Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van, hogy IQ teszt eredménye...

Van, hogy IQ teszt eredménye jóval magasabb értéket ad ki, mint a valós érték?

Figyelt kérdés

Töltöttem ki hivatalos IQ tesztet, aminek meglepően jó értéke lett, viszont az az érzésem, hogy nem valós eredményt mutat. Töltöttem ki más nem hivatalos teszteket is, de azoknak alacsonyabb volt az értéke.


A jó teszteredményen felbátorodva, olvasgattam okosabb emberek beszélgetéseit interneten, meg vitákat is követtem, de a végén majdnem mindig olyan, hogy nem értek ahhoz a vitázáshoz.


Mikor hozzá szólok egy egy témához, akkor általában az jön ki, hogy nem a legelőnyösebb volt amit mondtam, és sokszor igazítanak is emiatt helyre.


Van olyan, hogy IQ teszt túl magas értéket ad tesztkitöltőnek, ami a tényleges értéktől eltér? Vagy esetleg én vagyok csak ennyire béna, hogy szinte senkivel sem tudok rendesen beszélni?


2018. aug. 24. 13:11
 1/5 A kérdező kommentje:
Élő szóban is, ha okos emberek beszélgetnek, vagy esetleg okos ember társaságába keveredek, akkor vagy nem tudok a végén hozzászólni ahhoz, amiről beszélnek, vagy néznek egy nagyon azon, amit mondanék. Nem értem én ezt.
2018. aug. 24. 13:13
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkinek van saját véleménye. Attól, hogy ők másképpen vélekednek valamiről attól nem vagy buta. Minél többet kommunikál az ember másokkal, annál jobban fog neki menni.
2018. aug. 24. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Milyenek az eredményeid? Már kíváncsivá tettél.:D
2018. aug. 24. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Azt hozta ki a teszt, hogyúgy általánosa 100 ember közt nincsen párom, de a nem hivatalos teszteken nem lett ilyen páratlan eredmény.
2018. aug. 24. 13:36
 5/5 anonim ***** válasza:

Minél több IQ tesztet végzel el, annál könnyebben fog menni a kitöltésük, mert az agyad hozzászokik az olyan feladatfajtákhoz, amikkel általában az intelligenciát mérik. Ha életedben először teszik eléd azokat a tipikus IQ mérő "melyik alakzat illik a táblázat utolsó helyére" mintafelismerő kérdést, akkor nyilván lassabban fog menni a megoldás, mintha mondjuk harmadszor vagy ötödször próbálod megfejteni.

Ha eleget gyakorlod ezeket az IQ teszteket, a végére kaphatsz olyan eredményt is, hogy te vagy a világ legintelligensebb embere.

2018. aug. 24. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!