Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan manipulál egy INTJ és...

Hogyan manipulál egy INTJ és egy INTP? Mik az azonosságok ill. a főbb különbségek a manipuláció-stratégiájuk között?

Figyelt kérdés

2018. szept. 7. 13:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
59%
Úgy, hogy észre se veszed.
2018. szept. 7. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Azzal én is tisztában vagyok. :D
2018. szept. 7. 13:49
 3/15 anonim ***** válasza:
5%
Szavakkal annyiféle módon lehet befolyásolni, hogy csak na.Vannak nagyobb trükkök is a tarsolyomban de nem tudom, érdemes e közzétennem.
2018. szept. 7. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
10%

ezeknek a kategorizálós divatos "pár kérdés alapján megállapítom milyen vagy" betűjeles személyiségteszteknek nem hiszem hogy lenne tudományos alapja.

Ilyen módon ez nem túl hiteles.

2018. szept. 7. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
13%
A fenébe is 4-s,épp most akartam elhitetni a kérdezővel hogy milyen okos!
2018. szept. 7. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Nem arra vagyok kíváncsi, hogy mennyire pszeudotudományos az elmélet hanem arra, hogy az elmélet szerint ennek a kettő személyiségtipusnak az életerő jungi funkciói hogyan befolyásolják ennek a két típusnak manipuláció-stratégiájukat.
2018. szept. 7. 16:00
 7/15 Metionin ***** válasza:
83%
Én INTJ vagyok és nem igazán tudok manipulálni. Nem is nagyon szoktam. Ha szükséges akkor észérvekkel próbálkozom de sok embernél ez sikertelen. A diákjaimat próbálom olykor manipulálni a jobb teljesítmény érdekében, pl. üzeneteket írok a dolgozataikra vagy kiemelem a dolgozatban ha valamit nagyon jól csináltak. Így inkább erre fognak emlékezni, nem a hibákra.
2018. szept. 7. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
2018. szept. 8. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Hm... az INTP-t én nem látom egy klasszikus értelemben manipulálós típusnak, így a stratégiájára vonatkozóan sincsenek tippjeim. A manipuláció alkalmazásához a meglátásom szerint célorientáltság kellene, ami meg náluk hiányzik általában. Bár torzíthat a véleményemen az, hogy INTJ-fejjel nekem az INTP-k olyanok, mint a kölyökmacskák - néha eszméletlenül aranyosak, néha idegesítőek :D


Ami az INTJ-t illeti... Nincsen konkrét stratégia, a céltól és az ahhoz vezető mellék-céloktól függ, hogy miből tevődik össze a terv. Ha meg adott a cél, amit el akarok érni, akkor majdnem bármi belefér. A legegyszerűbb és a legfantáziátlanabb megoldás persze az, ha egy olyan képet mutatok a manipulációs célszemély előtt, amiről tudom, hogy szimpatikus lenne neki, amiről tudom, hogy ő olyannak lát/akar látni. Iskolában például a tanárok ujj köré csavarására a legjobb módszer, ha van hozva egy kicsit félénk, kicsit szerény ISTJ arculata - a szolgálatkész mintadiák képe az odaszúrós és természetnél fogva csöppet arrogáns INTJ helyett, akit nem hat meg a bevett hierarchia meg az elvárás könyv. Azt vettem észre, hogy híres INTJ karakterek, mint pl. Hannibal Lecter is dióhéjban ezt csinálják. A magam részéről jobban szeretem a konkrét manipulációnál tesztelgetni az embereket, beköpni valamit, amiről feltételezem, hogy érzékeny pontra tapinthat, és várni a reakciót - majd ez alapján kianalizálni titokban a személyiségét, körbetapogatni a határait.


Egy INTJ

2018. szept. 13. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Bírom, hogy itt neten mindenki INTJ. Néha látok más INxx típusokat, de azokat is csak elenyésző számban a "csodálatos" INTJ-khez képest. Van egy olyan érzésem, hogy a legtöbbjük valójában nem is az, csak tudják hogy az milyen "menő", ezért mindenki próbálja annak beadni magát.
2018. szept. 13. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!