Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit lehet kezdeni az ilyen...

Mit lehet kezdeni az ilyen túlságosan törődő szülőkkel? Kikészítenek már.17/f

Figyelt kérdés

Tényleg mióta szünet van egy nyugodt percem sincs tőlük. Mindenről tudni akarnak, mindenbe beleszólnak... (tegnap pl azért cseszegetett anyám hogy hogy mehetek hosszú szakadt farmberban moziba...).

Vagy ha ülök a szobámba, akkor képes fél óránként bejönni, és cseszegetni hogy egyek már valamit, igyak sokat, ne tv-zzek annyit mert butít. Vagy leül az ágyamra, és nézi hogy mit csinálok a gépen. Ott ül mögöttem és csendben bámul.

Ha itthon ülök akkor az a baja, hogy miért ülök itthon, menjek valahová a barátaimmal. Ha elmegyek valahová, akkor meg folyton sms-ezik hogy merre vagyok, mit csinálunk, kik vannak ott velem, ne maradjak sokáig.


A 18 éves báttyámal is ezt csinálta, de ő nem hagyta magát. Anyu nem akart egyikünket sem elengedni nyári munkára, de a bátyám annak ellenére elment a balatonra egy ilyen part melletti büfébe dolgozni, ott lakik most az egyik barátjánál.


Amikor megmondta anyának hogy taált magának munkát és egész szünetben lent fog lakni az egyik barátjánál eléggé kiakadt, ordibált.

A tesóm meg visszavágott neki, hogy "ku**ára semmi köze hogy mit csinál, pénzt akar keresni és fog is, és hogy saját magának köszönheti hogy egész szünetben egy napra sem fog hazajönni" (nem is volt azóta itthon).

Anya persze hivogatja őt, de nem veszi fel neki, max hetente 1-2-szer.

Olyan sz@r hogy a tesóm is itthagyott, nekem meg el kell viselnem a hülyeségeiket. A tesómnak meg marha jó, rendszeresen írunk. Elég szépen keres, heti 4 napot dolgozik, a maradék 3 napban bulizik, strandol, pihen, kirándul.



2018. aug. 11. 15:02
 1/8 A kérdező kommentje:

És is és a tesóm is focizunk, ez pedig apánknak az erőltetése. Muszáj fociznunk, mert annó ő is focizott, és "szeretni kell a sportot".

A bátyám még jó is volt nagyon, de én eléggé gyenge vagyok benne. Mióta a balcsin van azóta nem focizik, azt hiszem a csapatából is kilépett, azt mondta soha többé nem akar és nem is fog focizni

2018. aug. 11. 15:05
 2/8 anonim ***** válasza:
Nagyon egyszerű: csináld te is azt, amit a bátyád. Esetleg beszélj erről a bátyáddal, ő bíztathat téged ebben.
2018. aug. 11. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ő mondta már, hogy menjek utána ha akarok, lakhatok ott ahol ő, meg dolgozatok is ott, de én még kiskorú vagyok, kitudja anyám mit csinálna ha én is elmennék.
2018. aug. 11. 16:09
 4/8 anonim ***** válasza:
39%
Hát figyi, ha kiskorú is vagy, szerintem egy próbát megérne. Nem vadidegennel mennél valami ismeretlen helyre, hanem családtaggal. Ne csak panaszkodj, hogy milyen rossz, hanem tegyél is valamit, főleg, ha ott a lehetőség a szádban! Max. kihívja a rendőrséget, már ha egyáltalán kimennek ilyen esetben, amikor egy fiú a bátyjával van valahol a szülők tudtával.
2018. aug. 11. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szerintem tegyél fel egy kérdést itt a megfelelő kategóriában, kérdezd meg, anyud mit tehet, jogilag, ha mész a testvéred után. A Politika -> Törvények, jog kategóriát javaslom erre.

De az is lehet, ide is ír esetleg még valaki rajtam kívül, aki ebben esetleg jobban otthon van.

2018. aug. 11. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Apu az így utólag már próbálja menteni a menthetőt, de mondta már anyánknak hogy figyelje meg hogy nem fog a bátyám hazajönni. Talál ott valami rendes munkát magának, és ott fog maradni...

Ha nem kéne iskolába járnom még, akkor én is mennék utána, mennék dolgozni ott csak ne kelljen itthon lennem ....

2018. aug. 12. 16:16
 7/8 anonim ***** válasza:

Látom, rajtam kívül más nem válaszolt.

A nyárra elmehetsz a bátyádhoz dolgozni azért. :)

2018. aug. 12. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Anyukád nem dolgozik, hogy ráér egész nap azt lesni, mit csinálsz?
2018. aug. 15. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!