Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nem tudom magamról eldönteni,...

Nem tudom magamról eldönteni, hogy jó vagyok vagy sem. Mi alapján érveljek magam mellett/ellen?

Figyelt kérdés

Sokszor van úgy az életemben, hogy nem tudok dönteni magammal kapcsolatban. Ez lehet az adottságaim terén is (kinézet, belső tulajdonságok) és a képességeim felől sem.

Ami leginkább zavar, hogy nem tudom magam elhelyezni egy polcon a foci tudásom illetően. Hobbifocista vagyok, vagyis mikor "szezon" van, és van kivel járni olyankor van 2-3 csapatom is, akikkel játszunk.

Sokszor van úgy, hogy magam is meglepődöm, hogy mennyire megy a játék (egyébként kapus vagyok) de van úgy néha, hogy bizony be-beakadnak olyan gólok, hibák is amiknek nem volna szabad, és máskor minden gond nélkül megoldom mert meg tudom, de abban a pillanatban béna voltam.

A társaim, ellenfél véleményére nem hagyatkozhatok állandóan mert egy saját önismeret szükséges, hogy megfelelő legyen az önbizalmam, valamint a teljesítményem is mindig az adott meccsre szól csak.

Ez azonban egy olyan játék, ahol ha nem a legjobb vagy, akkor a játszma egy bizonyos pontján eleve bukásra vagy utalva. Pláne, ha kapusként próbálkozol, hiszen itt a hibátlan játék szinte elvárás.

Megmérettetettem már több bajnokságon is a saját képességeimmel, és mindig rá kellett jönnöm, hogy nem tudok úgy védeni mint egy megyei 1-2 szintű kapus, akár.

Nyilván, edzésekre sosem jártam, mindent magamtól tanultam, valamint nem volt velem a legerősebb csapat sem, mert mikor az volt úgy nyertünk bajnokságot. De rajtam is sok múlik, kis pályán túl sok...

Viszont így minden rossz meccs után elgondolkodom, hogy érdemes így folytatni, hogy a kellő tapasztalat hiánya miatt hibázok? Érdemes időt, energiát, pénzt ölni bele ha nem vagyok annyira jó, hogy mindenki azt mondja: hát igen, jó ő, már amikor, mert néha potyázik...


Ki mit tanácsol? Esetleg sportot űzők, pszichológusok mi a véleményetek?



2018. aug. 17. 17:27
 1/2 anonim ***** válasza:
55%
Mindenki szokott hibázni. Még az is, aki nem vallja ve. Szerintem ne add fel, a nyertesek mögött is számos kudarc áll. Nem a győzelemből tanulhat az ember a legtöbbet, hanem a saját tapasztalataiból, amelyek oda vezettek, hogy elérje a céljait. A környezetedre meg nem szabad hivatkozni. Előfordulhat, hogy minden igyekezeted ellenére sem értékelik azt, amit csinálsz. Te vagy az, aki meghatározza, hogy milyen az, amit csinálsz, emellett azt is, hogy mennyit is èrsz valójában.
2018. aug. 17. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
en sokaig voltam kapus. akkor nem ment a jatek, mikor kevesbe biztam magamban. de nekem vhogy jol ment, magabiztos voltam a kapuban, jol jottem ki es nagyon keves golt kaptam. de mikor elbizonytalanodtam (kiesett fel ev vagy ilyesmi), akkor bizony ugy alltam a kapuba, mint egy elsos a suli elott.
2018. aug. 19. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!