bizonyítékokat hagyhatnak hátra, amiket később megpróbálnak eltűntetni/megsemmisíteni, hiszen jó ideig azon fognak gondolkodni, hogy mi buktathatja le őket.
2018. jún. 25. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nemcsak a gyilkos, minden jelentősebb bűnelkövető.


Amúgy csak gondolj bele - megölsz valakit az erdő közepén, és elásod... Pár nap múlva elkezdesz gondolkodni "Vajon megúsztam, vagy láthattak?"

És visszamész a környékre nézelődni... és talán még akkor sem fogsz megnyugodni (nem lelkiismeret, hanem hogy követnek-e) ha már a sír fölött mászkálva idegen lábnyomokat keresel... aztán még egy párszor kimész majd az évek múltával :)


Ami persze a lebukás legvalószínűbb oka lesz - fura az emberi viselkedés :)

2018. júl. 10. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!