Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Aki szexista, az miért az?

Aki szexista, az miért az?

Figyelt kérdés
Most vegyük csak a férfi szexistákat. Tudom, hogy női szexisták is léteznek, talán majd arra kiírok egy másik kérdést. Szóval arra szeretnék rájönni, hogy azok a férfiak, akik lenézik a nőket, és kevesebbnek tartják őket a férfiaknál, azok miért teszik ezt? Elsősorban azokra vagyok kíváncsi, akik magukra ismertek, de kívülállók is írhatnak.

2018. aug. 29. 23:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
"Ez a kérdés rossz kategóriában van."
2018. aug. 29. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Hol kell kategóriát változtatni?
2018. aug. 29. 23:20
 3/11 anonim ***** válasza:
51%
Utólag már nem lehetséges, legfeljebb a moderátorok tehetik át.
2018. aug. 29. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Akkor kiírom még egyszer. Melyik kategóriába tegyem?
2018. aug. 29. 23:30
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
Szexizmus? :D Ma az egyetlen szexisták azok a feministák, bogaram...
2018. aug. 29. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem vagyok nő, csak mondom
2018. aug. 29. 23:33
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

5-ös vagyok


Én sem vagyok nő, ha ennyire fontos.


A mai férfi kétségbe van esve, és sokszor lelki roncs, mert a bolond feminista nője pont lekullantja, hogy mi a helyes társadalmi rend, és helyette azértis háromszor annyit keres mint a férje, csakhogy a porba tiporja a méltóságát.

Én ha """hímsoviniszta""" kijelentéseket teszek, azt mindig viccből teszem. Egyenlően becsülöm a nőt és a férfit, de a szerepeket nem szabad felcserélni. Vagy ha annyira """""""férfi szintet""""""" akar egy nő, akkor ne több fizetést akarjon, hanem menjen el a sóbányába is dolgozni (ja, oda nem akar?), vagy ne csodálkozzon ha valaki pofonvágja.


Egy szó mint száz: idétlen és fölösleges a nemek ellentétét kihegyezni. Ez a kérdés is csak benzin a tűzre, bár ez az egy már nem oszt nem szoroz... Bunkó emberek voltak, vannak és lesznek is, most, hogy éppen valakit hallottál lenézően beszélni a nőkről nem dől össze a világ.

2018. aug. 29. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
87%

#5/7: Aha, ez mind szép és jó, csakhogy én nem néha hallok szexista megjegyzéseket, hanem nap, mint nap. Attól, hogy te úgy érzed, a nők csak szexisták, sajna nem így van. Igen, nagyon sok nő az, de legalább ugyanannyi, ha nem több férfi is. Köztük nagyon brutálisan egyértelműen te is. És ez igenis probléma, amiről beszélni kell, és tenni érte, hogy a jövőben legyen valami változás. Mondjuk nem írni olyat, hogy "mert a bolond feminista nője pont lekullantja, hogy mi a helyes társadalmi rend, és helyette azértis háromszor annyit keres mint a férje, csakhogy a porba tiporja a méltóságát", mert ez olyan szexista, hogy akár egy ötvenes évek beli amcsi reklámból is szedhetted volna. De neeem, te nem vagy szexista. Csak a nők, akik merészelnek keményen dolgozni, és nem csak ülnek otthon a csinos kis popsijukon, hogy vacsorával várhassák a férjecskéiket, ugye? Ha ennyire zavar, hogy egy nő többet keres nálad, akkor hajrá, lehet tenni érte, hogy ez változzon. De nem úgy, hogy a nőket hibáztatjuk, hanem mondjuk keményebben dolgozni, mert az a nő is megdolgozik azért a pénzért, amit megkeres.

Ami a kérdést illeti, elég provokatív, nehezen várható alatta kulturált vita a témában, de mondjuk ezen az oldalon, nem is tudom, mit vártam...

2018. aug. 30. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
87%
Ja, és még annyi, hogy félreértelmezed a feminizmust. Az egyformaság és az egyenlőség nem ugyanaz. Persze, az átlag nő nem tud hatvan kilós zsákot emelni, de de ha akar, legyen lehetősége rá. Ne azért zárják ki valamiből, mert nő. DE ez ugyanígy vonatkozik a férfiakra is. Ha egy férfi varrni akar, akkor had varrjon úgy, hogy ezért senki nem bélyegzi meg, nem gúnyolják, nem kap lenéző megjegyzéseket. Ez az egyenlőség: észrevenni, hogy nem vagyunk egyformák, de tudni, hogy ez nem jelenti azt, hogy ne lehetne átmenet és hogy egyik jobb a másiknál.
2018. aug. 30. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
87%

„A mai férfi kétségbe van esve, és sokszor lelki roncs, mert a bolond feminista nője pont lekullantja, hogy mi a helyes társadalmi rend, és helyette azértis háromszor annyit keres mint a férje, csakhogy a porba tiporja a méltóságát.”

Te hülye vagy?

2018. aug. 30. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!